Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Üniversite mezunları 9’dan 5’e kadar işte çalışma gerçeği karşısında üzülüyor ve şok oluyor

Üniversite mezunları 9’dan 5’e kadar işte çalışma gerçeği karşısında üzülüyor ve şok oluyor

İzleyiciler, üniversiteden mezun olduktan sonra ilk ofis işinden memnun olmayan bir kadına destek olmak için yürüdü.
TikTok: @brielleybelly123, Brielle

  • Yeni mezunlardan biri, tam zamanlı bir işte çalışırken kişisel yaşamına ne kadar az zaman ayırdığını paylaştı.
  • Aynı duyguyla bağlantı kurabileceklerini yazan TikToker’ı destekleyen yorumlar ortaya çıktı.
  • 40 saatlik çalışma haftası TikTok’ta çok tartışılan bir konu ve bazıları bunun yeniden düzenlenmesi çağrısında bulunuyor.

İzleyiciler, üniversiteden mezun olduktan sonraki ilk ofis işinde ne kadar üzgün olduğunu ve eve döndüğünde kişisel hayatını sürdürmek veya temel ev işlerini yapmak için zamanının olmamasından dolayı ne kadar üzgün olduğunu paylaşan bir mezunun etrafında toplandılar.

19 Ekim’de, New York bölgesindeki bir şirkette yakın zamanda işe başlayan Brielle adlı bir TikTok kullanıcısı paylaşımda bulundu video Kameraya hitap ederken gözle görülür bir şekilde üzgün görünüyordu ve ekranda şöyle bir yazı vardı: “Saat 9-5’te, hayatına nasıl vakit ayırabiliyorsun?”

Medya AMP tarafından desteklenmiyor.
Tam mobil deneyim için tıklayın.

Yüklemede Brielle, bunun üniversiteden sonraki ilk işi olduğunu ve ofisten çalıştığını, bunun “sonsuza kadar” sürmesine rağmen şehre gidip gelmek zorunda olduğu anlamına geldiğini, çünkü bunu karşılayabilmesinin “hiçbir yolu olmadığını” açıkladı. orada yaşa. . şu anda şehir.

Sabah 7.30’da trene bindiğini ve sabah 6.15’e kadar eve dönmediğini, bu noktada akşam yemeği hazırlayacak ya da egzersiz yapacak zamanı ya da enerjisi olmadığını ve “çok üzgün olduğunu” söyledi. “Özellikle işi yüzünden değil. Seçimiydi ama günlerini tüketen şey dokuzdan beşe kadar olan program ve işe gidip gelmeydi.

Videonun başında TikToker, “muhtemelen aşırı dramatik ve sinir bozucu” davrandığını söyledi ve daha sonra yüklemede durumunun daha kötü olabileceğini ve daha uzun saatler çalışabileceğini itiraf etti, ancak insanların nasıl zaman ayırması gerektiğini sorguladı arkadaşlar ve hatta randevu için.

READ  France 24 İsrail ordusuyla Gazze'den rapor veriyor

Videonun sonunda “Hiçbir şey yapacak zamanım yok ve çok gerginim” dedi.

Yükleme, 1,2 milyon görüntüleme ve 7.300’den fazla yorumla birçok kişide yankı uyandırmış gibi görünüyordu; bunların çoğu, işten sonra hayatlarında sınırlı bir zamanları olduğunu ve tekrarlanan rutini çözmenin zor olduğunu düşündükleri için durumla ilgilenebileceklerini yazdı. uğraşmak.

Bir izleyici, popüler bir yorumda “Haftada 40 saatlik çalışma artık geçerliliğini yitirdi ve görüşleriniz kesinlikle geçerli” diye yazdı.

Diğerleri, bırakın kişisel yaşamlarını sürdürmeyi, ev işleri ile uğraşırken tam zamanlı bir işte çalışmanın ne kadar zor olduğunu dile getirdiler ve evde daha fazla zaman harcadıklarında çocuk yetiştirmeye nasıl zaman ayırabileceklerini merak ettiler. aileleriyle yaptıklarından daha fazla çalışıyorlar.

Bir izleyici, “Z kuşağının toplu olarak yönetim pozisyonlarına geçmesi ve ardından toplu halde 4 günlük çalışma haftasını uygulamaya koyması gerekiyor” diye yazarken, diğerleri bunu veya çalışma seçeneğini kabul etti Uzaktan çalışmaileriye giden yol olmalıdır.

Brill, Insider’a bir e-posta açıklamasında şunları söyledi: “Beş ay süren başarısız üniversite sonrası araştırmaların ardından işime kavuştuğum için çok minnettarım, ancak Amerikalıların neden yorgun olduğu ve yüksek düzeyde akıl hastalığına sahip olduğu bu sinir bozucu ve anlaşılır bir durum.” şanslı. Önemsediğiniz ve keyif aldığınız bir işe sahip olmak, ancak birçok ofis çalışanının “güneşin tadını çıkarmak, egzersiz yapmak, yeterince uyumak, sağlıklı beslenmek ve diğer insanlarla bağlantı kurmak” için zaman bulamadığından endişeleniyor.

Şöyle ekledi: “Gün doğmadan işe gidiyorum ve gün batımından sonra eve dönüyorum.”

Brill ayrıca yorumlarda aldığı son derece olumlu tepkilerin de altını çizerek şunları söyledi: “Bu yeni nesille konuşabilmek ve haftada 40 saatlik bir çalışma artı işe gidip gelmenin üretkenlik için gerekli olmadığını açıklayabilmek istiyorum. Tüm olumluları takdir ediyorum. geri bildirim.” Diğer şefkatli çalışanların.” Ayrıca, özellikle artık pek çok insanın uzaktan çalışmaya alıştığı bir dönemde, daha fazla şirketin haftada 40 saatlik çalışma konusunu yeniden düşünmeyi düşüneceğini umduğunu söyledi.

READ  Çin, Rusya ve Hindistan'a 'işbirliğini' derinleştirmeleri konusunda güvence verdi

Temmuz ayında, Yeni Zelanda merkezli kar amacı gütmeyen 4 Günlük Hafta Küresel, aşağıdakileri içeren bir pilot programın sonuçlarını yayınladı: Dört günlük çalışma haftası Insider’ın daha önce bildirdiğine göre, ABD, Avustralya ve Birleşik Krallık’taki katılımcı şirketlerde bir yıllık test sonrasında iş yoğunluğunun azaldığı ancak çalışanların daha verimli olduğu ve iş-yaşam dengesi daha iyi olduğu tespit edildi.

the Haftada 40 saat çalışma Arama teriminin 42,8 milyon görüntülemeye sahip olduğu ve yükleyicilerden gelen videoların yer aldığı TikTok’ta sıklıkla tartışılan bir konudur Reform çağrısı, Tam zamanlı çalışmasına rağmen maddi ödül eksikliğinin vurgulanmasıveya Daha uzun saatler ödeyenlerin parodisi.

Bunun gibi daha fazla hikaye için Insider’ın dijital kültür ekibinin haberlerine buradan göz atın.