Aralık 5, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Apple iPhone için acil güncelleme yayınladı – nasıl ve neden kurulmalı

Apple iPhone için acil güncelleme yayınladı – nasıl ve neden kurulmalı

Hayat tarzı

Yeni titanyum iPhone göründüğü kadar dayanıklı olmayabilir.

Apple, sanal ödemeler ve otomobille ilgili kullanımlarla bağlantılı hata raporlarının ardından yakın zamanda teknoloji devinin en yeni akıllı telefonu olan iPhone 15s için önemli bir güncelleme yayınladı.

Özellikle bazı BMW sahipleri, iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro veya iPhone 15 Pro Max arabalarında kablosuz olarak şarj olurken Apple Pay gibi yakın alan iletişim (NFC) özelliklerinin arızalandığını söyledi. Kenar bildirildi.

Alman otomobil markasının sanal anahtarları Sorunu kabul edin Geçen ay o da başarısız oldu. Diğer raporlar diyor ki Toyota Supra’nın sahipleri Onlar da etkilendi.

Apple’ın çözümü Bu, bazı araçlardaki kablosuz şarj sorunları ve hava durumu simgesi kilit ekranındaki bir hata için “hata düzeltmeleri sağlayan” 17.1.1 güncellemesidir.

Kullanıcılar iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile ilgili sorunlar bildirdi.
Getty Images

Düzeltmeyi yüklemek yeterince basit; kullanıcılar, telefonları bir güç kaynağına ve WiFi’ye bağlıyken ayarlarına girip Yazılım Güncelleme sekmesini bulabilirler.

Otomatik güncellemeler de açılabilir.

Apple ürünlerindeki hata düzeltmeleri o kadar kritik hale geldi ki şirket, mevcut cihazlardaki kod hatalarını düzeltmek için yeni yazılım güncellemelerinin geliştirilmesini gelecek yıl erteliyor. Bloomberg’e göre.

Post, yorum almak için Apple’a ulaştı.

Titanyum iPhone 15 Pro ve Pro Max de kullanım sırasında rahatsız edici derecede ısındığı için eleştirildi. Apple forumunda Bir müşteri şunu söyledi Cihazları “tutulamayacak kadar sıcaktı”.

Apple analisti Ming-Chi Kuo dikkat etmek Bu fenomen muhtemelen telefonun ağırlığını azaltmak için yapılan tasarım “uzlaşmalarıyla” ilgilidir.

Kuo, Eylül ayında Medium’da şöyle yazmıştı: “Bunun ana nedeni, büyük olasılıkla, ısı dağıtım alanını azaltmak ve titanyum çerçeve kullanmak gibi daha hafif bir ağırlık elde etmek için termal sistemin tasarımında yapılan tavizlerdir, bu da termal verimliliği olumsuz yönde etkiler.”

READ  iPhone'da Canlı Sesli Posta: Nasıl Açılır/Açılır ve Kullanılır

“Apple bu sorunu doğru şekilde çözmezse, bu durum iPhone 15 Pro serisinin ürün yaşam döngüsü boyunca sevkiyatları olumsuz etkileyebilir.”

Apple, sorundan titanyum çerçevesini değil, yazılım ve uygulama hatalarını sorumlu tuttu.


Daha fazla yükle…
https://nypost.com/2023/11/09/lifestyle/apple-issues-urgent-iphone-update-how-and-why-to-install-it/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Paylaşım URL’sini kopyalayın