Mayıs 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Elemental Kırsal Taraftarlar sevinebilir!”

"Elemental Kırsal Taraftarlar sevinebilir!"

Şubat 2021’de, ülke yıldızı Morgan Wallen’ın ikinci sınıf çalışmasına başlamasından bir aydan kısa bir süre sonra Tehlikeli: ikili albüm, ırkçı hakaretler kullanılarak kameraya alındı; Ülke radyo istasyonları müziğini yasakladığından ve markasını askıya aldığından, tepkiler hemen oldu. Tepki Wallen’ın ticari başarısını pek etkilemedi – birçok hayran onun etrafında toplandı ve buna neden oldu tehlikeliiçin satış yüzde 1000’den fazla Sonunda çift platine ulaştı – ancak albüm çoğu ödül töreninde aday gösterildi, Bu yılki Grammy Ödülleri dahil.

Ancak, Pazartesi günü 2022 Academy of Country Müzik Ödülleri’nde Wallen, Yılın Erkek Sanatçısı, Yılın Şarkısı ve Yılın Albümü dallarında başını salladı – ve tehlikeli Yok canım kazandı son kategoride. Bu, Wallen’ın N-kelime tartışmasından bu yana aldığı ilk büyük ödüldü ve kabul konuşmasında tartışmadan bahsetmemesine rağmen (destekleyici hayran kitlesine ve “yol boyunca bana zarafet gösteren herkese” belirsiz bir teşekkür dışında) , Sosyal medyadaki ülke hayranları çoğunlukla kesin olarak ele aldı.

ACM izleyicileri Twitter’da ayrıldı. Bazıları Wallen’ın Yılın Albümü onurunu hak ettiğini ve “kültürün ortadan kaldırılmasına” karşı bir darbe kazandığını mutlu bir şekilde ilan ettiğini iddia etti:

Diğer hayranlar, bir “ırkçının” bu kadar çabuk affedilmesine öfkeliydi, çünkü Wallin skandal nedeniyle geçen yıl ACM Ödülleri için uygun görülmedi:

Buna ek olarak, birçok tweeter, ülke yıldızı Maren Morris – Ally’nin Özel Wallen Yılın Albümü’nü kazandığında, Country Müziğindeki Siyah Kadınlar için bir başka büyük parti olan Country Music Association Awards’da 2020 Yılın Kadın Sanatçısı ödülünü kazandı. Ancak kamuoyu bu konuda da karıştı.

Wallen, country müzikte hala açıkça kutuplaştırıcı bir figür olsa da, 2021 skandalı, country türünde daha fazla çeşitlilik ve kapsayıcılık ihtiyacını vurguladı. Bu oyunculuk, çok şükür, yardımcı sunucu Jimmy Allen, Berland, Britney Spencer, Ken Brown ve Mickey Gayton da dahil olmak üzere birçok siyah ülke sanatçısının yer aldığı Pazartesi günkü ACM Ödülleri galasının büyük bir parçasıydı.

READ  Coachella Festivali 2022 - CANLI: Billie Eilish manşetleri kaparken ikinci günden tüm güncellemeler

Dolly Parton’ın ev sahipliğinde düzenlenen 57. Yıllık Country Müzik Akademisi Ödülleri, Pazartesi gecesi Las Vegas’taki Allegiant Stadyumu’nda gerçekleşti ve Amazon Prime’da canlı yayınlandı. İşte 2022 kazananlarının tam listesi:

Genel Sanatçı: Miranda Lambert

Yılın Sanatçısı: Carly Pierce

Yılın Erkek Sanatçısı: Chris Stapleton

Yılın Albümü: Morgan Wallen, Tehlikeli: ikili albüm

Yılın Teklisi: Jason Aldean ve Carrie Underwood, “Seni Sevmiyorsam”

Yılın Şarkısı: Lainey Wilson, “Bir Adamın Bilmesi Gereken Şeyler”

Yeni Yıl Sanatçısı: Lenny Wilson

Yılın Yeni Erkek Sanatçısı: Parker McCollum

Yılın Çifti: Osborne Kardeşler

Yılın Grubu: Old Dominion

Yılın En İyi Videosu: Elle King ve Miranda Lambert, “Sarhoş (Ve Eve Gitmek İstemiyorum)”

Yılın Söz Yazarı: Michael Hardy

Yılın Müzik Etkinliği: Carly Pierce ve Ashley McBride, “Asla O Kız Olmak İstemedi”

Yahoo Entertainment’dan daha fazlasını okuyun: