Eylül 24, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ZTE, Türk Telekom ile İşbirliği Yapan IPC 2023’te Bulut Premium Video Platformu (PVP) Çözümünü Tanıttı

ZTE, Türk Telekom ile İşbirliği Yapan IPC 2023’te Bulut Premium Video Platformu (PVP) Çözümünü Tanıttı

Bilgi ve iletişim teknolojisi çözümlerinde lider ZTE Corporation, yeni nesil Bulut Premium Video Platformu (PVP) çözümünü Hollanda’nın Amsterdam kentinde düzenlenen Uluslararası Yayın Konferansı’nda (IBC) tanıttı.
ZTE IBC 2023 etkinliğindeZTE’nin bulut tabanlı mimariyle tasarladığı Bulut PVP çözümü, Türk Telekom’un dünyanın en gelişmiş ve sofistike görüntüleme deneyimlerinden birini sunmasına olanak sağladı. Bu yenilikçi çözüm, Türk Telekom’un gelecekteki ticari gelişimini güçlendirecek.

Konteyner dağıtımıyla bilinen ZTE Cloud PVP çözümü, fiziksel makineler, özel bulutlar ve genel bulutlar dahil olmak üzere esnek dağıtım seçenekleri sunuyor. Bu çeşitlilik, hibrit bulut dağıtımlarına olanak tanır, kaynak kullanımını optimize eder ve donanım yatırımını önemli ölçüde azaltır.

Çoklu örnek tasarımıyla yeni mimari, tek bir hata noktasının oluşmamasını sağlar ve otomatik olağanüstü durum kurtarmayı garanti ederek sistem dayanıklılığını artırır. Ayrıca bulut tabanlı platform, çevrimiçi yükseltmeleri ve elastik ölçeklendirmeyi destekleyerek sistem esnekliğini ve ölçeklenebilirliğini artırır.

Yapay zeka ve büyük veri teknolojilerindeki en son gelişmelerden yararlanan ZTE’nin Türk Telekom işbirliğiyle geliştirilen Bulut PVP’si, son derece kişiselleştirilmiş kampanyalar ve bildirimlerle telekomünikasyon sektörüne güç veriyor. Bu yetenek, operatörün sürekli artan servis ihtiyaçlarını karşılar.

Türk Telekom’un yeni TV hizmeti, IPTV STB, Android TV, Apple TV, Smart TV, mobil, tablet ve web gibi çeşitli terminaller üzerinden kesintisiz erişim sağlayarak birden fazla cihazda sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Entegrasyon, ZTE’nin Cloud PVP platformunun teknik kapasitesinin ve pazar değerinin altını çiziyor ve operatörün video hizmetlerinde daha fazla büyüme için zemin hazırlıyor. Platform, Türk Telekom’un video hizmetlerinin genişletilmesini teşvik eden bir katalizör görevi görüyor ve ZTE’nin sektördeki yenilikçiliğe ve teknolojik ilerlemeye olan bağlılığını vurguluyor.