Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

TÜRK’ün $tar serbest stili heyecanı artırıyor

TÜRK’ün $tar serbest stili heyecanı artırıyor

Freestyling yıllardır hip-hop kültürünün bir parçası olmuştur. Güney Afrika’da Stogie D’nin Freestyle Friday’lerinde, SpeakRSA Sodra Cyphers ve HiphopLiveSA gibi sanatçıların serbest stiller ve şifreler sunduğunu gördük. Pek çok rapçi yeteneklerini haftalık serbest stillerde kaydedilmeden sergiliyor. Rapçilerin enstrümantal şarkılar yerine yazılı olmayan dizeleri doğaçlama olarak kullandığını görmek ilham verici. Ginger Drill, kültürü canlı tutması ve yetenekli rapçiler için bir platform sağlamasıyla tanınır. Hip-hop topluluğunu onurlandıran Lesotho’lu elit bir rapçi, olağanüstü bir söz yazarı, mükemmel bir müzisyen ve söz yazarı olan TURK’tur. YouTube’daki “Better Late Ever” şarkısı ve Ekim 2023’te yayınlanan albüm için hazırladığı son müzik videoları, sanatçılığını ve zekasını sergiliyor. TURK on yılı aşkın bir süredir kapıları çalıyor ve kendisinin Afrika’nın en iyi rapçilerinden biri olacağına inanıyorum. Yakın zamanda onunla röportaj yapma fırsatı buldum ve hikayesini paylaşmaktan heyecan duyuyorum.

Öncelikle Hype Magazine’e hoş geldiniz, yolculuk nasıldı?

Beni kabul ettiğin için teşekkürler. Yolculuğum, asansörün lüksü olmadan merdivenleri çıkmaya kararlı, varış yerinin her zaman aynı olacağını anlayan, serbestçe akan bir olaydı. Bir rapçi/şarkıcı/söz yazarı olarak kariyerim on yılı aşkın bir süreye yayıldı; o zamandan beri 2 mixtape, 3 EP, bir derleme, single ve uzun metrajlı şiirler yayınladım ve son olarak da ilk albümüm “Better Late Than Never”ı yayınladım. ve Lesotho ve Her iki ülkede de birçok sahnede performans sergileyen Güney Afrika, bugün olduğum sanatçıya olumlu katkıda bulunarak yolculuğu hem eğitici hem de değerli kıldı.

Bir süredir bizim hip-hop şeyimizi yapıyorsunuz, bir MC olarak karşılaştığınız tuzaklardan bazıları nelerdir?

Benim kadar uzun süre böyle bir hayalin peşinde koşarken birçok engelle karşılaşıyorsunuz, özellikle de müziğin ana akım olarak kabul edildiği Lesotho gibi denize kıyısı olmayan küçük bir ülkeden gelen bir hip-hop sanatçısı olarak. Bir hobici ve yaratıcı olarak gelişme fırsatları genellikle zayıftır. Müzik endüstrisi genel olarak küresel bir perspektiften bakıldığında doymuş durumdadır, bu nedenle kişinin gürültüyü aşıp başarıya ulaşması açısından bir engel teşkil etmektedir ki bunun oldukça zorlu bir görev olduğu kanıtlanmıştır. Sonunda, müziğim aracılığıyla mesaj aktarmanın ana aracı olarak İngilizce dilini kullanmanın, görünüşe göre bölgenin ana eylemleri tarafından benimsenen Sesotho diline güvenmeyi zorlaştırdığını fark ettim. Kendi halkımla iletişim kurmak ve insanlara, bir Mosotholu olarak kim olduğumun kamuya açık bir görüntüsünü vermemek; Ancak müziğin bir dil olduğuna ve sanatçının dinleyicisine aktardığı duygunun/duyguların her şeyin üstünde olduğuna inanıyorum. Bununla birlikte, engellerin tanımlanmaktan çok uzak olduğuna ve kendilerini ve becerilerini geliştirmeye yönelik sürekli çaba göstermenin, söz konusu engelleri aşmak için gereken sonuçları vereceğine inanıyorum. Deneme yanılma oyunun adıdır.

READ  Michael Glenn 'Türk' Brandt - Marshall Demokrat-Haberler

“ThatUnf***WithTherapperkidd” ismi nasıl ortaya çıktı?

Thattunef *** ile RapperKid, gelişmekte olan bir rapçi olarak gelişim yıllarım sırasında bir geçiş aşamasında, bir kayıt sanatçısı olarak kariyer yapmaya kesin karar verdim ve bir takma ad arıyordum. Kim olduğumun merkezindeyim. Bu her zaman istediğim bir aşama ve kaleminde saygı bulan ve genel olarak rap yeteneğine sahip bir MC olarak yaşamaya devam edeceğim. Oldukça uzun olmasına rağmen, aynı zamanda leziz bir kısaltma olan TURK’u da oluşturur ve sindirimi pek çok açıdan “The Kid” kadar kolaydır.