Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yıllar süren söylentilerin ardından Sonos artık kulaklık pazarına da girdi

Yıllar süren söylentilerin ardından Sonos artık kulaklık pazarına da girdi

Aylarca süren söylentiler ve sızıntılardan sonra, ses markası Sonos, kişisel sese ilk adımını duyurdu ve açıkladı: Sonos AsıApple’ın AirPods Max ve Sony’nin popüler WH-1000XM5 kulaklıklarıyla rekabet eden pahalı kulak üstü kablosuz kulaklıklar.

Bluetooth 5.4 kulaklıklar bu hafta New York’taki seçkin basın satış noktalarında tanıtıldı. Ses kalitelerini yargılamak için henüz çok erken ama fiyatları yüksek ve Sonos’un bu alanda iyi bir itibarı var.

Her bardağın 40 mm’lik bir sürücüsü vardır ve gürültü kontrolü için toplam sekiz mikrofon vardır. Kulaklıkların Apple AirPods Max’ten daha hafif olduğunu belirtmekte fayda var.

Rakip çiftler gibi bu kulaklıklar da aktif aktif gürültü engelleme, bilinçli modlar, Dolby Atmos uzamsal ses ve kafa takibi gibi son teknoloji özelliklere sahiptir. Harika özellik, ev sinema sistemlerinde halihazırda diğer Sonos ürünlerini kullanan kullanıcılar içindir: Sonos Arc hoparlörünüzde ses çalmaktan kulaklığa ve arka tarafa hızlı bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Bu, set üstü kutular veya oyun konsolları da dahil olmak üzere TV’nizden gelen her türlü sesle çalışır.

Apple’ın AirPods Max’inin Apple TV alıcılarıyla çalışmasına benzer. İkinci nesil Beam gibi diğer Sonos hoparlörleri için destek bu yılın sonlarında gelecek.

Ek olarak Ace, teoride, kulaklık takarken ve mekansal ses kullanırken mekanınızın akustiğini simüle etmek için Sonos hoparlörlerinin odanın 3 boyutlu haritasını oluşturma yeteneğini geliştiren “TrueCinema” adlı yeni bir özelliğe sahip olacak. Sanki odanın içinde normal bir surround sistemi dinliyormuşsunuz gibi. Ancak bu özellik yılın ilerleyen dönemlerinde de gelecek.

READ  Oyun oynama veya ara sıra oynama konusunda tutkulu olan OnePlus 10R 5G, atlayamayacağınız MVP'dir!

Elbette bu duyurunun zamanlaması Sonos için daha kötü olamazdı. Şirket, mobil uygulamasını güncelledikten sonra erişilebilirlik seçenekleri de dahil olmak üzere önceki sürümdeki bazı özellikleri dışarıda bıraktığı için şu anda tüketicilerin tepkisiyle karşı karşıya kalıyor.

Uygulamayı güncellemenin ilk etapta amacı, ekranların yüklenmesini beklemeden veya birçok adım atmadan uygulamaya giriş-çıkış yapmayı, ses seviyesini ayarlamak gibi temel görevleri yapmayı kolaylaştırmaktı ve bunu da başardı ki bu da uzun bir süreç. gecikmiş. Ancak selefinin tüm üst düzey kasa özelliklerine sahip değil ve Sonos, genellikle sadık kullanıcı tabanının öfkeli bir alt kümesiyle hasar kontrolü oynuyor.

Ace için uygulama, EQ’yu ve diğer bazı özel özellikleri ayarlamak gibi şeyleri yapmak için gereklidir, ancak ses seviyesini ayarlamak veya gürültü engelleme ayarlarını yapmak gibi temel dinleme görevleri için gerekli değildir. Neyse ki Sonos, bu şeyler için dokunma hareketleri veya uygulama arayüzü yerine fiziksel düğmeleri tercih etti.

Sonos Ace, 5 Haziran’da 449 dolara piyasaya sürülecek.

Listeleme resmi: Sonos