Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yeni bir rapor, Apple iPhone 16 Pro’nun büyük bir tasarım güncellemesi alacağını iddia ediyor

Yeni bir rapor, Apple iPhone 16 Pro’nun büyük bir tasarım güncellemesi alacağını iddia ediyor

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max geldiğinde iki model arasında boyut ve fiyat dışında büyük bir fark vardı; telefoto lensli kamera. Yeni bir rapor, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’in, her iki modelde de 5x yakınlaştırma eşdeğeri ile önceki modellerin fotoğrafik bütünlüğüne geri döneceğini söylüyor.

Şu anda daha güçlü bir telefoto yakınlaştırma istiyorsanız iPhone 15 Pro Max’e ihtiyacınız var. iPhone 15 Pro, ana lense kıyasla 3x eşdeğer yakınlaştırmaya sahip.

ForbesApple iPhone 16 önümüzdeki haftalarda benzersiz bir yükseltme alacak

Apple’a bu eşitsizliğin neden ortaya çıktığını sordum ve bunun kesin olarak boyuttan kaynaklandığı söylendi: daha küçük olan iPhone 15 Pro, daha büyük yakınlaştırma için yeterli hacme sahip değildi.

Raporlar, sonraki Pro modellerinin biraz daha büyük olacağını gösterdiğinden (iPhone 16 ve iPhone 16 Plus’ın mevcut boyutlarla eşleşmesi bekleniyor), 5x yakınlaştırma için yeterli alan olabilir.

Bir tedarikçiden gelen yeni bir rapora göre, Apple’ın bunu dahil etme fırsatını değerlendireceği anlaşılıyor. Dijital Times“Largan, geçen yıl piyasaya sürülen birinci sınıf iPhone 15 Pro Max için Periscope lensleri tedarik etti. Bu yıl, gelecek iPhone serisindeki daha fazla modelde Periscope lensler bulunacak. GSEO muhtemelen bu yıl için yeni bir iPhone tedarikçisi olarak aramıza katılacak.” . Rapor etmek.

TFI Securities’ten analist Ming-Chi Kuo’nun Ekim 2023’te hazırladığı bir raporda iPhone 16 Pro’nun dörtlü prizmaya (Apple’ın periskop lensine verdiği isim) sahip olacağı belirtiliyordu. Bu, bu konudaki ilk söylenti değil. hemen hemen aynı görünüyor… Diğer mercekler, diğer binoküler merceklerin aksine. Yalnızca Apple bu düzeyde estetik ayrıntıya ulaşabilir.

Kırlangıçlar yaz getirmez ve söylentiler gerçekliğe eşit değildir, ancak kesinlikle doğru yöne doğru gidiyorlar.

Eğer yapabilseydi Apple’ın 5x yakınlaştırmayı dahil etmesi çok mantıklı olurdu: Bu çok güçlü bir özellik ve birçok iPhone 15 Pro kullanıcısı bundan hoşlanırdı, ancak Max’in cebinizi genişletme şekli (hem fiziksel hem de finansal olarak) konusunda sorun yaşadı. .

Mevcut nesilde Pro ve Pro Max’in kameraları arasındaki fark, daha büyük iPhone’ların daha iyi kameralara sahip olduğu ilk durum olmasa da, bu açıdan ikisini aynı yapmak daha iyi bir yoldur ve bence Apple da öyle düşünüyor fazla.

ForbesYeni sızıntılar, Apple’ın iPhone 16’nın tasarımını önemli ölçüde güncelleyeceğini iddia ediyor

READ  Yeni bir PlayStation oyununun Platin Kupa'yı alması on yıl alıyor