Temmuz 19, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Turks ve Caicos Conch Festivalinin Tarihi

Turks ve Caicos Conch Festivalinin Tarihi

Turks ve Caicos, deniz kabuğuna olan aşklarını yıllık bir festivale dönüştürdü. 2004 yılında, Providenciales’te bir yerleşim yeri olan Blue Hills’de ilk deniz kabuğu festivali düzenlendi. O zamandan beri bu özel etkinlik büyümeye devam etti. Her Kasım ayında, insanlar Sangu’ya olan aşklarıyla birleşir ve bağlanır.

Festival turistleri ve yerlileri bir araya getiriyor

Müzik gibi yiyecekler de toplulukları birbirine bağlamaya yardımcı olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, yerel restoranlar ve yemek mekanları deniz kabuğu servis etmenin yaratıcı yollarını buluyor.

Kabuklu çorbalar, börekler ve salatalara ek olarak, kabuklu empanadalar ve mantı bulacaksınız. Bay Bistro Restaurant ve Grace Bay’deki Hemingway’s Restaurant geçmiş festivallerde deniz kabuklusu spesiyaliteleriyle ödül almıştır.

Blue Hills Beach’teki Da Conch Shack için kendini adama, isimde gizlidir. Burada pirinç, hindistancevizi kabuklu güveç ve daha fazlasıyla körili deniz kabuğunun tadını çıkarabilirsiniz.

İyi yemeklerin yanı sıra Sangu festivali her yaş için eğlence ve aktiviteler sunar. Önceki festivaller başarılıydı, bu nedenle Kasım 2023’te sizi bekleyenler hakkında bilgi almak için tekrar kontrol edin.

Conch ulusal bir semboldür

Birçok deniz kabuğu türü vardır, ancak kraliçe deniz kabuğu kendi sınıfındadır. Türkler ve Caicos’un ilk sakinleri olan Lugayanlar, onu birçok amaç için kullandılar.

Bu güzel takımadaları ziyaret ettiğinizde, her yerde deniz kabuğu ipuçları bulacaksınız. Adanın bayrağında bir deniz kabuğu görünür. Oteller ve villalar dekorasyon için kullanır. Bunları satmayan hediyelik eşya dükkanı yoktur.

Ancak üç çantadan fazlasını ihraç etmek istiyorsanız devletten izin almanız gerekiyor.

READ  Gavin Turk Londra'daki sergide natürmort tablosunu kırdı