Aralık 2, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yerel basında çıkan haberlere göre, Apple’ın kurucu ortağı Wozniak Meksika’da olası bir felç geçirdi

Yerel basında çıkan haberlere göre, Apple’ın kurucu ortağı Wozniak Meksika’da olası bir felç geçirdi

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, 12 Eylül 2017’de Cupertino, Kaliforniya, ABD’de düzenlenen lansman etkinliğinde insanlarla konuşuyor. REUTERS/Stephen Lam/File Photo Lisans haklarının alınması

MEKSİKA ŞEHRİ (Reuters) – Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, olası bir felç nedeniyle Çarşamba günü Mexico City’de hastaneye kaldırıldı, ancak Meksika medyasının bildirdiğine göre, kaynaklardan alıntı yapan bir TMZ raporu, hastalığın muhtemelen daha az ciddi bir baş dönmesi nöbeti olduğunu ileri sürdü. .

73 yaşındaki bilim adamı ve teknoloji girişimcisinin Çarşamba öğleden sonra Meksika’nın başkentinin Santa Fe semtindeki Dünya İş Forumu etkinliğine katılması planlandı.

Etkinliğin organizatörleri yorum talebine hemen yanıt vermedi. Wozniak’ın konferansta yerel saatle 16.20’de konuşma yapması planlandı.

Reuters, Wozniak’ın hastaneye kaldırıldığı yönündeki haberleri hemen doğrulayamadı.

Amerikan medya sitesi TMZ, bilgili kaynaklardan alıntı yaparak Wozniak’ın konuşmasını bitirdiğini ancak ardından karısına “tuhaf bir duygu hissettiğini” söylediğini bildirdi. Hastaneye gitmekte ısrar ettiği bildirildi.

TMZ raporunda Wozniak’ın baş dönmesi sorunu yaşıyor olabileceği belirtildi.

Wozniak, 1976’da, en ünlü iş ortağı, ünlü yatırımcı ve 2011’de ölen uzun süredir Apple CEO’su olan Steve Jobs ile birlikte yeni kurulan Apple Computer’ı kurdu.

İşletmeleri kişisel bilgisayarlara öncülük etti ve dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar ile iPhone’lar da dahil olmak üzere çeşitli tüketici elektroniği ürünlerinin tasarımı ve işlevselliğiyle tanınan dünyanın en değerli şirketi haline geldi.

Wozniak’ın woz.org web sitesiyle bağlantılı kişiler yorum talebine hemen yanıt vermedi.

(Ek raporlama Anthony Esposito ve Valentin Hellyer tarafından yapılmıştır) Ek raporlama Kaliforniya’dan Daniel Trotta tarafından yapılmıştır; Düzenleyen: David Alire Garcia, Shri Navaratnam ve Miral Fahmy

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Lisans haklarının alınmasıyeni bir sekme açar