Şubat 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yeni Steam aracı, Steam Deck uyumluluğu için kitaplığınızı kontrol edebilir

Kris Holt

için erken bir sevkiyat tarihi sağlamayı başaranlar buhar yüzeyi Belki birkaç gün uzakta Sisteme kim el attı. ile Daha net bir fikir verir Valve, dizüstü bilgisayarınızda hangi Steam oyunlarının oynanacağının sahibidir. bir Sayfa Oluştur’u Kitaplığınızdaki başlıkların uyumlu olup olmadığını kontrol edebileceğiniz yer.

Steam hesabınızla oturum açtıktan sonra araç, kitaplığınızı birkaç bölüm halinde düzenleyecektir. Bir oyun doğrulanmış olarak işaretlenirse, Steam Deck’te varsa çok az sorunla oynanmalıdır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Valve oyunları yarı ömür 2 Ve Kapı 2 Tıpkı üçüncü taraf oyunları gibi, doğrulanmış olarak kabul edilir. savaş tanrısıVe Death Stranding, Tetris Etkisi Ve Sekiro: Gölgeler iki kez ölür.

Valve’e göre Oynanabilir olarak etiketlenenler sistem üzerinde çalışacak, ancak “etkileşim veya yapılandırma için ek çaba gerektirebilir”. Walheim, The Witcher 3, Yazıt Ve The Elder Scrolls V: Skyrim olmak Onların arasında.

Kitaplığınızda şu anda cihazda hiç çalışmayan bazı oyunlar olabilir. Bunlardan biri maalesef düşmek erkekler. gibi sanal gerçeklik oyunları Yarı ömür: Alex ve VR versiyonu Hellblade: Senua’nın Kurbanı Ayrıca çalışmayacak. Araç ayrıca kitaplığınızdaki kaç oyunun Steam Deck’te henüz test edilmediğini de gösterecektir.

Valve, şimdiye kadar nispeten az sayıda Steam oyununu test etti. SteamDB’ye göre, 766 oyun kurulu veya oynanabilir olarak derecelendirilirken, 368 oyun şu anda desteklenmemektedir. Çarşamba itibariyle vardı 64.679 oyun Steam’de listelenmiştir. Valve, oyunları test etmeye devam ediyor, bu nedenle önümüzdeki aylarda daha fazla oyun “Yüklendi” veya “Oynanabilir” olarak derecelendirilecek.

Araç, Valve tarafından hazırlanan bir dizi çıkartma üzerine kuruludur Steam Oyunlarına Ekle son birkaç ay içinde. Valve tarafından halihazırda kontrol edilenlerden çok daha fazla test edilmemiş oyun olmasına rağmen, bu, bir Steam Destesi satın almanın işe yarayıp yaramadığını görmek için yine de kolay bir yol olabilir.

READ  Overwatch 2 oyuncusu Kiriko, kafadan vuruşları önlemek için boşluklar buluyor

Engadget tarafından önerilen tüm ürünler, ana şirketten bağımsız olarak editoryal ekibimiz tarafından özenle seçilir. Hikayelerimizden bazıları bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bu bağlantılardan biri aracılığıyla bir şey satın alırsanız, bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz.