Temmuz 24, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yeni veriler konut kıtlığını ortaya koyuyor Hükümet, düzeltmeye yönelik ayrıntılı planı açıkladı – manyetik medya

Yeni veriler konut kıtlığını ortaya koyuyor Hükümet, düzeltmeye yönelik ayrıntılı planı açıkladı – manyetik medya

dana malcolm

Personel yazarı

#TurksandCaicos, 11 Ağustos 2023 – Ulusal Barınma İhtiyaçları Araştırması aracılığıyla Konut Bakanlığı tarafından toplanan verilere göre, pek çok Turks ve Caicos Adalı, uygun fiyatlı konut ihtiyacını vurgulayarak, konut için karşılayamayan harcamalar yapıyor.

Fiziksel Planlama ve Altyapı Geliştirme Daimi Sekreter Yardımcısı Dominic Durham

“Bu ankete katılanlar, hanelerin çoğunluğunun gelirlerinin yüzde 50’sinden fazlasını konut giderlerine harcadığını bildirdi. Şimdi, genel bir kural olarak, özellikle ABD’de, gelirinizin yüzde 30’undan fazlasını konut için harcarsanız, bu karşılanamaz olarak kabul edilir,” dedi, fiziki planlama ve altyapı geliştirmeden sorumlu daimi sekreter yardımcısı Dominic Durham.

Yerel olarak konut piyasasının kötü durumunu gösteren toplanan diğer önemli verileri paylaştı ve konut sakinlerinin yaklaşık dörtte biri hasarlı evlerde yaşıyordu.

“Yüzde 21 olduğunu da ortaya koydu. [of respondents] Durham, “Onarıma ihtiyacı olan evlerde yaşıyor ve yüzde 69’u önümüzdeki beş yıl içinde yeni bir ev almayı planlıyor” dedi.

Anket ayrıca, bir ev satın alma arzusuna rağmen, pek çok Turks ve Caicos sakininin bu rüyayı gerçekleştirmek için konut piyasasının daha uygun fiyatlı seçeneklere ihtiyaç duyduğunu hissettiğini ortaya çıkardı.

Barınma ihtiyaçlarını neyin iyileştireceği sorulduğunda, sakinlerin çoğunluğu (yüzde 32) hükümetin uygun fiyatlı konut için daha fazla seçenek yaratması yönünde oy kullandı.

Diğer popüler öneriler şunları içerir:

  • Devlet Konut Kredisi Programlarının Geliştirilmesi (yüzde 25)
  • Konut sübvansiyonları (yüzde 15)
  • Ev iyileştirme/yenileme projeleri (yüzde 11)

Site sakinlerinin oyladığı tüm öneriler, kısa vadeli veya uzun vadeli planlar olarak konut politikasına girdi.

Jamel Robinson, Fiziki Planlama ve Altyapı Geliştirme Bakanı

“Uzun vadeli planlar, kapsayıcı bölgeleri, kamu-özel sektör ortaklıkları yoluyla büyük ölçekli konutları içeriyor ve sonunda, uygun faiz oranlarında kredi sağlayacağımız bir Ulusal Konut İdaresi ve Vakfı kuracağız. Finansmana erişimin önemli olduğunu takdir ediyoruz. Bu nedenle yakın gelecekte satın almaya yardım programları üzerinde çalışıyoruz. Yayınlamak üzereyiz” dedi.

READ  Turks ve Caicos Adaları Konferansında Falkland Meclisi Başkanı - Mercopress

Hükümet, konut sakinlerinin oyladığı bu önerileri pazardaki boşluğu kapatmak için kullanmayı planlıyor, ancak bu yeni planlarla bile, konut sakinlerinin ev satın alması gereken bir şey var: daha iyi ücretler.

Fiziksel Planlama ve Altyapı Geliştirme Bakanı Jamel Robinson, hükümetin konut satın almak için daha fazla paraya sahip olabilmeleri için konut sakinlerine daha fazla ödeme yapmaya başlayıp başlamaması gerektiği sorusuyla karşılaştı.

Bakan, ilk adımın kamu likiditesini artırmak olduğunu (kamu hizmeti için ücret ve kalite incelemesi şu anda yürütülüyor) ve ikinci adımın tüm bireyleri özel sektörde daha pazarlanabilir olmaları için güçlendirmek olduğunu söyledi.

“Misyonumuz, Turks ve Caicos Adalılar gibi vatandaşlarımızın kendilerine değer katarak açık pazara daha fazla katılmalarını sağlamak ve toplum kolejini ücretsiz yaparak yüksek öğrenime erişebilmenizi sağlamaktır. açık pazar, belirli bir birey için ne ödedikleri. Özel sektöre ne yapılabileceğini dikte etmek zor, bu yüzden ayakta kalabileceklerinden emin olmak için bireylerimizi büyütmek istiyoruz” dedi.

Konut politikası 27 Temmuz’da Providenciales’te başlatıldı.