Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

UFC 272 sonuçları, öne çıkanlar: Colby Covington, rekabeti sona erdirmek için Jorge Masvidal karşısında galibiyeti eziyor

UFC 272 sonuçları, öne çıkanlar: Colby Covington, rekabeti sona erdirmek için Jorge Masvidal karşısında galibiyeti eziyor

Colby Covington ve George Masvidal, ilişkileri kötüye gitmeden önce iyi arkadaştılar ve ikili, röportajlarda tartışmak için yıllarını harcadı. Cumartesi gecesi çift, Las Vegas’taki T-Mobile Arena’da UFC 272’nin ana etkinliğinde bir araya geldi ve Covington, 49-46, 50-44 ve 50-45’lik skorları kazanan geniş bir toplu karara doğru ilerliyor.

Masvidal, dövüşü vahşi bir hava saldırısıyla başlattı, ancak Masvidal, Covington’ı rahatsız ediyormuş gibi görünen bacak tekmelerini düşürmeden ve Masvidal’in gözündeki karıncalanmadan şikayet ederken bir yayından kaldırma saldırısını tetiklemeden önce her iki adam da hızla daha taktiksel bir yaklaşıma geçti.

Masvidal, devirme girişimleriyle savaşmaya devam ederken, Covington yavaş yavaş onu aşağı çekmeye devam etti, sonunda sırtını yeniden kazandı ve baskın pozisyonlarda çalışmaya başladı. Masvidal ikinci turda daha olumlu bir eğilime sahipti, bazı güçlü vuruşlar yaptı ve keskin bir dirsekle Covington’ın gözünün yakınında bir vuruş yaptı. Bu arada, Covington, galibiyet peşinde koşarak uzaktan yaklaşmak için atışını kullanarak, şiddetli bir saldırıya bağlı kaldı.

Üçüncü turda Covington, Masvidal’i çift bacakla kafese yerleştirdiği için, devirmek çok daha kolay oldu. Bu, Covington’ın beş dakikalık karenin neredeyse her saniyesine zemin ve pound ile hükmetmesi için bir tur oluşturdu. Covington’ın 3. Turdaki çalışması 4. Turun ilk bölümüne taşındı ve Masvidal’in enerjisini açıkça tüketti.

Ancak Masvidal, Covington’ın geriye tökezlemesine ve dizini kısa süreliğine bırakmasına neden olan ezici bir sağ eli ile indi.

Ne yazık ki Masvidal için, mücadeledeki en büyük tek atışı yaptıktan sonra takip edecek tankta gaz kalmadı ve Covington raunt bitmeden toparlanabildi.

Boks ve karma dövüş sanatlarına doyamıyor musunuz? Sektördeki en iyi iki spordan dövüş sporlarıyla ilgili en son haberleri alın. Luke Thomas ve Brian Campbell ile Morning Kombat’a abone olun Aşağıdaki etkinliğin sonunda UFC 272’nin anında analizi de dahil olmak üzere en iyi derinlemesine analiz ve haberler için.

Covington, son turdaki dramayı ileri bir yıldırımla emdi ve Masvidal’ı devirdi. Masvidal’in cesedini yakalayınca Covington bırakmadı, Masvidal’in dövüşü ayağa kaldırmak için yaptığı her girişimi boğdu ve puan kartlarına ulaşmak için saniyeler bile zorladı.

READ  Jahmyr Gibbs'in olağanüstü performansı Lions'ı Raiders'ı geride bıraktı

Pek çok kişinin böyle kin dolu bir maçtan görmek isteyeceği kesin bir son değildi ve puan kartlarını okuduktan sonra, hüsrana uğramış bir Masvidal, güreşinin “iyi hissetmediğini” kabul etmek zorunda kaldı.

Covington, kavga sonrası yaptığı kısa röportajda kavgayı tartışmayı reddetti. Bunun yerine, dikkatini arzu edilen bir kin maçına çevirdi. Covington, Masvidal gibi, şu anki ağır siklet şampiyonu Kamaru Usman’a iki kayıp verdiğini bilerek, geçici bir hafif sıklet şampiyonu ilan etti.

Covington, “Miami Caddesi çöpleriyle yeni ilgilendim, şimdi Louisiana bataklık çöpleriyle ilgilenme zamanı” dedi. “Neredesin Dustin Poirier? Yakında olduğunu söyledim. Yerin adı Dustin…Sırada sen varsın.”

Kartın başka bir yerinde, Rafael dos Anjos, Moicano’nun beşinci turunda geç kalabalığa rağmen Renato Moikano’yu beş zorlu rauntta tamamladı. Dos Anjos Brezilyalı takım arkadaşına o kadar kötü vurdu ki, dövüşün devam etmesine izin vermeden önce Moikano’nun gözünü kontrol etmesi için bir doktor iki kez çağrıldı. Buna ek olarak, Bryce Mitchell 15 dakika boyunca Edson Barboza’yı domine ederek şimdiye kadarki en büyük tüy sıklet galibiyetini elde etti.

CBS Sports, aşağıda UFC 272’den tüm sonuçları ve öne çıkanları size getirerek Cumartesi günü tüm yol boyunca yanınızdaydı.

UFC 272 Kartı ve Sonuçları

 • Colby Covington yendi. Jorge Masvidal oybirliğiyle karar verdi (49-46, 50-44, 50-45)
 • Rafael dos Anjos vs Renato Moikano Oybirliği ile (49-45, 49-44, 50-44)
 • Bryce Mitchell Dave. Edson Barbosa oybirliğiyle karar verdi (30-25, 30-26, 30-27)
 • Kevin Hollanda def. TKO aracılığıyla Alex Oliveira, ikinci tur (zımbalar)
 • Sergey Spivak’ı yendi. Greg Hardy TKO ile ilk tur (zımbalar)
 • Galen Turner’ı yendi. İkinci turda TKO aracılığıyla Jimmy Mullarkey (yumruklar)
 • Marina Rodriguez’i yendi. Yan Xiaonan, bölünmüş kararla (29-28, 28-29, 29-28)
 • Nikolai Negomerino Def. Kennedy Nzechukwu bölünmüş kararla (29-27, 27-29, 29-27)
 • Marina Moroz def. Maria Ajapova İkinci raundu işleyerek (kafa ve kol kelebeği)
 • Ömer Nurmagomedov. Brian Kelleher ilk tur gönderimi ile (çıplak arka gaz kelebeği)
 • Tim Elliot Dave. Oybirliği ile alınan kararla Tajir Ulanbekov (29-28, 29-28, 29-28)
 • Ludovitt Klein’ı yendi. Defont Smith, bölünmüş kararla (29-28, 28-29, 29-28)
 • Dustin Jacoby’yi yendi. Michal Oleksiejczuk oybirliğiyle karar verdi (29-28, 29-28, 29-28)
READ  Suns, David Fizdale'i Frank Vogel'in kadrosuna katıyor