Haziran 23, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Wedbush, GameStop Stock için “Bu kaybedilen bir oyun” diyor.

Wedbush, GameStop Stock için “Bu kaybedilen bir oyun” diyor.

GameStop (NYSE:GME) Hisse senedi yarı ölçülerde hiçbir şey yapmıyor gibi görünüyor. Uzun bir aradan sonra, 2021’in meme stok çılgınlığını başlatmaktan büyük ölçüde sorumlu olan Roaring Kitty’nin yakın zamanda attığı bir tweet, video oyunu perakendecisinin hisselerinin geçen hafta birkaç oturum boyunca stratosfere yükselmesine neden oldu.

Bununla birlikte, hisse senedi haftanın geri kalanında neredeyse aynı hızda düştüğü için hisse senedinin bu iki seansta neredeyse %180 artmasının ardından içeri girmeye karar verenleri düşünün.

Keskin düzeltme, şirketin ilk çeyrek ön sonuçlarının yanı sıra 45 milyon hissenin satışına izin veren bir açık piyasa satış anlaşması yayınladığını duyurmasıyla yükselişten iyi bir şekilde yararlandıktan sonra da devam etti.

En yetkili editör bile böyle bir eylemde görevlinin payının sulandırılmasını elması ellerinden almak için bir neden olarak görecektir. Ancak Wedbush’tan Michael Pachter bunun iyi bir hamle olduğunu düşünüyor.

Analist, “GameStop, ihtiyatlı bir şekilde primli hisse ihraç ederek, işine yeniden odaklanmaya ve devam eden işletme zararlarını tersine çevirmeye çalışırken kendisine daha yüksek düzeyde rezerv sağlayarak hisse senedi fiyatlarındaki son artıştan yararlanıyor” dedi.

Şirketin ilk sonuçları ışığında alabileceği her türlü yardıma ihtiyacı olacak. GameStop, ilk çeyrek gelirinin 872 milyon dolar ile 892 milyon dolar arasında, yani 1,045 milyar dolarlık tahminin altında ve bir önceki yıla göre 1,237 milyar doların oldukça altında olmasını bekliyordu. İleriye baktığımızda Butcher, donanım satışlarının bu yıl “daha da düşmesini” bekliyor.

Büyük resme gelince, Butcher, GameStop’un “refah yolunu kurtarabileceğine” inanmak için hiçbir neden görmüyor çünkü analist, yazılım satışlarının karışımının fiziksel dünyadan dijital dünyaya kaymaya devam etmesini bekliyor. “Gelecek yıl muhtemelen yeni bir Nintendo konsolu çıkacak ve GTA VI’dan itibaren yazılım satışlarında genel bir artış olacak olsa da, GameStop’un gelecek yıl da satışlarda devam eden bir düşüş göreceğine inanıyoruz.” “Sonuçta, bir şirket nakit parasını verimli bir şekilde kullanmalı veya kaçınılmaz olanın gerçekleşmesini önlemek için yüksek seviyelerde daha fazla hisse ihraç edebileceğini ummaya devam etmelidir.”

READ  Dan Snyders kaptanlarının Jeff Bezos'un takıma teklif vermesini engellediği bildirildi

Bu amaçla, Pachter fiyat hedefini 5,6 dolardan 7 dolara çıkarsa da hisselerin şu anda yalnızca %68 oranında düşüş yaşadığını öne sürüyor, Düşük Performans (yani Satış) notu değişmeden kalıyor. (Kasap’ın geçmiş performansını görmek için buraya tıklayın)

Genel olarak, son rallinin gösterdiği gibi, GameStop hisseleri perakende kitlesi arasında hala çok fazla takipçiye sahip olabilir, ancak Pachter’in değerlendirmesi bir yana, Wall Street’te şu anda ilerlemesini izleyen başka analist yok. (görüldü GameStop stok analizi)

Cazip değerlemelerde iyi hisse senedi alım satım fikirleri bulmak için, TipRanks’ın hisse senedi içgörülerinin tamamını birleştiren bir araç olan TipRanks’ın Satın Alınacak En İyi Hisse Senetlerini ziyaret edin.

Yasal Uyarı: Bu makalede ifade edilen görüşler yalnızca öne çıkan analistlere aittir. İçeriğin yalnızca bilgilendirme amaçlı kullanılması amaçlanmıştır. Herhangi bir yatırım yapmadan önce kendi analizinizi yapmanız çok önemlidir.