Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Twitter, Nisan ayında eski mavi doğrulama rozetlerini iptal etti – Çeşitli

Twitter, Nisan ayında eski mavi doğrulama rozetlerini iptal etti – Çeşitli

Musk’a ait sosyal ağ, doğrulama durumu için işletmelerden ve kuruluşlardan ayda 1.000 ABD Doları ücret almaya başlayacak.

Elon Musk’ın söz verdiği gibi, Twitter’ın önceki blue-check-check sistemi yakında tarihe karışacak.

Geçen yıl mega milyarder tarafından 44 milyar dolarlık bir borç anlaşmasıyla satın alınan sosyal ağ, Perşembe günü yaptığı açıklamada, 1 Nisan’dan itibaren, Musk’ın satın alınmasından önce Twitter’da dikkate değer olarak doğrulanan hesapların doğrulanmış onay işaretini kaldıracağını duyurdu. Twitter Blue’ya veya iş odaklı Twitter Sertifikalı Kuruluşlar planına abone olmadıkça.

Mavi onay işaretlerini kontrol edecek tek Twitter kullanıcıları, ABD’de web üzerinden aylık 8 ABD Doları ve iOS ve Android’de uygulama içi ödeme yoluyla aylık 11 ABD Doları olan Twitter Mavisi için ödeme yapanlardır. Perşembe günü erken saatlerde, şirket duyurmak Twitter Blue artık dünya çapında kullanılabilir.

İşletmeler ve markalar için Twitter kısa süre önce altın bir onay işareti getirdi ve devlet hesaplarını gri bir onay işaretine çevirdi. Daha önce belirtildiği gibi, sosyal ağın ABD’deki yeni Twitter Onaylı Kuruluşlar programına kaydolmak – altın veya gri bir onay işareti rozetini korumanın tek yolu bu – aylık 1.000 ABD Doları (artı vergi) ve aylık 50 ABD Doları (artı vergi) mal olacak. ) her biri için. Ek alt hesap. (Fiyatlandırmaya bakın Burada.)

Twitter, kullanıcıların ünlülerin, politikacıların, şirketlerin, markaların, haber kuruluşlarının ve diğer “kamu yararına” hesapların gerçek olduğunu ve sahtekarlık veya parodi hesaplar olmadığını belirlemelerine yardımcı olmak için ilk olarak 2009 yılında doğrulanmış hesapları kullanıma sundu. Şirket daha önce doğrulama için herhangi bir ücret talep etmemişti.

Musk, Twitter’ın eski doğrulama sisteminin “çürümüş” olduğunu gördü ve ödeme yapan herhangi bir müşteriye mavi onay işaretleri açtı – belki de statü sembolünü demokratikleştirmek için bir hareket, ama aynı zamanda Musk için çok ihtiyaç duyulan yeni bir gelir akışı yaratmanın bir yolu. Musk, Kasım ayında “orada çok fazla ‘kötü mavi’ onay işareti var, bu nedenle önümüzdeki aylarda eski maviyi kaldırmaktan başka çare yok” şeklinde bir tweet atmıştı.

Musk, herkesin mavi bir onay işaretine sahip olmasına izin verecek şekilde değişmeden önce, Twitter’ın 420.000’den fazla doğrulanmış hesabı vardı. Görevi devraldıktan sonra Twitter, eski doğrulanmış hesapları açıklayan ifadeleri “kayda değer olabilir veya olmayabilir” şeklinde değiştirdi. (Misk talep edildi Taslağı hazırlamaktan sorumluydu.)

Kasım ayında, Musk’ın Twitter anlaşmasını tamamlamasından iki hafta sonra, şirket premium avantajlarından biri olarak bir onay işareti rozeti olan Twitter Blue’yu piyasaya sürdü. Ancak birkaç gün sonra, çok sayıda kullanıcı “doğrulanmış” gibi görünen sahte ve sahte hesaplar oluşturduğunda kayıtlar askıya alındı. Şirket, taklitçileri engellemek için tasarlanan yeni önlemlerle ertesi ay Twitter Blue’yu yeniden başlattı.

Musk’ın geçen sonbaharda Twitter çalışanlarına şirket genelindeki ilk notunda, şirketin gelirinin yaklaşık yarısının abonelik hizmetlerinden gelmesi gerektiğini söyledi. “Önemli bir abonelik geliri olmadan, Twitter’ın bir sonraki ekonomik gerilemeden sağ çıkamaması büyük bir ihtimal” diye yazdı.

READ  Oklahoma'daki Apple işçileri, şirketin ABD'deki ikinci sendika mağazasını satın almak için oy kullandı