Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

William ve Kate, protestolar nedeniyle Belize Köyü gezisini iptal etti | Mülk

Yerel sakinlerin protestoları, Cambridge Dükü ve Düşesi’ni başlaması gereken Blaise Köyü gezisini iptal etmeye zorladı. Karayipler Halk protesto ettikten sonra bir tur.

Kraliyet uçuşuna muhalefet, Toledo bölgesi sakinleri ile bir koruma yardım kuruluşu olan Flora ve Fauna International (FFI) arasındaki bir anlaşmazlıktan kaynaklandı. Prens William O patrondur.

O ve Kate’in bölgedeki cadı saldırısının ilk tam gününde Indian Creek’teki Achtel Ha kakao çiftliğini ziyaret etmeleri bekleniyordu, ancak ofisleri Cuma günü nişanı iptal etti.

Monarşiye destek toplama girişimi olarak görülen Belize, Jamaika ve Bahamalar’ı gezerken geliyor ve Diğer ülkeleri Barbados’u takip etmemeye ikna etmek Cumhuriyet olmayı seçerek.

bu Belize William ve Kate’in yerel bir futbol stadyumu olan helikopter iniş yeri, kendilerine danışılmadığını iddia eden sakinler arasında daha fazla soruna neden oldu.

Yerel radyo, Kanal Yedi, vatandaşlar ve devlet arasındaki gerilimi “toplu toprak hakları bağlamında rızanın anlamı, sömürge döneminde İngilizler tarafından iptal edilen toprak hakları” olarak nitelendirdi.

Indian Creek Köyü Şefi Sebastian Schull Daily Mail’e şunları söyledi: “Onların topraklarımıza inmelerini istemiyoruz, göndermek istediğimiz mesaj bu.

“Her yere inebilirler ama bizim topraklarımıza değil.”

Kensington Sarayı’ndan bir sözcü, “Indian Creek’teki toplulukla ilgili hassas sorunlar nedeniyle ziyaretin farklı bir yere taşındığını doğrulayabiliriz. Daha fazla ayrıntı zamanı geldiğinde verilecektir.” dedi.

Belize hükümeti yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Indian Creek, değerlendirilen birkaç bölgeden biriydi. Köydeki sorunlar nedeniyle, Belize hükümeti acil durum planlamasını etkinleştirdi ve Maya’nın kakao endüstrisindeki aile girişimciliğini sergilemek için başka bir yer seçildi. “

FFI yaptığı açıklamada, Aralık 2021’de yakındaki Boden Creek’te özel mülk sahiplerinden arazi satın aldığını ve yerel sakinlerin geleneksel geçim kaynaklarını ve haklarını desteklerken bölgenin vahşi yaşamını koruyacağını ve koruyacağını söyledi.

READ  Reese Witherspoon'un yazlık sandaletleri ve Margot Robbie'nin kıyafetleri satışta

FFI, anlaşmazlığa doğrudan değinmeden, araziyi bölgenin, yerleşik toplulukların ve bir bütün olarak Belize’nin çevresel bütünlüğü adına satın aldığını ve yerel toplulukla “açık ve devam eden bir diyalog” sürdürme sözü verdiğini söyledi.

Çiftin Cumartesi öğleden sonra Voyager bakanlık uçağıyla Belize’ye inmesi planlanıyor. Ülkenin Genel Valisi Fruila Tsalam, Başbakan Johnny Briceno ile görüşmek için Belize City’e gitmeden önce çifti – kuaför, özel sekreter ve basın ekibi de dahil olmak üzere 15 kişilik maiyeti ile birlikte – karşılayacak.

Windrush aktivistleri ve Karayip uzmanları turu eleştirdiİngiltere’nin, ülkeleri kalmaya ikna etmek yerine monarşiyle bağlarını kesmelerine aktif olarak yardım etmesi gerektiğini söyledi.

Yazar ve Windrush kampanyacısı Patrick Vernon, “İngiltere’nin hala temel yasal ve ekonomik bağları var, bu da Jamaika gibi bir ülkenin gerçekten bağımsız olmasını zorlaştırıyor” dedi.

Bu yıl insanların düşünmesi için bir fırsat: Cumhuriyet mi olmak istiyoruz ve bu ne anlama geliyor? Jamaika buna karar verirse, İngilizce konuşulan Karayipler’in geri kalanı üzerinde bir domino etkisi olacak.”