Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Xreal’in 400 dolarlık Air 2 artırılmış gerçeklik gözlükleri artık ön siparişe açık

Xreal’in 400 dolarlık Air 2 artırılmış gerçeklik gözlükleri artık ön siparişe açık

Apple, Meta ve diğerleri tam artırılmış gerçeklik (AR) kulaklıklarla çalışmaya devam ederken, Nreal 2021’den bu yana çok daha küçük AR gözlükleri satıyor. Şimdi de Xreal olarak yeniden markalanan şirket, kısa süre önce adı verilen yeni bir sürümü piyasaya sürdü. Excel Hava 2 içinde Avrupa ve Amerika Birleşik Devletlerisonraki Bırak onu Geçen ay Çin’de. Geliştirilmiş ekranlar ve daha fazla konfor sunuyor ve şirket ayrıca, sürükleyicilik düzeyinizi yüzde sıfırdan yüzde 100’e ayarlamanıza olanak tanıyan fotoelektrik karartma teknolojisine sahip Xreal Air 2 Pro’yu da tanıttı.

Xreal (şirket, X’in daha fazlasını ifade ettiğini söyledi) Air 2 gözlüklerinin “kullanıcının izlediği her şeyi 330 inçe kadar büyük ekran deneyimine dönüştüreceğini” vaat ediyor. Bu amaçla, daha önce kullanılan 0,68 inçlik Mikro-OLED ekran yerine Sony’nin en yeni 0,55 inçlik Mikro-OLED ekranını kullanıyor (Apple ayrıca Vision Pro karma gerçeklik kulaklığında da Mikro-OLED teknolojisini kullanıyor). Daha önce olduğu gibi, 120 Hz’e kadar yenileme hızıyla göz başına 1920 x 1080 Full HD çözünürlük görüntüleyebiliyor. Daha yüksek çözünürlüğün yanı sıra, orijinal Nreal Air’deki 400 nit’e kıyasla 500 nit parlaklığa sahiptir.

Xreal’e göre Air 2 ayrıca yüzde 10 daha ince ve yüzde 10 daha hafif (79 gramdan 72 grama kadar, ki bu benim hesaplamalarıma göre aslında yüzde 8,9). Ayrıca geliştirilmiş esnek saplar, yeni “AirFit” burun yastıkları ve daha yumuşak malzemelerle birlikte gelir. Şirkete göre tüm bunlar, film ve diğer içerikleri izlerken konforu artırmak ve daha uzun süre kullanıma olanak sağlamak için tasarlandı. Daha önce olduğu gibi, kablosuz seçeneği olmadan video çıkışı (DisplayPort) ile USB-C aracılığıyla cihazlara bağlanır, böylece cihaza etkili bir şekilde bağlanırsınız.

Xerial

Xreal ayrıca, kullanıcıyı hedef alan açık kulak tasarımı aracılığıyla “otomatik uzaysal evrişimsel iletimi” birleştirerek hoparlör sistemini de geliştirdi. Şirket, “Bu, daha fazla gizlilik sağlıyor ve başkalarının halka açık yerlerde yaşadığı rahatsızlığı azaltıyor” dedi. Xreal Air 2, akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden ses yakalamanıza olanak tanıdığından, sesli ve görüntülü aramaları da geliştirir.

READ  Android 14 Beta, Pixel'in parmak izi tarayıcısını bozabilir

En popüler model Xreal Air 2 Pro’dur. Herhangi bir ışığı engellemeyen şeffaf mod da dahil olmak üzere, dış dünyayı görürken gözlükleri kullanmanıza olanak tanıyan üç mod seçmenize olanak tanıyan bir elektro karartma özelliği sunar. Üretkenlik Modu dış ışığın yüzde 35’ini engeller, böylece tüm çevrenizi kapatmadan daha iyi odaklanabilirsiniz; Sürükleyici Mod ise oyun, eğlence vb. amaçlı tüm ışığı engeller.

Xreal Air 2, orijinal Nreal Air’e çok benziyor ve esas olarak YouTube videolarını, hafif oyunları, filmleri vb. izleyenleri hedefliyor gibi görünüyor. Kamera veya hareket sensörü yoktur, bu nedenle ekran başınızı hareket ettirdikçe (merhaba, mide bulantısı) kişisel bir monitör olarak etkili bir şekilde çalışır. Bununla birlikte, jiroskopik izleme ekleyen ve hareket ettiğinizde ekranı sağlam bir şekilde yerinde tutan, aynı zamanda gecikmeyi görünüşte azaltan ek kablolu bağlantı seçeneklerine de izin veren Xreal Beam (119 $) adlı bir aksesuar satın alabilirsiniz. buna göre Cihazla ilgili yorumlarOrijinal Air ile aynı şekilde çalışır ancak daha hafif ve daha rahattır.

Yapamayacakları göz önüne alındığında, Xreal Air 2’nin fiyatı 399 dolardır (siyah veya kırmızı), Air 2 Pro ise 449 dolardır. Tam işlevselliğe sahip olmak için, fiyatı sırasıyla 518 $ ve 568 $ olan Xreal Beam’e ihtiyacınız var; bu da Meta Quest 3’ten daha fazla. ABD ve İngiltere’de Kasım 2023’te, Avrupa’nın başka yerlerinde ise Aralık ayında satışa sunulması bekleniyor.