Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

2022 NCAA Erkekler Basketbol Turnuvası Seçim Komitesinin Karşılaştığı En Büyük Sekiz Soru

2022 NCAA Erkekler Basketbol Turnuvası Seçim Komitesinin Karşılaştığı En Büyük Sekiz Soru

Pazar seçimi. Muhtemelen kolej basketbol takvimindeki en iyi gün. Sonunda burada.

Ancak herkes parantezleri doldurmaya hazırken, seçici kurul alanı 68 takıma indirip kategoriye koymaya henüz hazır değil.

Konferans oturumlarındaki sonuçlara bakıldığında, kategorinin zirvesi son birkaç gün içinde belirginleşmiş olabilir, ancak balon seçim sürecinin son saatlerine girerken hiçbir zaman kalabalık olmadı – ya da çok aktif. Etki alanı belirtmeyin. Komite odasındaki tartışmalara daha fazla soru ve daha fazla soru ekledi.

Seçim sunulmadan önceki son saatlerde komite her şeyi nasıl çözecek? İşte üyelerin cevaplaması gereken en büyük sorular:

1. İlk sırayı hangi takım alır?

Gonzaga genel sıralamada 1. sıradaki yerini aldı; Zag’lar 1. çeyrekte 10 galibiyete sahip ve NET, KenPom, BPI ve Sagarin’de 1 numara. Arizona da Cumartesi gecesi bir Pac-12 ana maçında UCLA’yı yendikten sonra en üst sırada yer aldı.. Wildcats NET’te 2., KenPom’da 2. ve Sagarin’de 2. sırada yer alıyor ve ayrıca Wildcats tüm sezon boyunca sadece üç maç kaybetti. Ve Büyük 12’de Texas Tech’i yendikten sonra, Kansas bir tohum alacağından emin. Jayhawks, 12 galibiyetle ülkede Dörtlü 1’de en fazla galibiyete sahip ve aynı zamanda eyalette en fazla olan 1+2 çeyreğinde 20 galibiyete sahip. Ayrıca CV tabanlı ölçümlerde, KPI puanlama gücünde ve ESPN’de 1 numaradırlar.

Ama ilk satırda onlara kim katılacak?

Baylor, Şampiyonlar Haftası’na giren favoriydi, ardından Bears, Big 12 çeyrek finalinde Oklahoma’ya kaybetti.Bu, Auburn için kapıyı açtı -Ta ki Tigers, SEC çeyrek finalinde Texas A&M tarafından mağlup edilene kadar. Sonra Kentucky’nin bir şansı vardı, ancak Wildcats SEC yarı finalinde Tennessee’ye kaybetti. TN’nin iki çekirdek olması gerektiğini düşünüyorum, ancak gönüllülerin birinci sınıfa geçmek için yeterli olup olmadığını bilmiyorum.

Baylor’a geri mi döndük? büyük ihtimalle. Ayılar, Kentucky’de 1. Çeyrek galibiyetleri, 2. Çeyrek galibiyetleri ve evden deplasmanda üstün bir rekor için bir avantaja sahipler. Ve Auburn’den çok daha iyi tahmin metriklerine sahipler.

2. Richmond kazanırsa kim diskalifiye olur?

Ülke genelindeki balon ekipleri, Pazar günü saat 13:00 ET’de terleyecek ve biraz hızlanacak. O zaman Davidson, Atlantik Şampiyonası 10. maçında Richmond ile karşı karşıya geliyor. Muhtemelen, yaban kedileri her iki şekilde de dans ediyor, ancak Richmond Pazar günü hala hayatta olan tek hassas hırsız olmaya devam ediyor.

READ  Bears, 2024 NFL Draftında 1 numaralı sıradan seçilen Justin Fields'ı elinde tutabilecek mi? Dört varsayımsal işlem

Pazar gününe gelindiğinde, yaklaşık 150 beklenen yayı toplayan Bracket Matrix’teki genel fikir birliği, Michigan, Wyoming ve Indiana ile son grubun çok önünde olmak üzere dört teklifin hazır olduğu görünüyor (kişisel olarak öyle değilim) Wolverine’de kendine güvenen). , ama şimdilik onları kancadan uzak tutacağız). Texas A&M, Notre Dame, Rutgers, Xavier, SMU, Wake Forest ve muhtemelen Oklahoma, Dayton, BYU ve North Texas bu dört teklif için rekabet edecek.

