Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Twitter yönetim kurulunun Elon Musk’ın teklifini ciddiye aldığı söyleniyor

Twitter yönetim kurulunun Elon Musk'ın teklifini ciddiye aldığı söyleniyor

Twitter, Elon Musk ile anlaşmaya yakın olabilir.

Sosyal Medya Hizmeti Yönetim Kurulu, Bay Musk’ı görüşmek üzere Pazar sabahı toplandı. 46,5 milyar dolarlık istenmeyen teklif Sıralamaya başladıktan sonra şirketi satın almak için finans Geçen hafta yaptığı gösteride, duruma aşina iki kişi söyledi. Kaynak, Twitter yönetim kurulunun Bay Musk’ın hisse başına 54.20 dolarlık teklifini nasıl gördüğü için bir dönüm noktası oldu ve şirketin 11 yönetim kurulu üyesinin teklifini ciddi şekilde düşünmesini sağladı.

Gizli bilgileri tartışmaya yetkili olmadıkları için anonimlik koşuluyla konuşan kişiler, Twitter yönetim kurulunun olası bir anlaşma hakkında daha fazla profil görüşmek üzere Pazar günü daha sonra Musk’ın tarafıyla görüşmeyi planladığını söyledi. Bu ayrıntılar, herhangi bir olası anlaşmayı kapatmak için bir zaman çizelgesini ve bir anlaşmanın imzalanması ve ardından çözülmesi durumunda ödenecek ücretleri içerir.

Herhangi bir anlaşma belirsizliğini koruyor, ancak Twitter yönetim kurulunun dünyanın en zengin adamı Bay Musk ile ilişki kurmaya istekli olması ileriye doğru bir adım. Twitter’da 83 milyondan fazla takipçisi olan ve bu yılın başlarında şirkette hisselerini artırmaya başlayan Musk, 14 Nisan’da şirketi satın alıp özel hale getirme niyetini açıklamıştı. Ancak kısa süre sonra Wall Street teklifini reddetti çünkü yapabileceği belli değildi. parayla gel anlaşma yapmak için. Twitter da Kabul edilen “zehirli hap” Bay Musk’ın daha fazla stok toplamasını engelleyen bir savunma manevrası.

Bay Musk geçen hafta teklifini güncelleyerek Twitter’a teklifini daha ciddi bir şekilde düşünmesi için baskı yaptı. Perşembe günü yayınlanan bir menkul kıymetler dosyasında Bay Musk, yatırım bankası Morgan Stanley’den ve fon sağlayan bir grup diğer borç verenden nasıl fon topladığını anlattı. 13 milyar dolar Borç finansmanında, diğer 12,5 milyar dolar işlettiği elektrikli otomobil üreticisi Tesla’daki hisselerine karşı kredi olarak. hakkında eklemek bekleniyordu 21 milyar dolar öz sermaye finansmanında.

READ  Hindistan, yasadışı transferler nedeniyle Xiaomi varlıklarında 725 milyon dolar ele geçirdi

Şimdi son derece olasılık dışı görünen bir anlaşma daha da olası olabilir. Duruma aşina olan kişiler, Twitter ve Bay Musk arasındaki durumun akıcı ve hızlı hareket ettiğini söyledi.

Bir Twitter sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı. Şirket, daha önceki kamu açıklamalarında, yönetim kurulunun “şirketin ve Twitter’ın tüm hissedarlarının çıkarına en uygun hareket tarzını belirlemek için dikkatli, kapsamlı ve üzerinde düşünülmüş bir inceleme yürütmeye devam ettiğini” söyledi.

Bay Musk, yorum talebine yanıt vermedi. Wall Street Journal daha önce bahsetmiştim Twitter’ın Bay Musk’ın teklifini kabulü arttı.

Wedbush analisti, Wall Street’in Twitter yönetim kurulunun Bay Musk’ın teklifine açıklığını, “Musk’un muhtemelen şimdi bir satın alma yolunda olduğu bir halka açık şirket olarak Twitter için sonun başlangıcı” olarak görmesi muhtemeldi, Wedbush analisti Dan Ives Pazar günü bir notta Menkul Kıymetler yazdı.

Bay Musk, Ocak ayı sonlarında şirkete yatırım yapmaya başlamadan bir gün önce Twitter’a hisse senedi fiyatına yüzde 54 prim teklif etti. Ancak Twitter hisseleri geçtiğimiz yılın büyük bölümünde Bay Musk’ın teklifinin üzerinde işlem gördü.

Birkaç analist, Twitter yönetim kurulunun yalnızca hisse başına en az 60 dolar değerinde bir teklifi kabul etmesini beklediklerini söyledi. Twitter hissesi geçen yıl hisse başına 70 doların üzerine çıktı Şirket gelirini ikiye katlama hedeflerini açıkladığındaYatırımcılar bu hedeflere ulaşma yeteneğini sorguladıkça, o zamandan beri 48 dolara düştü.

50 yaşındaki Bay Musk, Twitter’ın birçok eksikliğini bir sosyal medya hizmeti olarak gördüğünü açıkça belirtti. Şirketi “dünya çapında bir ifade özgürlüğü platformuna” “dönüştürmek” istediğini ve ürünlerinde ve politikalarında büyük iyileştirmeler gerektirdiğini söyledi.

Bay Musk, aynı hizmeti kullanarak Twitter ile pazarlık etmeye çalıştı ve birkaç tweet’te teklifini sözde bir “teklif teklifi” ile doğrudan şirketin hissedarlarına götürebileceği tehdidinde bulundu. İhale teklifi, dışarıdan bir tarafın, hissedarlardan hisselerini doğrudan kendilerine satmalarını isteyerek bir şirketin yönetim kurulunu atlattığı düşmanca bir manevradır.

READ  NYPD daha fazla 'hayalet araba' için bilet kesiyor, ancak tıkanıklık fiyatlandırması daha fazla kişinin yeni geçiş ücretinden kaçmasına yol açabilir

Ayrıca platformda kararsız davrandı, bu da hizmetten sorumlu olsaydı hizmeti nasıl yöneteceği konusunda endişelere yol açtı. Cumartesi Bay Musk Milyarder Bill Gates hedef alındıBay Gates’in Tesla hissesinde “kısa” bir pozisyon aldığını söyleyerek, Bay Gates’in otomobil üreticisinin hisselerinin düşeceğine bahse girdiği anlamına geliyordu. Pazar günü, Bay Musk tweetledi “ilerlemek“Bay Gates’in alay konusu.

Ancak, Bay Musk, Twitter’ın en iyi üyelerinden bazılarıyla dostane ilişkiler sürdürüyor. Bay Musk, hafta sonu boyunca şirketin kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesi Jack Dorsey ile dostane tweetler attı. Bay Dorsey, Kasım ayında Twitter CEO’luğundan istifa etti ve yakında yönetim kurulundan ayrılacak.

Her iki adam da kripto para birimi hakkında benzer görüşleri paylaşıyor ve çevrimiçi olarak daha fazla ifade özgürlüğünü destekliyor. Bay Musk bu ay Twitter’ın yönetim kuruluna katılmak için kısa bir süre flört ettiğinde, Bay Dorsey cıvıldamak“Elon’un Twitter yönetim kuruluna katılmasından gerçekten çok mutluyum! Dünyamızı ve Twitter’ın bu konudaki rolünü çok derinden önemsiyor.”

Bay Musk Cumartesi günü Bay Dorsey’e, onayını belirtmek için için için yanan iki emoji kullanarak “Yeni blok takma adınız ateş” diye tweet attı. Geçen yıl Musk, Tesla’daki unvanını CEO’dan değiştirdi. teknoloji.