Nisan 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Manitoba Kadınlar Squash Turnuvası – ​​Winnipeg Free Press

Manitoba, uzun zamandır ülkenin en iyi squash eyaletleri arasında bir düşünce olmuştur.

Bu değişmiş olabilir.

Manitoba’nın kadın squash takımı, geçen hafta sonu Regina Squash Centre’da düzenlenen Kanada Büyükler Bayanlar Takım Şampiyonasında altın madalya kazandı.


Chandra Nath’in fotoğrafı

Manitoba’dan (soldan) Melina Turk, Anika Alexander ve Alix Younger, Regina’da Kanada Büyükler Bayanlar Takım Squash Şampiyonasını kazandı.

Anika Alexander, Alix Younger ve Melina Turk’ten oluşan üst düzey üçlü, ulusal turnuvayı 5-0 kazanarak, dev Ontario’yu bu süreçte iki kez ve finalde 2-1 yenerek eyaletin 2000 yılından bu yana ilk kadın takımı oldu. Kanada’nın en iyileri taçlandırılacak.

Sporda ilk ulusal şampiyonu taçlandıran Alexander, bu yıl Manitoba’nın zamanı olabileceğini hissettiğini söyledi. Üçlü, son iki şampiyonayı ikinci sırada tamamladı.

25 yaşındaki “Benim için büyük bir şey” dedi. “Her zaman altını eve götürmek isteriz, bu yüzden hepimiz için bir rüyanın gerçek olduğunu hissediyorum.

“Açıkçası, yıllardır bir takım olarak oynuyoruz ve harika bir bağımız olduğunu hissediyorum, birbirimize koçluk yaparken birbirimize ne söyleyeceğimizi biliyoruz. Başından beri güçlü bir takımız.

10 yaşından beri oynayan Alexander, Manitoba Takımında oynamak için 9. sınıfta Ontario’dan Winnipeg’e taşındı. Mezun olmadan önce geçen sezon Üniversite Squash Şampiyonasında ikinci oldu.

“Ontario’lu olmama rağmen finallerde Ontario gibi güçlü takımlara karşı oynamak her zaman eğlencelidir. Ama artık kesinlikle bir Manitoban olarak kabul ediliyorum” dedi.

En küçüğü takım kaptanı, 12 yaşından beri ulusal düzeyde yarışıyor. 30 yaşındaki sporcunun sporda pek çok kişisel ödülü olsa da (üç kez gençler şampiyonu, ulusal üniversite şampiyonu ve dört yıllık profesyonel yarışma), Manteopa’nın bir kadın takım şampiyonası için yarışacağına inanmakta zorlandığını itiraf ediyor. .

“Üçüncü kez sihir,” dedi genç olanı.

READ  Anatolu Anonim Türk Sigorta Şirketi : 27.03.2023 Tarihli Genel Kurul Toplantı Tutanağı

“Bu harika. Umarım bu, Manitoba’dan üst düzey squash oyuncularının bir rönesansını ateşler. Sonunda tabandan gelen bir eyaletin altın kazanması harika – tabandan gelen bir eyalet aynı zamanda bir squash turnuvasına da ev sahipliği yapmalıdır.

Aslında, Ontario ve Quebec yıllardır kadın tarafına hakimken, Alberta ve British Columbia son zamanlarda küçükler bölümünde güçlendi.

“Çoğu zaman, tabandan gelen eyaletler her zaman unutulur. Umarız bu gençler için biraz motivasyon uyandırır, buna kıyasla küçük bir eyaletten olsak da, her zaman kazanamasak da, bu mümkün.” dedi.

Her üç kadın da oldukça uzun bir süredir sporla yakından bağlantılı. Kısa bir süre profesyonel olan Younger ve Turk, bir araya geldi. İskender geldiğinde, onun toplum içinde büyümesini izlediler.

Alexander, unvanın eyalet için bir galibiyetten daha fazlası olduğunu açıkladı.

“Genel olarak kadın sporları, (onlar) genellikle yeterince tanınmıyor, hissediyorum. “Üçümüzün de eve özel bir şey götürmesi harika, özellikle de genellikle yeterince tanınmayan bir sporda,” dedi.

“Umarım insanlar kadın squashını görebilirler – oralarda bir yerde ve insanlar onu denemeyi düşünebilir.”

[email protected]

Twitter: @jfreysam

Joshua Frey-Sam

Joshua Frey-Sam
Muhabir

Joshua Frey-Sam, haftanın her günü canlı spor tartışmalarını memnuniyetle karşılar.