Mayıs 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

WhatsApp artık profil fotoğraflarının ekran görüntüsünü alma özelliğini engelliyor

WhatsApp artık profil fotoğraflarının ekran görüntüsünü alma özelliğini engelliyor

WhatsApp şimdi bir kişinin profil resminin ekran görüntüsünü almanızı engelleyen bir güncelleme sunuyor.

Başlangıçta fark edildi Robot polisAndroid'de WhatsApp'ta yapılan son güncellemeler, bir kişinin profil resminin ekran görüntüsünü almaya çalışmanın bir hata mesajıyla sonuçlanacağı anlamına geliyor gibi görünüyor.

Testlerimizde, bunu yapmaya çalışırken herhangi bir uyarı mesajı çıkmıyor, ancak bir kişinin profil fotoğraflarını tam ekran görüntülerken ekran görüntüsü almaya çalışmak artık boş ekranla sonuçlanıyor. Bu davranışı önlemenin bir yolu yoktur, ancak bu işlevin bir süredir geliştirme aşamasında olduğu fark edilmiştir. Uygulamanın kararlı sürümüne ulaşıldığında bir uyarı mesajı eklenebilir.

Ancak bu gelişmiş gizlilik değişikliğine rağmen, mini profilin ekran görüntüsünü veya tüm WhatsApp sohbetlerini görüntülerken genişletilebilecek bir profil ön izlemesini almaya devam edebilirsiniz. Bu, tam ekran profil fotoğrafınızın daha düşük çözünürlüklü bir sürümüdür.

Onun belirttiği gibi Erişim noktasıBu, varsayılan davranış gibi görünmektedir ve belirli bir uygulama yapısıyla sınırlı değildir. Cihazım WhatsApp v2.24.6.16 beta sürümünü çalıştırıyor ve diğerleri bu davranışı eski sürümlerde görüyor. Bu, işlevselliğin sunucu tarafı güncellemesi aracılığıyla kullanıma sunulduğunu ve belirli sürümlere kilitlenmediğini gösterir.

Meta, WhatsApp'ta profil fotoğraflarının ekran görüntülerini alma özelliğini engelleyerek muhtemelen kimliğe bürünme ve diğer gizlilik endişelerini önlemeyi amaçlıyor. Telegram ve Signal gibi diğer platformlar arası mesajlaşma hizmetleri şu anda bu işlevsellikten yoksundur.

Daha gelişmiş gizlilik için WhatsApp'ta profil resminizi Ayarlar > Gizlilik > Profil Resmi'ne giderek gizleyebilirsiniz. Buradan profilinizi kimlerin göreceğini ayarlayabilirsiniz

WhatsApp'ta daha fazlası:

FTC: Gelir elde etmek için otomatik ortaklık bağlantılarını kullanıyoruz. Daha.