Mayıs 26, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Vimeo üzgün olduğunu söylüyor, 2 TB veri sınırını ve diğer değişiklikleri duyurdu

Vimeo üzgün olduğunu söylüyor, 2 TB veri sınırını ve diğer değişiklikleri duyurdu

video duyurmak Birkaç içerik oluşturucu, şirketin videolarını platformda barındırmaya devam etmek istiyorlarsa büyük meblağlarda para talep ederek işleri nasıl altlarından aldığını anlattıktan sonra, bant genişliği politikalarında bazı büyük değişiklikler yapıyorlar. Yeni politikalar, belirsiz terimleri belirli terimlerle değiştiriyor ve içerik oluşturucuların değişikliklere hazırlanmak için zamanları olmasını sağlıyor.

de Değişiklikleri ana hatlarıyla yayınlayınVimeo, yeni maksimum aylık bant genişliği kullanımının 2 TB olduğunu söylüyor. Daha önce, politika sürekli olarak “bant genişliği kullanımının ilk %1’inde” olan kullanıcılara uygulanıyordu ve Vimeo’nun da kabul ettiği gibi daha şeffaf olabilirdi. Şirket ayrıca, 2TB sınırını aştıklarında kullanıcıları uyaracağını söylüyor, bu nedenle teorik olarak veri kullanımını nasıl azaltacağınızı veya en azından faturanızın yükselmesine hazırlanmak için zamanınız var.

Vimeo’nun yeni politikaları ayrıca, içerik oluşturucuların Vimeo’ya yanıt vermek ve bu sınırı aşarlarsa bir anlaşmaya varmak için “en az 30 günü” olacağını ve bu süre boyunca içeriklerine hiçbir şey olmayacağını belirtiyor. Eski kurallara göre, Yaratıcılardan biri dedi ki kenar Hesabını yükseltmesi, kullanımını azaltması veya videolarına erişimi devre dışı bırakması için kendisine dokuz gün verildi. Vimeo, maliyetlerinin yılda 900 dolardan yılda 3.000 dolara çıkacağını tahmin ediyor – bu, bir haftadan biraz fazla bir sürede elde edilecek çok para.

Eski politika kapsamında, birçok içerik oluşturucu, platformdan çok fazla bant genişliği kullandıklarına ve platformdan ayrılma riskiyle karşı karşıya olduklarına dair mesajlar aldıklarını söylüyor. Birçok içerik oluşturucu, Vimeo’yu Patreon için videolar barındırmak üzere kullanabilmek için yılda yüzlerce dolar ödüyordu ve içerikleri için aldıkları görüntüleme eksikliği karşısında şok oldular. (Videolar, az sayıda görüntülemede bile oldukça fazla bant genişliği kullanabilir; 10 kişi bir saatlik 4K konserini izlerse aktarılacak çok fazla veri vardır.)

READ  Uber, daha yüksek gaz maliyeti nedeniyle yolculuklar ve yiyecek teslimatları için geçici ek ücretler ekleyecek

Hizmeti olduğu gibi kullanmaya devam etmek istiyorlarsa Vimeo’nun yılda binlerce dolar ücret almasına da şaşırdılar. İçerik oluşturucuların hiçbiri, videoları Patreon’a yüklediklerinde, tüm bu videolar kaybolana kadar aslında Vimeo’ya yüklediklerini fark etmedi.

CEO tarafından yazılan Vimeo’nun mektubu çok özür diliyor; Hatta bir buket çiçek resmiyle açılıyor, “İşi batırdım, lütfen beni affet” yazan genel bir işaret. Ancak bu değişikliklerin, eski politika nedeniyle fiyat artışlarından etkilenen içerik oluşturucular için Vimeo’yu daha iyi bir seçenek haline getirmeyeceğine dikkat çekmekte fayda var – Vimeo Söylemek kenar Daha önceki bir açıklamada Bu “en yüksek yüzde 1” eşiği aslında ayda yaklaşık 2 veya 3 TB idi. Başka bir deyişle, içerik oluşturucular eski kurallar uyarınca daha fazla ödeme yapmak zorunda kalsalardı, büyük olasılıkla yine de yeni yönergelere uymak zorunda kalacaklardı.

Ancak, yeni politikanın en azından bunu, içerik oluşturucuların birkaç gün içinde bant genişliği kullanımını azaltmak veya videolarını barındırmak için yeni bir yol bulmak için uğraşmak zorunda kalmamasını sağlayacak şekilde yapacağını umuyoruz. Vimeo ayrıca, artık onlar için işe yaramadığını görürlerse, kullanıcılara videolarını platformundan taşımaları için zaman vereceğini söylüyor.

Şirket ayrıca, bazı kullanıcıları “bu videolardan başka bir yerde para kazanmak için Vimeo kullanmadıkları sürece” 2 TB sınırından muaf tutan bir politika üzerinde çalışıyor. 30 gün içinde bu değişiklikle ilgili daha fazla detayın olacağı yazıyor.