Komite, konferans döngüsü performansına ağırlık verirse ve A&M ve Virginia Tech’e girerse, bu iki gösterim bırakır. Bir Richmond galibiyeti verin ve iki teklif sahibi Atlantic 10’a gider ve aniden onu kapmak için tek bir girişim kalır. Bubble Teams, Davidson’dan Bob McKillop’u köklendirecek.

oyun

0:52

Virginia Tech, ACC unvanını kazanmak için Duke’u yendi

3. Panel, Şampiyonlar Haftası’nın en iyi kazananlarını nasıl görüyor?

Çarşamba gününe girerken, Virginia Tech ve Texas A&M sahadan biraz uzaktaydı. Hokies, ACC maçını kazandı, bu yüzden Pazar günü Seçim için endişelenmelerine gerek kalmayacak.

Ama ya A&M kaybederse; Aggie’ler hala sahada mı? Buzz Williams, ayın başından bu yana Alabama, Auburn ve Arkansas’a galibiyet ekledi – bu, A&M’nin Mart ayında tüm sezon boyunca 1 dörtlüde yalnızca bir galibiyete sahip olduğu göz önüne alındığında oldukça önemli. Aggies ayrıca Notre Dame karşısında bir galibiyet aldı ve bu da kafa kafaya karşılaştırmalara yardımcı olabilir. Ancak, başlık oyununda bir Tennessee kaybı ile Dörtlü 1 rakiplerine karşı 3-10’a düşerek, Dörtlü 3’te 2 kayıp ve ortalama metrikler kaybederler.

Komite, sadece birkaç gün önce oynayan BYU, Xavier ve Wake Forest’ın aksine, hafta sonu boyunca güçlü konferanslarda oynayan balon takımlarına biraz daha fazla değer veriyor mu?

Daha az ölçüde, Oklahoma ve Dayton da Aggies ile bu kategoriye giriyor. Ancak bu takımlar, son dakikada Texas Tech’e düşen acil ekip ve Richmond tarafından Dayton’a yenildiği için sırasıyla 12 ve A-10 şampiyonluklarının yarı finallerine sıçradı. Bu kayıplar, herhangi bir takımın o Pazar günü isimlerini duymasını zorlaştıracak; Oklahoma’nın şu anda 15 kaybı var ve Dayton’ın dördüncü çeyrekteki üç kaybı komisyon için zorlu bir satış.

Tersine, Indiana muhtemelen Big Ten’de Michigan ve Illinois’i yenerek turnuvada oynadı.

4. Komite, bir balonun son derece değişken özgeçmişlerini nasıl ayırt ediyor?

NCAA, resmi NCAA takım belgelerine resmi olarak tahmine dayalı ve biyografik tabanlı metrikler eklediğinde ve oyunları konuma göre ayıran çeyrekler eklediğinde, panele bakan profillerin çeşitliliğini artırdı. Bu sezonun balonu, takımları karşılaştırırken ek sorunlara örnek teşkil ediyor.

READ  Ricky Rudd, Carl Edwards ve Ralph Moody, NASCAR Onur Listesi'ne girdi

Xavier, 1. Çeyrek’te beş galibiyete sahip, ancak Şövalyeler son 10 maçında 2-8’e gitti – ve komisyon resmi olarak bir kategori olarak “Son 10 Oyun”a sahip olmasa da, eskisi gibi oynadıklarını söylemek zor. Sezon sona erdiğinde NCAA Takım Şampiyonası. Bir ay önce tamamen gözden düşmüş, ancak Pazar günü arka arkaya yedi giriş kazanan ve bu süre zarfında üç ilk çeyrek galibiyeti elde eden bir Texas A&M takımıyla nasıl karşılaştırıyorlar?

20’li ve 30’lu yıllarda kriterleri olan ancak ilk çeyrekte 10 mağlubiyet alan bir Michigan takımına, 70’lerde kriterleri olan ve 0,500 dörtlü 1 puan alan bir Rutgers takımına ne dersiniz? Veya 16 Çeyrek 1 maçı oynayan Oklahoma’ya kıyasla toplamda sadece dört Çeyrek 1 maç oynayan SMU takımı mı?

Bunlar, komitenin Pazar günü yanıtlaması gereken türden sorular.

5. Komite Rutgers ile ne yapıyor?

Rutgers, şu anda balondaki herhangi bir takımın en tuhaf özgeçmişine sahip olabilir ve komitenin Scarlet Knights’ın profilini nasıl göreceğini tahmin etmek imkansız. Artı tarafta, Steve Bikel’in kulübü benzersiz bir dizi etkileyici galibiyete sahip: Purdue, Iowa, Illinois, Wisconsin, Ohio Eyaleti, Michigan Eyaleti – artı Indiana ve Michigan. Vermilion Şövalyeleri, ilk çeyrekteki rakiplerine karşı 6-6 önde.

