Kasım 29, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yatırımcılar Trump TruthSocial ile Birleşme Anlaşmasından 140 Milyon Dolar Çekti

Yatırımcılar Trump TruthSocial ile Birleşme Anlaşmasından 140 Milyon Dolar Çekti
  • Digital World’ün True Social’ı Donald Trump’tan alma anlaşmasının son tarihi 20 Eylül’de geçti.
  • Yatırımcılar planlanan taahhütlerde geri adım atıyor 140 milyon dolar, SEC dosyaları gösteriyor.
  • Reuters, Sabby Management yatırımcılarının 100 milyon dolar çekerek çekildiğini bildirdi.

Yatırımcılar, Donald Trump’ın Truth Social platformuyla birleşmeyi planlayan bir şirkete yatırım yapma taahhütlerinden geri adım atıyor.

Digital World Acquisition, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda “boş seçim” dedi Depozito Cuma günü, bazı destekçiler anlaşmaya koymayı planladıkları toplam 139 milyon doları geri çekiyorlardı. Digital World daha önce 1 milyar dolarlık finansman taahhütleri açıklamıştı.

Anlaşmaya yaklaşık bir yıl önce kaydolan yatırımcılar, anlaşmanın 20 Eylül’e kadar tamamlanmaması durumunda geri adım atabiliyorlardı.

Başvurulardan çekilen yatırımcılar açıklanmadı, ancak Reuters adı geçen 100 milyon dolar koymayı planlayan Sabby Management’ın çekildiğini söyledi.

Kaynaklar, haber ajansına, daha fazla yatırımcının son teslim tarihi geçtiği için taahhütlerini geri çekebileceğini ve Digital World tarafından sunulan daha uygun koşulları bekleyebileceğini söyledi.

Şirket, Truth Social birleşmesini kapatmak için mücadele etti ve daha önce SEC’i suçla cezai ve hukuk soruşturmaları arasında anlaşmayı geciktirmek.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başladı Anlaşmayı kontrol et Haziran ayında, Trump Media ve Digital World’ün geçen yıl özel amaçlı satın alma (Spac) şirketinin lansmanından önce bekçiyi bilgilendirmeden görüşmeler yapmış olma olasılığı hakkında.

Sonuç olarak, Dijital Dünya yöneticileri mahkeme celbi alındı Haziran ayında New York’un Güney Bölgesi’nde büyük bir jüri tarafından.

Dijital dünyanın sahip olduğu zor zamanlar geçirdim Birleşme için hissedarlardan yeterli onayı alırken, işlemin tamamlanmaması durumunda yatırımcıların fonlarını tasfiye etmek ve iade etmek zorunda kalabilir. Bu ayın başlarında, tamamlama için son tarihi üç ay uzattığını söyledi.

READ  Elon Musk: Sam Bankman-Fried, bir Twitter yatırımına yaklaştığında "lisans derecesi dedektörünü başlattı"

Sabby Management ve Trump Media and Technology Group, Insider’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi.