Aralık 1, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ukraynalı bir asker, Amerikalıların yardım parasının çoğunun ABD’de kaldığını anlamadıklarını söyledi

Ukraynalı bir asker, Amerikalıların yardım parasının çoğunun ABD’de kaldığını anlamadıklarını söyledi

Yaklaşık 150 aktivist, 24 Ekim’de Washington DC’deki Washington Anıtı yakınında büyük bir Ukrayna bayrağı çekmek için toplandı.
Charles R. Davis / İçeriden

  • Ukraynalı bir asker bu hafta ABD’li milletvekilleriyle yaptığı görüşmeler hakkında Insider’a konuştu.
  • Gelecek ay ön saflara gönderilecek olan asker, birçok kişinin yardım parasının nasıl harcandığını bilmediğini söyledi.
  • Mesajı: “Sömürgeci olmak istemiyoruz… Demokraside yaşamak istiyoruz.”

WASHINGTON, D.C. — Bombalar düşmeye başladığında Vitaly Boyko emlakçıda çalışıyordu. Gayrimenkul alıp satma işinden onu savunmaya yöneldi ve herkesin Rusya’nın zaferinin an meselesi olduğuna inandığı Kiev Muharebesi’nin ortasında Ukrayna silahlı kuvvetlerinde görev yaptı.

Insider’a “Savaş başladığında ailem Büyük Britanya’ya gitti” dedi. “Askerlik istasyonuna gittim.”

Boyko’nun mevcut tugayı, Doğu Cephesi’ndeki piyadelerden başkenti uçaklardan korumaya devam eden uçaksavar birimlerine kadar uzanan Ukrayna Ulusal Muhafızları’nda görev yapıyor. Rus füzeleri Ve İran dronları. Ancak bu hafta, teknik olarak izinli olması ve başka bir görev için dinlenmesi gerekse bile, farklı türde bir savaşla (siyasetle) meşgul.

Washington’da Ukrayna yanlısı bir savunuculuk zirvesine katılan yaklaşık 150 aktivistin bulunduğu Washington Anıtı’nda güneş batarken Insider’a “Şu anda izinliyim çünkü iki hafta içinde tugayla birlikte ön saflara gideceğim” dedi. daha önce yola çıktık. Organizatörlerin iddia ettiği şey dünyadaki en büyük mavi ve sarı bayraktı. Ama aslında çalışıyor, savaşa ilişkin bakış açısını ve ülkesinin savunmasının neden hala desteklenmeye değer olduğuna inandığını paylaşmak için Kongre üyeleriyle buluşuyor.

Bu, gelecek yılın yasama gündemini kontrol edecek olan Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçilerinin Ukrayna’nın mücadelesinin Amerika’nın da mücadelesi olup olmadığı konusunda ikiye bölünmesiyle ortaya çıkan bir müdahale. Boyko, toplantıların şu ana kadar faydalı olduğunu söyledi.

“Çok faydalı ve ilginçti çünkü Ukrayna’ya yapılan mali yardımın doğrudan Ukrayna’ya gitmediğini kimse bilmiyor” dedi. Şöyle ekledi: “Doğrudan Ukrayna’ya çok fazla para verdiklerini düşünüyorlar ve nerede olduğunu bulamıyorlar. [it] Şimdi. Ancak doğrudan Ukrayna’ya gitmiyor. Halen Amerika Birleşik Devletleri’ndedir. “Bu sadece doğrudan Ukrayna’ya giden eski ekipmanlar ve 10.000 kilometrekareden fazla devasa bir cephe hattımız varken bu yeterli değil.”

READ  Lula vs Bolsonaro: Brezilya Başkanlık Seçimi için Canlı Güncellemeler

Amerika Birleşik Devletleri Ukrayna’ya fon sağladı: 26 milyar dolardan fazla Ülkedeki kamu harcamalarını desteklemek. Ancak rapora göre Ukrayna’ya tahsis edilen toplam 113 milyar dolarlık yardımın “önemli bir kısmı” aslında ABD’de veya Amerikan personeline harcandı. Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar MerkeziWashington’da bir araştırma merkezi. Ukrayna’ya aktarılan silah ve teçhizatın çoğunluğu, Kongre’nin yenilenmesi için 26 milyar dolar ayırdığı mevcut stoklardan geliyordu; Biden yönetimi, son teklifiyle bu rakamı artırmayı umuyor… 61,4 milyar dolarlık yeni yardım.

Boyko, ABD’deki bazı kişilerin daha fazla yardım sağlama konusunda kararsız olmasına rağmen, kendisi gibi insanların savaşmaya devam etmeye kararlı olduğunu Amerikalıların bilmesini istediğini söyledi.

“Siperlerdeki her asker ailesi için, çocukları için, özgürlük için savaştığını biliyor. Biz sömürgeci olmak istemiyoruz…zengin köle olmak istemiyoruz. Biz demokraside yaşamak istiyoruz. ” “Eğer katılmak istemiyorsanız, cephede canınızı kaybetmemek için lütfen bize ekipman sağlayın, biz de sizi koruyalım” dedi.