Ekim 6, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Vali Vekili, Türkiye Büyükelçisi Pak-Türk Okulu ve Kolejini ziyaret etti

Belucistan Vali Vekili Mir Jan Muhammad Jamali ve Türkiye’nin Pakistan Büyükelçisi Muhammad Bachaji Salı günü eyalet başkentindeki Pak-Türk Okulu ve Koleji’ni ziyaret etti.

QUETTA, (UrduPoint / Pakistan Point News – 20 Eylül 2022 ) : Vali Vekili Mir Jan Muhammad Jamali ve Türkiye’nin Pakistan Büyükelçisi Muhammad Bachaji Salı günü eyalet başkentindeki Pak-Turuk Okulu ve Kolejini ziyaret etti.

Kurumun sınıflarını ve çeşitli alanlarını denetlediler, öğrencilere ortamı ve öğretimi ile ilgili sorular sordular.

Bu vesileyle konuşan Vali Vekili, Türkiye’nin eğitim alanında zirvede olduğunu ve Pakistan’ın modern bilgi, araştırma ve deneyimlerinden yararlanabileceğini söyledi.

Türkiye’ye Belucistan’da eğitim alanındaki işbirliğinden dolayı teşekkür ederek, ildeki durum göz önüne alındığında kardeş ülke olan Türkiye’nin başarılı ve muhtaç öğrencilere burs verme konusunda işbirliğini genişletmesi gerektiğini söyledi.

İki kardeş ülke arasındaki ticareti geliştirmek için Vali Vekili, Quetta’da ildeki ticaret ve sanayi ile ilgili kişilerin kullanması için bir Türkçe dil merkezi kurulmasını önerdi.

Büyükelçi, Quetta’daki eğitim sektörünün sürdürülebilir kalkınmasına ve özellikle ikili işbirliğini teşvik etmeye derin ilgi duyduğunu belirtti.

Ülkesindeki mevcut eğitim işbirliğini genişletmek için mümkün olan tüm adımların atılacağına dair güvence verdi.

READ  Trinidad ve Tobago gazetecisi artık Turks, Caicos Polis İletişim Memuru