Ağustos 17, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

UFC 276 sonuçları, öne çıkanlar: Alexander Volkanovsky, Max Holloway’ı mağlup ederek tam üçlüyü kazandı

UFC 276 sonuçları, öne çıkanlar: Alexander Volkanovsky, Max Holloway'ı mağlup ederek tam üçlüyü kazandı

LAS VEGAS – Kral defans oyuncusu Alexander Volkanovsky Cumartesi günü üç yönlü bir maçta ikonik bir performans sergilerken, üçüncü kez eski tüy siklet şampiyonu Max Holloway’ın cazibesinden daha fazla zarar verdiği ortaya çıktı.

145 kiloluk tacının dördüncü savunmasında Volkanovsky, tüm zaman boyunca Holloway’i domine etti ve onu T-Mobile Arena’nın içinde kanlı bir kürekle bıraktı. Üç yargıç da UFC 276 ana müsabakasında Volkanovsky’ye (25-1) 50-45 puan verdi.

33 yaşındaki Volkanovsky, 2019’daki rekabetlerinin başlamasından bu yana Holloway’i arka arkaya üçüncü galibiyetiyle (23-7) 2020’deki çekişmeli bir rövanşla ilgili uzun süredir devam eden tüm tartışmaları sona erdirdi. öncesi. José Aldo’nun karma dövüş sanatları tarihinin en büyük tüy sıkletiyle ilgili tartışmadaki düşmanı.

Volkanovsky, “Max Holloway tam bir canavar” dedi. “Son birkaç gündür getirdiği o keskinliğe ihtiyacım vardı.”

Boks ve karma dövüş sanatlarına doyamıyor musunuz? Sektördeki en iyi iki spordan dövüş sporlarıyla ilgili en son haberleri alın. Luke Thomas ve Brian Campbell ile Morning Kombat’a abone olun En iyi derinlemesine analiz ve haberler için.

30 yaşındaki Holloway, Dövüş Haftası sırasında üçüncü raundu bitirme sözü vererek ve Perşembe günkü basın toplantısında Volkanovsky ile alışılmadık bir şekilde saçma sapan konuşarak büyük bir oyundan bahsetti. Ancak Volkanovsky’nin hızı ve isabetliliği Hawaii’yi baştan itibaren hayranların favorisi haline getirmeye başladığından, büyük ölçüde yavaş bir performans sergiledi.

Volkanovsky, açılış turunda Holloway ile alay etmeye başladı ve onu kısaca sağda büyük bir haç ile ilişkilendirdi. Holloway, ikinci turda gerçekten büyük bir sayaç Holloway’in sol gözünü kötü bir şekilde kesip yüzünü kıpkırmızı bir hale getirdiğinde işler daha da kötüye gitmeden önce sağ gözünün altında bir kesikle köşesine döndü.

READ  2022 Stanley Cup Finali - Avs evinde buzda kazanabilir mi? 5. playoff oyununun ne olacağına dair bir inceleme

Holloway dördüncü turda daha umutsuzca savaşmaya başladı ve hareket yavaşladıkça büyük ölçüde eşit şartlarda darbeler takas etti. Ancak sol gözündeki yara tekrar patlayıp görüşünü etkiledikten sonra Volkanovsky, Holloway’i son raundda aydınlatarak mücadeleyi baskın bir şekilde sonlandırdı.

Dördüncü tüy siklet unvanını savunan Volkanovsky, Holloway’ı geçerek Ultimate Fighting Championship’te tüy siklet tarihinde ikinci sıraya ve Aldo’nun arkasında üç sıraya yükseldi. Sekizgen genel sıralamada 12-0’a yükselen “Büyük İskender”, ağırlık kaldırma ve hafif sıklet şampiyonu Charles Oliveira’ya meydan okuma arzusuyla yaptığı mücadelenin ardından konuştu.

Volkanovsky, “Bu sekizgende mümkün olduğunca olmak istediğimi size kanıtladım” dedi. “Meşgul olmak istiyorum ve aynı bölümün beni meşgul edebileceğini düşünmüyorum. Yükselmek ve çifte şampiyon statüsü almak istiyorum ve iki kemeri de alırsam iki takımı da meşgul edeceğim. Hadi gidelim.”