Temmuz 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Nintendo, fikri mülkiyet ve oyun haklarının uygunsuz kullanımı konusunda: ‘Harekete geçilmeli’

Nintendo, fikri mülkiyet ve oyun haklarının uygunsuz kullanımı konusunda: ‘Harekete geçilmeli’
Resim: Nintendo

Nintendo dönemindeSeksen dördüncü yıllık hissedarlar genel kuruluŞirket Başkanı Shuntaro Furukawa’ya, Nintendo’nun “sosyal medyada fikri mülkiyet haklarının ve Nintendo oyunlarının uygunsuz şekilde kullanıldığı sorunları” “davranış markasının değerine zarar verme riski oluşturduğunda” nasıl ele aldığı soruldu.

Furukawa herhangi bir “münferit vaka” hakkında yorum yapmak istemezken, Japon şirketinin “çevre” politikasını baltalayan herhangi bir davranışa karşı uygun önlemlerin alınması gerektiğinden bahsetti.Eğlenceyle gülümsemeler yaratınŞirket ayrıca tüketicilerinin Nintendo’nun fikri mülkiyet haklarıyla “sadece oyunlarında değil”, etkileşime girdikleri “her yerde” uğraşmaktan “rahatsız olmamalarını” sağlamak için her türlü çabayı göstermeye devam edecek.

Shuntaro Furukawa: “Şirketimiz, herkesin sezgisel olarak keyif alabileceği benzersiz oyunlar önererek, ‘eğlence yoluyla gülümsemeler yaratma’ şeklindeki yönetim politikamızı yerine getirmeyi amaçlıyor. Bireysel durumlar hakkında yorum yapmaktan kaçınacağım ancak bunu baltalayan herhangi bir davranışa karşı uygun önlemlerin alınması gerektiğine inanıyoruz. politika.

“Amacımız herkesin oyun oynamaktan keyif alabileceği bir ortam yaratmak. Tüketicilerimizin sadece oyunlarımızda değil, fikri mülkiyet haklarımız ile temasa geçtikleri her yerde kendilerini rahatsız hissetmemeleri için her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz.”

Her ne kadar spesifik vakalardan bahsedilmese de, bu durumda olduğu gibi Eurogamer İncelemeleri2018’de Bowsette (Peach ve Bowser’ın birleşimi) olarak bilinen bir hayran yaratımının sosyal medyada ve çevrimiçi ortamda viral hale geldiği bir dönem vardı. Nintendo’nun o zamanki resmi yanıtı “yorum yok” oldu ve sonunda hayranların yarattığı karakter çılgınlığı sona erdi.

Nintendo, sosyal medyanın ötesinde, uygunsuz olduğunu ve marka değerine zarar verebileceğini düşündüğü hayran projelerini hedef aldı. Eylül 2020’de gözünü Princess Peach’in başrolde olduğu, hayran yapımı bir oyuna dikti. Son olarak Rhythm Heaven’ın ürettiği bir remix projesine dava açan şirket, daha bu hafta Switch korsanlığına karşı kampanyasını iki yeni dava açarak sürdürdü.

READ  Nintendo Switch'teki MLB The Show 22, 30 fps oyun olarak ayarlandı, ancak hareket kontrolü değil