Mart 21, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Zenginler için bir plastik cerrah, çok ihtiyaç duyulan dört prosedürü ortaya koyuyor

Mansour Shaheen, Dailymail.Com Sağlık Editör Yardımcısı

Güncelleme: 18:15 06 Mart 2023

New York şehrinin önde gelen plastik cerrahlarından biri, DailyMail.com’a 2023’te müşteriler için en çok aranan ameliyatları açıkladı.

Manhattan’da bir klinik sahibi olan Dr. Barry Weintraub, yılın şimdiye kadarki en büyük yıldızlarından birinin yanak yağ aldırma ameliyatı olduğunu söyledi.

Chrissy Teigen’in kamuoyuna açıkladığı prosedür, kemik yapısını, özellikle elmacık kemiklerini ve yanaklarla çene arasındaki boşlukları vurgulamak için yüzden yağ almayı içerir.

Ancak Dr. Weintraub, son aylarda çene implantlarıyla birlikte radyo dalgalarını içeren bir yaşlanma karşıtı prosedürün de ortaya çıkmaya başladığını söyledi.

Ünlülerin gözdesi ameliyatı çok popüler olmaya devam ediyor.

yanak yağ aldırma

Chrissy Teigen gibi ünlüler tarafından ünlenen – ve Lea Michelle ile Sophie Turner’ın çene çizgilerinin arkasında olduğu söylenen – bukkal yağ ameliyatı bu kış çok öfkeli.

Ameliyat, yağ yastıkçıklarını ağzın içinden çıkarır. Weintraub, bu pedlerin bazen çiğneme sırasında dişler arasında tampon görevi gördüğünü ancak tamamen gerekli olmadığını söylüyor.

Cerrah, Dr. Weintraub’un “kaşık dolusu” olarak tanımladığı yağı hastanın yanağından çıkaracak ve yanaklarından bir miktar “puf” çıkaracaktır.

Bir kişinin yüzünde yarattığı etkiyi, sigara içiyormuş gibi görünmesini sağlamak için karşılaştırır – ama kalıcı olarak. Bunun “istenen” bir açı olduğunu söyledi.

Tamamen kozmetik ve kalıcı bir işlemdir.

Manhattan’daki kliniğinde her hafta iki prosedür uygulayan Dr. Weintraub, bir hastanın ağzının iç kısmına bir kesi yapıyor.

İşlemlerin yaklaşık yüzde 75’i kadınlara yapılıyor. Operasyonun maliyeti genellikle 9.500 $ ile 12.500 $ arasındadır.

Riskler düşüktür ve komplikasyonlar nadirdir. Bazı nadir durumlarda, hasta kesi yerinde enfeksiyon geliştirebilir veya bazı fasiyal sinirler etkilenebilir.

Prosedür başarısız olursa, kişi asimetrik bir yüze sahip olabilir. Bu, düzeltmek için başka bir kozmetik prosedür gerektirebilir.

İyileşme genellikle hızlıdır. Weintraub yanak yağ aldırma ameliyatı olan bir kişinin ertesi gün işine dönebileceğini söyledi.

Bazı alıcılar işlemden sonra haftalarca şişlik yaşadığından, alıcılarda köşeli bir çene hattının ortaya çıkması biraz zaman alabilir.

Chrissy Teigen (Mayıs 2021’de resmedilmiştir), Eylül 2021’de yanak yağı aldırdığını itiraf etmiştir.
Teigen’in yüzü (2021’in sonlarında çekildi) işlemden sonra daha köşeli bir görünüme sahip
Radyofrekans mikroiğneleme, doktorun bir kişinin cildini gençleştirmek için bir iğne ve yüksek frekanslı radyo dalgaları kullandığı bir prosedürdür.

Yanak Yağ Alma – Chrissy Teigen tarafından tanıtılan TikTok’ta yapılan cerrahi

Prosedür, bir kişinin yanağının içindeki yağ yastıklarını keserek, sonuç olarak onlara daha köşeli bir yüz verir.

Radyofrekans mikroiğneleme

Mikro iğneleme, gençleştirmek amacıyla cildi delmek için küçük bir cihazın kullanıldığı nispeten ağrısız bir prosedürdür.

Dr. Weintraub, bir kişinin yüzü tamamen taze ve yeni görünebileceği için bunu “güzel bir şey” olarak nitelendirdi.

Cerrah, bir iğneye bağlı küçük bir cihaz kullanarak, kişinin cilt dokusuna küçük delikler açacaktır.

