Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

WGA Grev Müzakerecileri Uzlaşma Maliyetini Üyelere Yazdıkları Mektupta Belirtiyor – Son Tarih

WGA Grev Müzakerecileri Uzlaşma Maliyetini Üyelere Yazdıkları Mektupta Belirtiyor – Son Tarih

Stüdyo yöneticisinden bir alıntıyla güncellendi, 13:28: Yazarlar Birliği grevi üçüncü haftasına başlarken, sendikanın müzakere komitesi bugün WGA üyelerine “Uzlaşmanın Maliyeti” başlıklı bir mektup gönderdi (aşağıda okuyun). “Stüdyoların önümüzdeki haftalarda ve aylarda istikrarın maliyetlerinden çok daha ağır basacak önemli ve sürekli kesinti riskiyle karşı karşıya olduğunu” iddia ediyorlar.

Sendika, “sözleşme 1 Mayıs’ta sona erdiğinde masadaki önerilerinin sektöre yıllık toplam 429 milyon dolara mal olacağını ve bunun yaklaşık 343 milyon dolarının en büyük sekiz işverenimize atfedilebileceğini” tahmin ediyor.

İlgili: WGA Strike Pictures: Grev hattındaki yıldızlar, yazarlar, muhalifler ve destekçileri

David A. tarafından imzalanan mektup.

Mektup, WGA Doğu Başkan Yardımcısı Lisa Takeuchi Cullen’ın üyelere gönderdiği bir mektuptan bir gün sonra gelir ve burada yanlış bir şekilde şöyle der: “Önceki tahminlere göre, stüdyo üretimi kaybedilirse grev günde yaklaşık 30 milyon dolara mal olabilir. Günlük.” Grev aslında Kaliforniya ekonomisine, stüdyolara değil, günde 30 milyon dolara mal oluyor.

Yakın zamanda duyurulan WGA sayılarına yanıt olarak, bir stüdyo yöneticisi bugün Deadline’a “Asılsızlar ve üyeliklerini alıp kışkırtıcı başlıklar yapmak için uydurulmuşlar” dedi.

İlgili: Son teslim tarihinin tam isabet kapsamı

Müzakere komitesinin üyelere tam mesajı şöyle:

Sayın üyeler:

Amerika Yazarlar Birliği iki haftadır grevde çünkü AMPTP, yazarların karşı karşıya olduğu varoluşsal krizi ele almak için adil bir anlaşmayı müzakere etmeyi reddediyor.

WGA, sözleşme 1 Mayıs’ta sona erdiğinde masadaki tekliflerin sektöre yıllık toplam 429 milyon dolara mal olacağını tahmin ediyor ve bunun yaklaşık 343 milyon doları en büyük sekiz işverenimize atfedilebilir.

Perspektif açısından, programlama yazarları oluşturmak için on milyarlarca dolar harcanıyor, bu yıl sadece akış hizmetleri için orijinal içerik için 19 milyar dolar. Önerilen bu iyileştirmelerin maliyeti, endüstri gelirleri ve kârlarıyla karşılaştırıldığında mütevazı, ancak maaşları ve çalışma koşulları son on yılda aşınmış olan yazarlar için çok önemli.

READ  Ryan Gosling, La La Land'de hâlâ aklından çıkmayan bir anı anlatıyor

Şu anda masada olan sözleşme tekliflerinin maliyeti şirket bazında nasıl görünür? Bir göz at:

WGA

Bu şirketler kitap işinden milyarlar kazandılar ve her üç ayda bir yatırımcılarına yazılı içeriğin önemini anlatıyorlar. Ancak, önümüzdeki haftalarda ve aylarda istikrar maliyetlerinden çok daha ağır basacak büyük ve sürekli bir aksama riskiyle karşı karşıyalar.

ile dayanışma içinde,
WGA Müzakere Komitesi

İşte bugünkü mektubun tüm imzacıları: