Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Valve, Steam Deck OLED’i duyurdu, Switch OLED’in yolu açtığını söylüyor

Valve, Steam Deck OLED’i duyurdu, Switch OLED’in yolu açtığını söylüyor

gibi dizilerden sorumlu Valve oyun şirketi yarı ömür Ve çıkışbugün, daha uzun ömürlü bataryaya, daha hızlı indirmelere ve diğer birçok özelliğe sahip, orijinal taşınabilir cihazının devamı olan Steam Deck OLED’i duyurdu.

İle yapılan bir röportaj sırasında Washington Post Güncellenen sistemle ilgili olarak Valve ürün tasarımcısı Greg Comer, Nintendo’nun OLED cihazıyla nasıl bir yol açtığını belirterek, dünya çapındaki müşterilerini nasıl “çok mutlu” ettiğini kaydetti:

“[The Switch OLED] Kesinlikle insanlara OLED ekran çözünürlüğünün genel olarak daha yüksek olduğunu gösterdi. “Bu, dünya çapında birçok müşteriyi çok mutlu eden Nintendo’nun harika bir ürünü.”

Valve’ın kendi masalarının etrafında çok sayıda Switch’in olduğu da açık ve el cihazının satış verilerini henüz açıklamaya hazır olmasa da Steam Deck’in iş operasyonlarını ölçeklendirecek kadar başarılı olduğu açık.

Yeni Steam Deck OLED, öncekinden 0,4 inç daha büyük ve daha alçak çerçeveli 7,4 inçlik bir ekranla geliyor. Sistemin ağırlığı da yaklaşık 640 grama düşürüldü. Buna karşılık Switch OLED, 7 inçlik bir ekrana sahip ve Joy-Con takılıyken 420 gram ağırlığında.

Kabul edelim ki Switch, OLED paneli kullanan ilk taşınabilir oyun cihazı değildi, ancak popülaritesi kesinlikle bu daha parlak, daha renkli ekranların yayılmasına yardımcı oldu. Washington Post oyun muhabiri Jin Park, Switch OLED ile Steam Deck OLED ve PlayStation Portal’ın karşılaştırmasını paylaştı.