Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Viral fotoğrafa ‘sahte’ denmesi ‘Düğün dükkanındaki iPhone bilgisayar fotoğraflarında aksaklık’.

Viral fotoğrafa ‘sahte’ denmesi ‘Düğün dükkanındaki iPhone bilgisayar fotoğraflarında aksaklık’.

Kendini “söylenti uzmanı” olarak tanımlayan Wesley Hillard, AppleInsider için yazıyor:

İngiliz komedyen ve oyuncu Tessa Coates, Instagram paylaşımına göre şok edici bir fotoğraf çekerken gelinlik deniyordu. tarafından gönderildi Petapixel. Fotoğrafta Coates iki aynanın önünde bir elbise giyiyorken görülüyor ancak üç versiyonun her biri farklı bir poza sahip.

Aynalardan biri onu kolları aşağıda, diğeri ise ellerini beline bağlamış halde ve gerçek benliği, sol kolu yanında ayakta dururken gösteriyordu. Daha iyisini bilmeyen biri için bu oldukça şok edici bir görüntü olabilir.

Tam tersine, bu görüntü “daha iyi bilen” herkese açıkça sahte görünüyor. Ama bu viral bir sansasyon:

Coates, Instagram açıklamasında “bu gerçek bir fotoğraf, photoshop değil, panorama değil, canlı fotoğraf değil” diyor ancak fotoğrafın nasıl çekildiği konusunda ya yalan söylediğini ya da yanıldığını söylemeye hazırım. Gönderinin onun nişanını kutlamak için yapıldığı göz önüne alındığında, bunu yapmak biraz rahatsız edici görünüyor, ancak buna inanmıyorum. Bunlar tamamen farklı üç kol pozisyonudur; saniyenin kesirleriyle ayrılmış üç an değil; ve görüntüdeki üç pozisyonun tümü mükemmel derecede keskindir. iPhone fotoğrafçılığı bu görüntüyü oluşturacak şekilde çalışmıyor. Aynalarda kolların bulanık hareketi olsaydı bunun sahte olduğundan daha az emin olurdum. Alabilirsiniz iPhone’un Pano modundan çok tuhaf görünen fotoğraflarAncak Coates yine bunun Pano modunda bir fotoğraf olmadığını belirtti. (Belki bir kullanarak buna benzer bir görüntü oluşturabilirsiniz Google Pixel 8’in Daha İyi Yakalama özelliğiancak bunun böyle bir özelliği olmayan iPhone’dan kaynaklandığı iddia ediliyor. Best Take’de bile bu, birden fazla orijinal fotoğrafı giriş olarak kullanarak manuel olarak çağırabileceğiniz bir özelliktir. Sanmıyorum herhangi Bırakın iPhone’u, bir telefon kamerası bile bunun gibi tek bir hareketsiz görüntü üretir.)

READ  Dream Daddy geliştiricileri bir sonraki psikolojik korku oyunu yapıyor

içinde Konulardaki konuBirçok yorumcunun haklı olarak sorduğu gibi:

  • Tyler Stallman (fotoğraf ve video hakkında harika bir podcast’e ev sahipliği yapan kişi):

    Herhangi bir iPhone fotoğrafçısı bunun bir görüntü işleme hatası olmadığını ve hiçbir zaman bu şekilde görünmeyeceğini doğrulayabilir.

  • David Emil (MKBHD’de Yazar/Araştırmacı):

    Bunun gerçek resim olduğunu gerçekten düşünmüyorum. Telefonlardaki HDR, saniyenin kesirleri kadar pozlama süreleriyle 5 ila 7 kare alır. Tüm süreç 0,05 saniye kadar sürüyor. Canlı bir görüntünün uzunluğu bile iki saniyeden kısadır.

    Telefon onların farklı insanlar olduğunu düşünse bile o şekilde dikiş atmayacak ve zamanları kalmayacaktır.

    Bu her yere yayılıyor ve beni deli ediyor.

Sahnede bırakın iki aynayı, tek aynası olan bir iPhone kullanarak böyle bir görüntü üretmenin meşru olduğunu düşünen herkese meydan okuyorum. Eğer yanılıyorsam bana bildirin.

Güncelleme 1: Claude Zins bana meydan okumamı anlatıyor.

Güncelleme 2: Uzun bir hikayeyi paylaşırkenCoates, bir açıklama almak için Apple Store’a gittiğini ve mağazanın “büyük sihirbazı” Roger tarafından kendisine Apple’ın Google’ın Best Take gibi bir özelliğinin “beta testini” yaptığını söylediğini söyledi. Bu Apple’ın yaptığı bir şey değil ve eğer öyleyse, iOS’un beta sürümünü kasıtlı olarak yüklemesi gerekecekti.

1 Aralık 2023 Cuma