Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

LSU, büyük NCAA ihlallerinden sonra Will Wade’i görevden aldı. İşte neden. | LSU

LSU, büyük NCAA ihlallerinden sonra Will Wade'i görevden aldı.  İşte neden.  |  LSU

LSU, erkek basketbol koçu Will Wade ve yardımcı antrenör Bill Armstrong’u Cumartesi günü, üniversitenin NCAA’nın Bağımsız Sorumluluk Çözüm Süreci için Karmaşık Dava Birimi’nden iddialarla ilgili 17 sayfalık ayrıntılı bir bildirim almasından dört gün sonra bir nedenle görevden aldı.

The Advocate Cumartesi günü kamuya açık bir kayıt talebiyle elde edilen iddialara ilişkin bir bildirime göre, yedi tanesi yalnızca erkek basketboluyla ilgili olmak üzere 11 ihlal tespit edildi. Wade, erkekler basketbol programıyla ilgili yedi iddiadan altısıyla bağlantılı ve bunlardan beşi 1. seviye ihlallerdi. Armstrong, bir seviye bir ihlal ve bir seviye iki ihlal ile suçlanıyor.

Buna ek olarak, LSU basketbolu, Şubat 2012’den Haziran 2020’ye kadar LSU’nun “kurumsal gözetimi yerine getiremediği ve erkekler futbol ve basketbol programlarının yürütülmesini ve yönetimini izleyemediği” yönündeki ek bir Düzey 1 iddiasını futbolla yanlış bir şekilde paylaşıyor.

NOA’da belirtildiği gibi, hem Wade hem de Armstrong, ihlalleri yaptıkları için arızi cezalar alabilir. Görünme cezası, bir koçun NCAA’den alabileceği en ağır cezadır ve bir süre boyunca antrenman yapmasını etkili bir şekilde engeller.

LSU Başkanı William F. Tate IV ve atletik direktör Scott Woodward Cumartesi günü bir bildiri yayınlayarak, “Antrenör Wade ve Antrenör Armstrong’u feshetme kararımızın herhangi bir iddia ile anlaşmayı kabul etmediğini” yazdı.

Tate Woodward yaptığı açıklamada, bu hafta başlarında NOA’yı aldıktan sonra, karar verme sürecindeki katılımcıların bir sonraki adımlarını belirlemek için NOA’da belirtilen ayrıntıları incelemelerinin birkaç gün sürdüğünü ekledi.

Üniversitemizi, atletizm bölümümüzü ve en önemlisi öğrenci-sporcularımızı zaten uzun olan bu vergi sürecine artık hiçbir önlem almadan tabi tutamayız. “Tüm organizasyonumuzun ve öğrenci sporcularımızın bütünlüğünü ve refahını koruma ve geliştirme sorumluluğumuz her zaman büyük önem taşıyacaktır.”

Bir vadiye ulaşmak için çok sayıda girişim başarısız oldu. NCAA’nın CCU’su ile yaptığı röportajlarda Wade, tüm iddiaları reddetti.

Wade ve Armstrong, LSU basketbol takımının saat 12:30’dan kısa bir süre sonra Baton Rouge’a inmesinin ardından kovuldu. Koçlar, kaynak başına Woodward ve Tate ile kişisel bir karşılaşma yaşadılar.

READ  Temsilciler, Travis Kelce'nin Kansas City Chiefs'le olan yeni sözleşmesinin onu NFL'de en çok maaş alan oyuncu yaptığını söylüyor

LSU Cuma günü SEC turnuvasında Arkansas’a yenildi, ancak Kaplanlar 22-11’lik rekorlarıyla NCAA Şampiyonasını yapmak için sözde kilit. LSU, seçilirse rekabet etmeye devam edecektir.

Yardımcı antrenör Kevin Nickelberry, tıpkı Wade’in 2018-2019’da 37 gün süreyle askıya alındığında eski yardımcı antrenör Tony Benford’un yaptığı gibi, sezon sonrası geçici antrenör olarak görevi devralacak.

