Haziran 16, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yüksek Mahkeme, Bill Cosby’yi yeniden mahkum etme teklifini reddetti

Yüksek Mahkeme, Bill Cosby'yi yeniden mahkum etme teklifini reddetti

Pensilvanya Yüksek Mahkemesi geçen yıl ikiye böldü. ben yönettim Cosby’nin herhangi bir suçlamayla karşı karşıya kalmaması gerekiyordu, çünkü eski bölge savcısı 2005’te kendisine dava açmayacağına söz vermişti.

Bir Pennsylvania Yüksek Mahkemesi kararı, Cosby’yi yaklaşık üç yıl sonra hapishaneden serbest bıraktı.

Mahkeme, Cosby’nin, sanatçının zararlı olan ve mahkumiyetine yol açan ifade verdiğinde başsavcı tarafından açılan bir dokunulmazlık anlaşması kapsamında faaliyet gösterdiğine inandığını söyledi.

Ancak savcılar böyle bir anlaşmanın varlığını inkar etti. Bruce CastorO zamanlar Philadelphia dışındaki banliyö Montgomery County’nin başsavcısı olan Cosby, 2005 tarihli bir basın açıklamasında Cosby’yi yargılamamaya karar verdiğini söyledi.

Basın açıklamasında, Castor’un kararının hukuk ve delil analizine dayandığı ve “bu davanın koşulları altında” bir mahkumiyetin “ulaşılamayacağı” belirtildi.

Andrea KonstandCosby Üniversitesi’ndeki Temple Üniversitesi’nin bir çalışanı olan , aktrisi 2004’te kendisini uyuşturmak ve taciz etmekle suçladı. İkili daha sonra bir hukuk davası açtı.

Ceza davası, bir yargıcın hukuk davası sırasında Cosby’nin ifadesinin bazı kısımlarını ifşa etmesinin ardından 2015 yılında yeniden açıldı. Bu karar kısa süre sonra geldi. bir düzine kadın Cosby’nin kendilerine uyuşturucu verdiği ve cinsel tacizde bulunduğu iddiasında bulundular. O zamandan beri, benzer suçlamalarda bulunan kadınların sayısı arttı.

Montgomery County’deki yeni bir bölge savcısı suç duyurusunda bulundu ve Cosby suçlu bulundu.

Ancak bölünmüş Pennsylvania Yüksek Mahkemesi, Cosby’nin ifadesinin kullanılmasının yasal süreç haklarını ihlal ettiğini söyledi.

Şu anki Montgomery County Bölge Savcısı Kevin R. Steele, ABD Yüksek Mahkemesinden müdahale etmesini istedi.

Steele, ABD Yüksek Mahkemesi’ne yazdığı dilekçede şunları yazdı: “Basın açıklaması, hiçbir suçlama getirilmediğini ve asla getirilmeyeceğini ve aslında, yeni kanıt bulunursa başsavcının yeniden düşünebileceğini söylemek için okunabileceğini söyledi.” Mahkeme. “Cosby’nin bu tür kanıtları belirsiz bir basın açıklamasına dayandığı varsayılan bir şekilde sunması önyargılı olabilir – ancak bu makul değildi.”

READ  Ben Stiller, Ukrayna'da Başkan Volodymyr Zelensky ile bir araya geldi

Steele, “Buradaki mesele, On Dördüncü Değişikliğin Yasal Süreç Maddesinin, bu basit beyanı, sanığın sonsuza kadar dayanma hakkına sahip olduğu, asla kovuşturma yapmayacağına dair bağlayıcı bir taahhüt haline getirip getirmediğidir.”

Cosby’nin avukatı Jennifer Bunjian, Steele’in sözün yalnızca bir basın açıklamasında geldiğini söyleyerek Pennsylvania mahkemesinin kararını yanlış temsil ettiğini söyledi.

Bonjian, Pennsylvania mahkemesinin “bölge savcısının olası bir hukuk davasında Beşinci Değişiklik hakkından feragat etmesini sağlamak amacıyla Cosby’yi dava etmemeye “koşulsuz bir taahhüt” verdiği sonucuna vardığında güçlü ve benzersiz bir olgusal kayda dayandığını yazdı. .

Başsavcının “bu mahkemenin yasal olarak itiraz edilmeyen ve “tamamen benzersiz olmasa da nadir” bir dizi koşula dayanan bir eyalet Yüksek Mahkemesi kararını engellemesi için hiçbir zorlayıcı neden sağlamadığını da sözlerine ekledi. Pennsylvania Topluluğu veya başka bir yer. “

Steele yaptığı açıklamada, ABD Yüksek Mahkemesi’nden eyalet mahkemesinin kararını gözden geçirmesini istemenin zor olduğunu, ancak bunun “yapılması gereken doğru şey” olduğunu söyledi.

Konstand’a kaydettiği ilerleme için teşekkür etti ve “Suçların tüm mağdurları mahkemede dinlenirken saygı ve destek görmeyi hak ediyor” dedi.

Cosby sözcüsü Andrew Wyatt, Associated Press’e, mahkemenin davayı incelememe kararının “Bay Cosby için gerçekten bir zafer olduğunu, ancak hile yapmanın hayatta size asla fayda sağlamayacağını ve Montgomery County avukatlık ofisinde pusuya yatan yolsuzluğu gösteriyor” dedi. dünyanın merkezine konulmuştur.” .

White ayrıca Associated Press’e Cosby’nin yasal olarak kör olmasına rağmen sağlığının iyi olduğunu söyledi. “Birçok insanın onun için proje istediğini” ve son bir tur düşündüğünü söyledi.

Amy Cheng bu rapora katkıda bulunmuştur.