Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yeni Tevrat, Turks & Caicos Adaları’nda memnuniyetle karşılandı

Turks ve Caicos Adaları’ndan Çabad, birkaç ay önce Uluslararası Kinus Hashluchim’de dünyanın dört bir yanından 36 toplulukla birlikte Sefer Tora’nın alınmasının ardından yeni Tora’ları için bir karşılama törenini seçkin konuklarla kutladı. Tam hikaye, fotoğraflar

Turks ve Caicos Adaları’ndan Çabad, birkaç ay önce Uluslararası Kinus Hashluchim’de dünyanın dört bir yanından 36 toplulukla birlikte Sefer Tora’nın alınmasının ardından yeni Tora’ları için bir karşılama törenini seçkin konuklarla kutladı.

Tora toplum için bundan daha iyi bir zamanda gelemezdi. Rabi’den bu yana geçen üç yıl içinde Shmulik Ve saya berkowitz Adadaki ilk Chabad varlığını kurmak için Turks ve Caicos’a taşınarak, yerel halktan, ikinci ev sahiplerinden ve turistlerden oluşan güzel ve hareketli bir topluluk yaratmayı başardılar. Haftalık Shabbos Minyan’ın yakın zamanda lansmanı ile Ebedi Tora’ya çok ihtiyaç var ve Chabad TCI bu özel hediyeyi doğru zamanda almak için seçildiği için daha minnettar olamazdı.

Torah’ın rahmetli eşi Devorah Zana Pas Menachem Mendel OBM’nin anısına ithaf edilmiştir. ben philipson O, oğluyla birlikte Avı, bu önemli olay için adaya yolculuk yaptı. Mercos Başkan Yardımcısı Haham Moshe KotlarskyRab ile birlikte Mendy KotlarskyMercos 302 İcra Direktörü ve Haham Yitzhok Gniwisch Yahudi cemaati için bu harika ve tarihi olaya tanık olmak için de katıldılar.

Birçok yerli ve turistin arasına Turks ve Caicos Adaları Başbakanı Hon. Charles Washington MisikHaham, adanın ekonomisini canlandırmadaki ve birçok Yahudi turisti ve ikinci ev sahibini çekmedeki rolü için Berkowitz’e alenen teşekkür etti.

Canlı danslar, müzik ve lezzetli yemeklerin yer aldığı etkinlik, Tevrat’ın yeni ömürlük yuvasına yerleştirilmesiyle sona erdi. Pek çok yerel sakin Haham Berkowitz’e sevinçlerini ve duygularını dile getirdi, bazıları gözyaşları içinde, Chabad’ın adada daha büyük bir Yahudi varlığını inşa etme yolunda böylesine büyük bir adım attığını görmekten heyecan duydu.

READ  Türkler son bir yılda hayvan haklarına artan bir hassasiyet gösterdi.