Wade, 2018-2019 sezonunun sonunda, Yahoo Sports’un kendisi ile şu anda hüküm giymiş orta adam Christian Dawkins arasında bir telefon görüşmesi detaylandırmasının ardından askıya alınmıştı. FBI tarafından kaydedilen konuşma, Wade’in 2017’de eski bir LSU görevlisini ve Javonte Smart’ı Baton Rouge’dan işe alırken yaptığı “güçlü bir gösteri” hakkında halka açık konuşmasını içeriyordu.

Bu özel iddia, NOA’da basketbol takımına yönelik yedi suçlamadan ilki olarak belirlendi ve 1. Seviye ihlal olduğu belirlendi. Suçlamada, CCU bu davada Wade’in “etik davranış ilkelerini ihlal ettiğini ve/veya zeki olduğuna inanılan isimsiz bir işe alımı güvence altına almak için nakit ödemeler ve iş teklifleri şeklinde izin verilmeyen istihdam teşvikleri teklif ettiğini” yazdı.

Wade o sırada raporlar nedeniyle askıya alınmadı, bunun yerine kendisi ve hukuk müşaviri, raporlarla bağlantılı olarak LSU ve NCAA yetkilileriyle görüşmeyi reddettiği için askıya alındı. Wade’in iddia edilen isyanı ve işbirliği yapmaması, NOA’ya göre bu 37 günden çok daha uzun sürdü ve aynı zamanda Seviye 1 ihlali.

Tiger hayranıysanız, bu bülteni kaçırmak istemeyeceksiniz. Bugün kayıt Ol.

NCAA’nın basketbol takımı içindeki birden fazla görevi kötüye kullanma vakasıyla ilgili soruşturması sırasında Wade, NOA’daki dört özel ihlal ve “bir dizi başka iddia” da dahil olmak üzere çeşitli iddiaların “NCAA Etik Davranış İlkelerini ihlal etti ve soruşturmada işbirliği yapmadı”. NCAA bunu tam olarak kanıtlayamadı.

NOAA yönetimine göre Wade’den defalarca binlerce kayıt üretmesi istendi, ancak bunu yalnızca NCAA’nın talep etmesinden yaklaşık üç yıl sonra 20 Ağustos 2021’de reddetti. CCU, Wade’in gecikmesinin “medyada çok sayıda iddia ortaya çıktıktan” sonra bile NCAA soruşturmasını “gereksiz ve engellediğini” yazdı.

READ  İkizler neden rütbesini düşürdü Jose Miranda, Royce Luis'in saatini üçüncü aşamada başlatıyor

Ek olarak, Wade’in, Wade’in oyunculara yaptığı ödemeler konusundaki sessizliği karşılığında LSU sporcularına isimsiz bir eski nişanlısı ödediği iddia edildi.

Kadın 25 Temmuz 2017’de Wade’e “Bazı yeni oyunculara para verdiğini biliyorum” diye mesaj attı ve ardından “Birlikte çalıştığım koçum basketbolda birkaç kişiyle konuştu. dünya ve bana konuşmam için para teklif ettiler (lütfen) gün sonuna kadar beni arayın yoksa teklifi kabul etmek zorunda kalacağım.” Wade ona onu aramasını söyleyerek cevap verdi.

İki gün sonra kadın mesaj attı “5 taneye daha ihtiyacım var. … aynı hesaba koy.” Sonra ertesi gün mesaj atarak Wade’e “9 tane daha göndermesini” söyledi. Kadın, “Sen şimdi üzerine düşeni yaptın, ben de üzerime düşeni yapmalıyım ve bunun ortaya çıkmamasını sağlamalıyım” dedi.

Ancak görünen o ki “9” ödenmemiş çünkü kadın birkaç gün sonra Wade’e mesajını görüp görmediğini sormak için mesaj attı. Wade, “Evet yaptım. İşimizin bittiğini sanıyordum” diye yanıtladı.

