Eylül 28, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

UFC 276 sonuçları, öne çıkanlar: İsrail Adesanya, orta sıklet tacını korumak için Jared Kannoner’i yendi

UFC 276 sonuçları, öne çıkanlar: İsrail Adesanya, orta sıklet tacını korumak için Jared Kannoner'i yendi

UFC 276 ana etkinliği öncesinde, UFC orta sıklet şampiyonu Israel Adesanya, WWE efsanesi The Undertaker’dan ilham alan bir girişle oldukça heyecan yarattı. Takip eden performans, Adesanya’nın Jared Cannonier’e karşı oybirliğiyle zafere giden yolda metodik olarak çalışması kadar eğlenceli değildi.

Adesanya’nın oyun planı, yumruklar, çalımlar ve bacak vuruşları üzerinde çalışmak üzerine kuruludur. Güzel değildi ve kalabalığı hayal kırıklığına uğrattı ama Cannonier’de güçlü bir forvet üretmede etkili oldu.

Cannonier, kafes kararlılığından çalışmak için dövüş ortasında bir ayarlama yapmaya çalıştı. Ne yazık ki rakibi için, bir koparma yakalayabildiğinde, dizlerini Adesanya’nın uyluklarına düşürdükten sonra çoğu zaman çok fazla atak yapamadı.

Boks ve karma dövüş sanatlarına doyamıyor musunuz? Sektördeki en iyi iki spordan dövüş sporlarıyla ilgili en son haberleri alın. Luke Thomas ve Brian Campbell ile Morning Kombat’a abone olun PPV etkinliğinin sonunda UFC 276’nın canlı analizi de dahil olmak üzere en iyi derinlemesine analiz ve haberler için.

Savaşta büyük aksiyon anları yoktu ve bunun yerine Adesanya’nın teknik becerilerini ve bu becerilerin Cannonier’in kaba kuvvet yaklaşımını reddetme yeteneğini gösterdi. Adesanya zaten bir veya iki vuruş yaptıktan ve atış menzili dışına çıktıktan sonra Kanonair genellikle kontra atışlara ulaşmak için bırakılır.

Cannonier ayrıca ara sıra kafese karşı kapışmak yerine bir gol atmaya çalıştı, ancak Adesanya yarışma boyunca ayakta kalmayı başardı ve güreş becerilerinin gelişimini veya en azından rakipleriyle güreşme yeteneğini göstermeye devam etti. Cannonier için başarıyı andıran bir şey sunmak için yalnızca bölümler üzerinde çalışmakla, bu, sık sık geri gelmeye çalıştığı iyi bir şeydi.

Dördüncü turda, taraftarlar Cannonier’in zaferleri sırasında veya iki adam herhangi bir havai fişek atmadan atış menzili içinde dururken yüksek sesle yuhalayarak orta derecede patlamaya başladı. Beşinci turda birçok taraftar arenadan çıkmaya başladı.

READ  Rapor: Tua Tagovailoa'yı Bonolara Karşı Değerlendiren NFLPA İtfaiye Doktoru

Beş raund sonunda kararı Adesanya’nın aldığı ortaya çıktı, ancak 49-46, 49-46 ve 50-45 puan kartları açıklandıktan sonra taraftarların yüksek sesle yuhalanmasıyla birlikte taraftarların çekilme iyi niyetleri buharlaştı. , hepsi onun lehine.

Dövüşten sonra, Adesanya’ya kariyerindeki bir sonraki adım hakkında soru soruldu ve neredeyse her 185 kiloluk yarışmacıyı nakavt etti.

Adesanya, daha önce ana kartta Shaun Strickland’ı nakavt eden acımasız bir öldürücü galibiyet de dahil olmak üzere Adesanya’ya karşı iki kickboks galibiyeti olan Alex Pereira’yı aradı.

“[Our previous fight] Benim açımdan bir hataydı” dedi Adesanya, Pereira’ya seslenerek. Basın toplantısında söylediğim gibi, bir dahaki sefere seni kayaklara bindireceğim. Frozen’daki Elsa gibi ayrılacaksınız. “

Kartın başka bir yerinde tüy siklet şampiyonu Alexander Volkanovsky, Max Holloway ile bugüne kadarki en iyi performansını sergileyerek hat-trick yaptı. Volkanovsky, rakibine vurduktan ve sol gözünde kötü bir yara açtıktan sonra hakemlerin puan kartlarını taradı. 22 maçlık galibiyet serisine sahip olan Volkanovsky, gözünü bir sonraki hafif hafif şampiyonluk maçında görmüş gibi görünüyor.

CBS Sports, aşağıda UFC 276’dan tüm sonuçları ve öne çıkanları size getirerek Cumartesi günü tüm yol boyunca yanınızdaydı.

UFC 276 kartı ve sonuçları

 • İsrail Adesanya (c) def. Jared Cannoner oybirliğiyle karar verdi (49-46, 49-46, 50-45)
 • Alexander Volkanovsky (ş) vatandaşı. Max Holloway Oybirliği ile (50-45, 50-45, 50-45)
 • Alex Pereira’yı yendi. Shaun Strickland TKO ile ilk tur (zımbalar)
 • Brian Barberina yendi. Robbie Lawler, ikinci turda TKO aracılığıyla (zımbalar)
 • Sean O’Malley vs Pedro Munhos Göz dürtme nedeniyle herhangi bir yarışmada biter
 • Galen Turner’ı yendi. Brad Riddle ilk tur teslimi ile (giyotin şoku)
 • Jim Miller def. Donald Cerrone İkinci raundu işleyerek (giyotin boğma)
 • Ian Gary Dave. Gabriel Green oybirliğiyle karar verdi (30-27, 30-27, 30-27)
 • Dricos de Plessis’i yendi. Brad Tavares oybirliğiyle karar verdi (29-28, 29-28, 29-28)
 • Andre Muniz Def. Uriah Salonu oybirliğiyle karar verdi (30-27, 30-27, 30-27)
 • Maycee saç kesimi def. Jessica Eye oybirliğiyle karar verdi (29-28, 29-28, 30-27)
 • Golega Stoliarenko’yu yendi. Jessica Rose Clark, ilk turda gönderme (kol çubuğu)
READ  Eagles sakatlık raporu: Jalen Hurts bir hafta daha başlayacak