Mart 25, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yankees vs Guardians: New York’un geri dönüp ALDS kazanmak için yapması gereken beş şey

Yankees vs Guardians: New York'un geri dönüp ALDS kazanmak için yapması gereken beş şey

bu New York Yankee’leri Kış için eve gelmekten bir kayıp uzakta. Cumartesi gecesi, Yankees, ALDS’nin 3. Oyununda Cleveland Guardians’a 6-5’lik bir yenilgide dokuzuncu vuruşta 5-3 önde gitti. Cleveland en iyi seriyi 2-1 önde götürüyor. birini kazan ve koruyucular üstlenecek Houston Astros ALCS’de.

Yankees menajeri Aaron Boone, Üçüncü Oyun gibi bir mağlubiyetle nasıl başa çıktığınız sorulduğunda, “Devam edin, canımız acıyor ve bu çok zor” dedi. sayfayı çevirmeye geldim… gerrit aldık [Cole] Giden [Sunday]. Buradan çıkıp kazanmayı umuyoruz.”

Yankees kesinlikle 2-1’lik bir açıktan geri dönebilir – altı yıl önce Cleveland’a karşı ALDS 2-0’lık bir açığı sildiler – kolay olmayacak olsa da ve yapmak için birkaç şeyin yerine oturması gerekecek. o bir gerçeklik. ALDS’nin geri dönüşünü sallamak için olması gereken beş şey var.

1. Cool’dan baskın bir başlangıç ​​yapın

Bu neredeyse söylemeye gerek yok. Gerrit Cole, 4. Maça başlayacak ve ALDS’nin olağandışı programı sayesinde, geçen Salı günkü 1. Maçtan sonra düzenli olarak dinlenecek. Cole 1. Oyunda çok iyiydi ve 4. Oyunda sık sık performans sergilemek çok önemli olacak. Yankees’in Cole’a korumaları kontrol altında tutması ve ayrıca Bulls’un sakatlık nedeniyle vergi alması ve kısalması nedeniyle rolleri çiğnemesi gerekiyor. Clay Holmes en azından Oyun 4’te mevcut olacak.

2. Yargıç 3. oyun üzerine kuruludur

Aaron Judge, 1. ve 2. oyunlarda bir vurucunun görebileceği kadar kötü görünüyordu. Her iki oyunda da 8 yürüyüş ve yedi vuruş için 0 gittiardından Oyun 3’te, orta sahaya 449 metrelik yükselen bir homer vurdu ve bu da yarışmayı üçüncü devrede ikiye bağladı.

Hakem, oyunun ilerleyen saatlerinde uyarı şeridine başka bir topa vurdu. Söylemeye gerek yok, Yankees’in beyzbol oynamaya devam etmek ve normal sezon MVP’si sırasında yaptığı gibi takımını taşımak için bir yargıca ihtiyacı var. Yaz aylarında, New York takımının yaralanmalardan o kadar büyük bir kısmını kaybettiği zamanlar oldu ki, yargıç takımını zafere sürükleyen bir orduydu. O adama tekrar ihtiyaçları var.

READ  NCAA March Madness: Michigan, Colorado'yu devirdi

Ayrıca, Yankees’in tahta çıkmak için Giancarlo Stanton’a (ALDS’de 1’e 9), Gleyber Torres’e (2’ye 12) ve birkaç kişiye umutsuzca ihtiyacı var. Çaylak Oswaldo Cabrera, 1. ve 2. oyunlarda beş isabetle 8 sayı için 0’a gitti ve 3. maçta sağlam bir çift Homer ile çıktı.

3. Bir başkası büyük miktarda para alır

Yankees, Peralta’nın Üçüncü Oyundaki uzatılmış yedi vuruşlu gezisi de dahil olmak üzere serideki üç oyunun hepsinde Jonathan Loisiga ve solcular Andy Peralta’yı kullandı. 4, her ikisi de üst üste üçüncü gün performans sergileyecek olsa da, bu ikisini de riske atabilir. Her iki tepeyi de almanız gereken optimum etkinlik seviyesinde olmayabilirsiniz.

Bu durumda, Yankees’in bir başkasına ihtiyacı vardır – tercihen bir birisi Bir diğeri – boğalardan çıkmak ve bir noktada önemli riskler almak. Bir hücum, personele biraz nefes alma alanı vererek yardımcı olabilir, ancak sezon sonrası bir antrenman fırtınası bekleyemezsiniz. İşte New York’taki ALDS Bullpen:

Castro, Germain ve Lotge henüz seriye katılmadı – Castro ve Lotge iyileşmedi bile – ve Taillon İkinci Oyunda sadece üç oyuncuyla karşılaştı. Circle of Confidence™’deydi, ancak o dönüşte iki koşuya izin verdi ve Yankees, ona yardım edebilirlerse onu tekrar ateşe atmak istemeyebilir.

Mesele şu ki, Loáisiga ve Peralta, serinin geri kalanında boğaların tüm ağır yükünü kaldıramıyor. Boone’u sevse de sevmese de bir noktada başkasından büyük paralar istemesi gerekecek. Belki Taeyeon, belki Castro, belki tamamen başka biri. Yine de olmalı. Yankees’in bu seriyi kazanmayı planlıyorlarsa ele alması gereken en az 18 tur var.

4. Savunma temizliği

Yankees, normal sezonda kurtarılan 129 savunma pasıyla tüm takımlara liderlik etti – atlayanlar 84 puanla ikinci sırada – savunma becerileri .720, .729 Dodgers’tan sonra en iyi ikinci takım oldu. Bu kesin sayılara güvenebileceğimden emin değilim ama Yankees’in normal sezonda beyzboldaki en iyi savunma takımlarından biri olduğunu düşünüyorum. Listelerini bu hedefi göz önünde bulundurarak yenilediler.

READ  Jacob Degrom ile ilgili son haberler - MLB Ticaret Söylentileri

Bu üst düzey savunma henüz ALDS’de belirgin değildir. Josh Donaldson, 2. Oyundaki kritik 10. maçta Jose Ramirez Lob’a iki katına faul yaptı ve Isaiah Keener-Valiva, Üçüncü Oyunda iki oyuncuya faul yaptı. Ekstra maçlar her zaman kötü haberdir, ancak özellikle playofflarda pahalıdırlar.

Cleveland topu o kadar çok oyuna sokar ki, doğru savunma yapmak zorunludur. Sizi test edecekler ve oynamazsanız ekstra kuralı alıp sorunu zorlayacaklar. Yankees savunma hatalarını temizlemeli ve Devrim Muhafızlarına çok fazla boşluk ve fazladan üs vermeyi bırakmalı.

5. Şanslı olun

İyi olmaktansa şanslı olmak daha iyidir, ama şanslı olmak daha iyidir Ve İyi. Biraz şans – olumlu bir çağrı, şanslı bir sıçrama vb. – bu noktada Yankees’e zarar vermez. Gelgiti tersine çevirmek ve ipi kendi lehlerine döndürmeye başlamak için bir mola (veya iki veya üç) kullanabilirler. Yol boyunca biraz yardım almakta utanılacak bir şey yok.