Kadın, başlangıçta tartışılandan daha fazla paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. “Bundan sonra her şeyi bitireceğiz” dedi. Wade ertesi gün 1 Ağustos 2017’de “Mali sorunlarınız olduğu için üzgünüm. Gönderdiğiniz son transferden sonra işimizin bittiğini söylediniz, yani bence işimiz bitti” diyerek yanıt verdi.

CCU, kadınlar için ödeme yapılmasına ilişkin metinlerin başka bir umudun taahhüdüyle örtüştüğünü tespit etti. NCAA, bunun Wade’e ceza verilmesine neden olabilecek bir Seviye 1 ihlali olduğuna karar verdi.

Wade ile ilgili başka bir iddiada, iddiaya göre, Nisan 2018’de isimsiz bir oyuncuya, isimsiz bir oyuncu için yetkisiz bir işe alım görevlisi olarak hareket etmesi için isimsiz bir adama açıklanmayan bir miktar ödedi. İddia makamına göre para, Wade’in karısı adına bir banka hesabından geldi. Muhtemelen, Wade ve eşi Lauren bunu ortak bir hesap olarak ele aldılar. NCAA, bunun Wade’e ceza verilmesine neden olabilecek bir Seviye 1 ihlali olduğuna karar verdi.

READ  2022 MLB All-Star Maçı: TV kanalı, zaman, canlı yayın, başlangıç ​​kadroları, çevrimiçi nasıl izlenir, oranlar

Armstrong’la ilgili 1. Seviye iddialar, Wade’in uzaklaştırılmasının ardından geldi. 2020 yılının Şubat ve Haziran ayları arasında Armstrong’un, ismi açıklanmayan bir uluslararası sporcunun LSU’ya bağlanmasını sağlamak için 300.000 dolar nakit teklif ettiği iddia edildi. Buna ek olarak, Armstrong’un sporcunun kuzenine bir araba, bir arkadaşına burs sözü verdiği ve sporcunun taahhütte bulunmasını sağlamak için sporcu ve/veya ailesi ve diğer ortakları için vizelerin güvence altına alınmasına yardımcı olacağı iddia edildi. NOA’ya göre, bu, Armstrong’un yanlışlıkla cezalandırılmasına neden olabilecek bir Seviye 1 ihlali olan Wade’in bilgisi ile yapıldı.

Wade’in iddia edilen işbirliği eksikliği ile ilgili 1. Seviye ihlale ve belirli kural ihlalleri için 1. Seviye ihlallere ek olarak, potansiyel oyunculara izin verilmeyen menfaatlerle ilgili belirli suistimallerden sorumlu olduğu düşünüldüğü için Wade’e ek bir 1. Seviye ihlal uygulandı ve/ veya yakınlıkları – Bu da “lider antrenör sınırlamaları” olasılığını da elinde bulundurur.

İkinci seviye iddia hem Wade hem de Armstrong’u içeriyor ve iddiaya göre potansiyel bir oyuncunun ebeveynleriyle yetkisiz kişisel temas kurdular. Wade ve Armstrong, söz konusu oyuncuyu içeren bir oyunun yer aldığı bir lise eyalet basketbol turnuvasını izlemeye gittiler. Maçtan sonra Wade ve Armstrong, aileyle bir restoranda buluştu. Bunun alt sınıf bir İhlalden ziyade 2. Seviye İhlal olmasının nedeni, toplantının Wade ve Armstrong tarafından nasıl önceden düzenlenip başlatıldığı da dahil olmak üzere birçok faktörden kaynaklanıyordu. Bu nedenle örnek, Wadi ve/veya Armstrong için bir gösteri cezası verebilir.

LSU’nun Wade’i serbest bırakmasına rağmen, ilişki devam edecek. LSU’nun iddialara yanıt vermek için birkaç haftası var ve IARP yanıt verdiğinde yaptırımları belirlemek için bir duruşma yapılacak. IARP’nin nihai kararına itiraz edilemez.

Yazar Sheldon Michaels bu rapora katkıda bulunmuştur.