Haziran 9, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Daigo Umehara, Ryu veya Guile’i Street Fighter 6’ya entegre etme konusundaki şüphelerini paylaşıyor


Street Fighter 6’nın piyasaya sürülmesine sadece haftalar kalmışken, dünyanın dört bir yanındaki profesyonel oyuncuların en çok hangi karakter(ler) üzerinde vakit geçirmek istediklerine hızlıca karar vermeleri gerekecek.

BST | Daigo Umehara, geçmişte Street Fighter oyunlarında Ryu ve/veya Guile kullanarak büyük bir rekabet başarısı yakaladı, ancak şu anda lansman sırasında SF6’da satılmıyor.

Daigo daha önce geleneksel SF6 seçimlerinden bahsettiğinde, oyunu henüz oynamamıştı ama şimdi bu konuda söyleyecek daha çok şeyi var.


Umehara, Shoto’yu sırf Ryu olduğu için seçmese de Ryu’nun şu ana kadar oynamak ve eğlenmek konusunda kendini iyi hissettiğini söylüyor.


Efsanevi FGC figürünün, amiral gemisi SF5 hakkında daha korkunç endişeleri vardı.


Daigo Villa, “Bu sadece benim tahminim ama Guile ikonik bir karakter olmayacak” dedi. FGC alfa derleyici. “Guile’ı bir karakter olarak seviyorum ama SF6’nın pek çok benzersiz kişiliği var. Ve Guile aralarında öne çıkıyorsa, bu muhtemelen onun oynaması eğlenceli olmadığı anlamına gelir.


Strong Guile, diğer karakterlerin benzersizliğinin ortadan kalkacağı anlamına geliyor, bu yüzden geliştiricilerin bilerek Guile’ı çok fazla rahatsız etmeyeceklerini düşünüyorum.


Elbette Sonic Boom Launcher’ı denemek istese de Daigo, Guile’nin güçlü olmasının SF6 için iyi olmayacağını ve “onu ana patronu yapmaya niyeti olmadığını” belirtiyor.


Daigo izleyicilerine “Guile’ın SF6’sı tamamen farklıysa ve farklı stratejiler gerektiriyorsa ve bu onu güçlü yapıyorsa, sorun değil,” dedi. “Ama sonra [he’s] Füzeler atıp bekleyen aynı Guile, neden SF6’da olması gerektiğini anlamıyorum. “

READ  Huawei'nin en yeni akıllı saatinde gizli kulaklıklar var


Diğer karakterlere gelince Umehara, Dee Jay, Blanka, E. Honda, Manon, Luke, Chun-Li veya Kimberly ile pek ilgilenmediğini söylüyor ki bu, dövüşçülere olan genel zevkleri göz önüne alındığında çok da şaşırtıcı değil.


Daigo, Ryu ve Guile dışında JP, Marisa, Jamie, Lily ve hatta Zangief’i daha çok merak ettiğini söylüyor çünkü Jamie yeni gelenler arasında en önde gelen isim gibi görünüyor.


Ryu’yu seçme konusundaki bariz isteksizliği, onu kullanmaktan hoşlanmadığı/sıkılmadığı bir yerden gelmiyor, bunun yerine Daigo, diğer pek çok karakter güçlü ve/veya benzersiz göründüğünde karışıklıkta kaybolacağından endişeleniyor.


Umehara’nın henüz tam oyunu oynayamadıkları zaman kimseye söz vermeyeceği açık, ancak asıl amacının hem zor hem de eğlenceli olması gerektiğini belirtiyor.


Daigo, “Önemli olan, bu karakteri kazandığımda kendimi havalı hissetmem” dedi. “Ve bu, bireyin değer sistemine ve duyarlılığına bağlıdır.”


Yeni FGC çevirisi sayesinde Daigo’nun tam tartışmasını aşağıdan inceleyebilirsiniz.