Ardından, radyo frekansı dalgası derinin hemen altındaki dokuları hedefleyecektir. Bu, cildi ısıtır ve yeni kollajen liflerinin büyümesini uyarır.

Kollajen, vücutta bağ dokularının oluşmasına yardımcı olan bir proteindir. Gerilmeye ve gerilmeye karşı direnç göstermesini sağladığı için cilt için özellikle değerlidir.

Deri kendini tamir ettiğinde yumuşar ve daha temiz görünür. Bu da kişinin daha genç görünmesini sağlar.

İşlemin kendisi genellikle tüm yüzü kaplamak için yaklaşık 20 dakika sürer.

Küçük, minimal invaziv ağrıya neden olduğu için, insanlar cerrahın muayenehanesinden çıkıp günün geri kalanında kesintisiz olarak devam edebilirler.

Prosedür genellikle seans başına 1.000 ila 2.000 ABD Doları arasındadır.

Elmacık kemiği dolgusu

Prosedür genellikle yanaktan yağ alınmasıyla ilişkilendirilir ve elmacık kemiği dolgularının da popülaritesi artmaktadır.

Prosedür, yanaklarda kollajen üretimini uyararak elmacık kemiklerinin boyutunu artırarak çalışır.

Hastaya gözlerde ve eklemlerde üretilen doğal bir sıvı olan hyaluronik asit enjeksiyonları yapılır.

Ana amacı vücudun bazı kısımlarını yağlamaktır. Artritli kişiler eklem ağrısını hafifletmek için bu enjeksiyonları alabilirler.

Elmacık kemiği dolguları, bir kişinin yanaklarındaki kollajen büyümesini uyarır. Bu onlara daha belirgin elmacık kemikleri verebilir ve asimetrik bir yüz ortaya çıkarmalarına yardımcı olabilir (dosya fotoğrafı)

Yanaklara uygulandığında, sıvılar elmacık kemikleri çevresindeki cilde daha kalkık bir görünüm verir.

Bu prosedür, burun ve ağız çevresindeki kırışıklıkları giderir ve yanakları daha görünür hale getirir.

Bazıları, elmacık kemiklerindeki düzensizlikleri dengeleyerek yüzlerine daha simetrik bir görünüm vermek için enjeksiyonları da kullanabilir.

Hasta dolgu maddesini aldıktan hemen sonra normal günlük aktivitelerine dönebilir ve tamamen ortaya çıkması yaklaşık iki gün sürer.

Bir kişinin aldığı atış başına 500 $ ila 1.000 $ arasında herhangi bir yere mal olabilir ve yanak başına yalnızca bir atış gerekir.

Fox Eyes yatak odasını kaldırıyor

Tilki gözü prosedürleri, daha dramatik ve çekici bir görünüm vermek için bir kişinin kaşlarının yan tarafını kaldırır (dosya fotoğrafı)
53 yaşında bir kadın göz kapağı ameliyatı öncesi
Prosedürden sonra isimsiz Illinois kadın

Ameliyatla daha “seksi” ve “çekici” kaşlar oluşturmak, 2022’nin sonlarında ortaya çıkan ve yeni yılda da devam eden bir başka trenddi.

Tilki gözleri, bazılarının “badem şeklinde” olarak tanımladığı çekik kaşlar, kaşlar dışa doğru kalkıktır.

Prosedür, bir kişinin gözlerini daha uzun gösterir ve etrafındaki kırışıklıkları gidererek daha genç görünmesini sağlar.

Bir cerrahın bu etkiyi yaratmak için yapabileceği birçok farklı yol olsa da, en popüler olanı PDO sütür adı verilen bir uygulamadır.

Bu uygulamada, bir cerrah kişinin kaşlarını uyuşturur ve ardından kişinin derisinin altına ipler yerleştirir.

Bu ipler kişinin kaşlarını kaldırarak kişiye tilki görünümü verecektir. Etkisi üç ay sürer.

Tilki gözü prosedürleri genellikle 500 ila 1.000 dolar arasındadır.

Dr. Weintraub ayrıca “yatak odası göz kaldırma” adı verilen benzer bir prosedür sunar. Bu işlem, dolgu maddeleri kullanılarak kaşları değiştirir ve kaşların ortasını yükseltir.

Bu, tilki gözüne benzer bir etki yaratarak kırışıklıkları yumuşatır ve kişiyi daha genç gösterir.

READ  Prenses Diana biyografi yazarı Andrew Morton, The Crown'daki sahnelerin doğruluğunun onu sarstığını söylüyor