Ama kötü çok kötü. Rutgers üçüncü çeyrekte iki, dördüncü çeyrekte bir kayıp yaşadı ve ölçümleri korkunç. Korkunç balon takımları arasında en kötüsü gibi. NET, KenPom ve BPI’nın tümü 70’lerde ve en iyi ölçümleri – rekor gücü – ilk 50’de bile değil. Konferanssız SOS 300’e yaklaşıyor.

Komisyon, Rutgers’ın turnuva çapındaki rakipleri sürekli olarak yendiğini ve Crimson Knights’a bir onay verdiğini görecek mi, yoksa büyük kazançlar CV çapalarını yenmek için yeterli değil mi?

6. Kaç kayıp çok fazla?

Komite, sahada hangi takımların yer alacağına karar verirken kamuya açık kayıtları veya konferans kayıtlarını pek dikkate almıyor, ancak şüphesiz Michigan ve Oklahoma ile bir konuşma noktası haline gelecek. Wolverines genel olarak 17-14, Oklahoma ise 18-15.

READ  Kolej basketbolu sonuçları, program, NCAA ilk 25 sıralaması, bugünün maçları: UNC, Gonzaga iş başında

Çok sayıda takım NCAA Şampiyonası’nı 14 mağlubiyetle, Georgia’nın 2001’deki 16-14’lük rekoru da dahil olmak üzere elde etti. Bulldoglar o sezon dansa en üst sıradaki programları sayesinde ulaştılar – Michigan ve Oklahoma, SOS’ta ulusal olarak ilk beşte yer alıyor.

Wolverines ve Sooners benzer özgeçmişlere sahip, Michigan metrikler söz konusu olduğunda bir avantaja sahip ve Oklahoma daha fazla 1+2 çeyrek galibiyete sahip. Michigan Purdue, Iowa, Ohio, Indiana, San Diego Eyaleti ve Michigan Eyaletini yendi. Oklahoma, Baylor, Texas Tech, Arkansas ve Iowa Eyaleti ile çarpışır.

Michigan’ın sahaya girme şansının daha yüksek olduğunu düşünüyorum, ancak her iki takım için de yakın olacak.

oyun

1:05

Houston, maçın ilk basketini attığından bu yana ilk kez zirvede.

7. Houston nerede derecelendirildi?

Houston, tohumlamayla ilgili belki de en ilginç tartışmadır – metriklere karşı kazanma üzerine bütün bir tartışma. Hafta sonuna girerken, Cougars ülkedeki en iyi tahmin ölçütlerinden bazılarına sahipti: No.3 NET, No.5 KenPom, No.2 BPI, No.6 Sagarin. CV tabanlı ölçümleri de ilk 16’daydı, kesinlikle ilk dörde girecek kadar güçlüydü.

Ancak Houston, tüm sezonun ilk çeyreğinde sadece bir galibiyet aldı ve bu, Aralık ayında Oklahoma Eyaleti karşısında tarafsız bir galibiyetti. Kovboylar sezonu sadece 15-15 bitirdi. Basitçe söylemek gerekirse, Cougars tüm sezon NCAA Şampiyonluk Takımını yenemeyebilir.

Bu son kısım Pazar günü AAC şampiyonluk maçında Memphis karşısında değişebilir, ancak duygu aynı: Komite, Top 16 üreticiye sahada sıfır veya bir galibiyet alan bir takım koyacak mı?

8. Kuzey Teksas’ın bir şansı var mı?

Kuzey Teksas, bu yıl harika bir normal sezon geçiren ve NCAA Şampiyonası’nda oynayacak kadar iyi olan, ancak Konferans Şampiyonası’nda şok bir kayıp yaşayan ve şimdi muhtemelen bir özgeçmişe sahip olmayan orta seviye bir takım örneğidir. denemek.

Ortalama Green genel olarak 22-6, Konferans ABD’de 16-2 gitti ve Sagarin dışında çok güçlü metriklere sahip. İlk 50’ye giriyorlar. Ancak tüm sezonun ilk çeyreğinde sadece bir galibiyetleri var, ABD UAB Konferans Turnuvasında bir deplasman galibiyeti var ve Blazers dışında kayda değer kimseyi yenemediler.

Bazı insanlar orta güç konferans takımlarında orta seviye şampiyonlar görmek istese de, bu yıl NFL’de olması pek mümkün değil.