Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Twitter, ‘güvenlik olayının’ ‘özel çevredeki’ tweet’lerin halka açılmasına neden olduğunu söyledi

Twitter, ‘güvenlik olayının’ ‘özel çevredeki’ tweet’lerin halka açılmasına neden olduğunu söyledi

Nisan ayında, platformu görüntüleyen Twitter çemberi özelliğinin kullanıcıları, özel tweet’lerini yabancılara ifşa etti. Şimdi, yaklaşık bir ay sonra şirket nihayet bu konu hakkında yorum yaptı. Görüntülediği bir e-postada Twitter, etkilenen kullanıcılara ifşanın “bu yılın başlarında meydana gelen bir güvenlik olayının” sonucu olduğunu söyledi.

Şirket, sorunun “hemen çözüldüğünü” iddia ediyor. O da özre katıldı. Şirket, “Twitter, hizmetimizi kullanan kişilerin mahremiyetini korumaya kendini adamıştır ve bunun gibi bir olayın oluşturabileceği riskleri anlıyoruz ve bunun olmasından dolayı derin üzüntü duyuyoruz” dedi. Teşhir haberleri internette ilk başladığında, Yaratıcı Theo Brown dahilSorunun, Twitter’ın çevrenin tweet’lerini tavsiye algoritmasından filtreleyememesinin bir sonucu olduğunu tahmin etti. Twitter, Elon Musk’ın ilk işten çıkarmalarından bu yana bir iletişim departmanı yönetmedi ve şirket başlangıçta sorunu kabul etmedi.

Daha genel olarak, Twitter, Musk’tan bu yana artan sayıda teknik sorunla ilgilendi. Milyarder, şirketin işgücünü en az yüzde 60 oranında azalttı ve çalışanlarının çoğunu mahvetti. Bu süre zarfında Twitter, özellikleri kullanıma sunma ve kaldırma konusunda mücadele etti ve kafa karışıklığı yarattı.

READ  Evlerimizi yanlış yapıyoruz