Ağustos 11, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

4 Temmuz canlı güncellemeleri: sosisli sandviç yeme yarışması ve seyahat haberleri

Revelers in Oklahoma City started their Independence Day celebrations on Saturday with a fireworks display.

Tedarik zinciri ve personel sıkıntısı, kuraklık ve orman yangınlarıyla ilgili endişeler nedeniyle ülke genelinde birçok havai fişek gösterisinin iptal edilmesine neden olan bazı Amerikan şehirlerinin gökyüzü bugün Bağımsızlık Günü’nde karanlık kalacak.

Bazıları için bu, gösterilerinin iptal edildiği üst üste üçüncü yıl olacak.

Phoenix kentinin sözcüsü Adam Waltz, üç ana havai fişek gösterisinin yapıldığı Phoenix şehri dedi. İptal edildi. Bay Waltz’a göre, genellikle şehre havai fişek tedarik eden satıcı ürünü vaat edemezdi.

“Sadece sinir bozucu,” diye ekledi.

Diğer şehirler, orman yangınları korkusu nedeniyle havai fişek gösterilerini iptal etti. Özellikle Batı’da kuraklık ve bu yazın sıcak, kuru, rüzgarlı hava koşulları şimdiden koşulların oluşmasına yardımcı oldu. Hızlı hareket eden yangınlar. Cuma günü, dahil olmak üzere 11 eyalette yanan 55 büyük orman yangını vardı. Nevada County, California’da sedir yangını.Gazeteye göre, Salı günü kuruluşundan bu yana 900 dönümden fazla büyüdü Ulusal Kurumlar Arası Yangın Merkezi.

Phoenix’in yaklaşık 150 mil kuzeyindeki Flagstaff, Arizona’da şehir yetkilileri havai fişek gösterileri düzenlemektense bir lazer ışık gösterisi planlamayı tercih edeceklerine karar verdiler ve hava koşulları gösteriyi güvenli bir şekilde yürütemeyecekleri anlamına geliyorsa son dakikada iptal etmek zorunda kalabilecekler .

Şehir sözcüsü Sarah Langley, “Tehlikeli koşullarla karşı karşıyayız” dedi. Şehrin önümüzdeki yıllarda havai fişekleri lazer ışık gösterileriyle değiştirmeye devam edip etmeyeceği konusunda henüz bir karar vermediğini söyledi.

Kuzey Lake Tahoe, Kaliforniya’da, Belediye yetkilileri söyledi Yangın tehlikeleri ve diğer çevresel tehlikeler nedeniyle yıllık 4 Temmuz havai fişek gösterisini insansız hava araçlarıyla değiştirmeye karar verdiler. (Çeşitli Kirlenebilecek kimyasallara ihtiyaç var Havai fişekleri büyük, gürültülü ve renkli yapmak için.)

ona atfedilen…Elias Funes/Al-Ittihad, Associated Press aracılığıyla

içinde görüntüler Don Pedro GölüModesto, California’nın yaklaşık 50 mil doğusunda ve ClaremontLos Angeles şehir merkezinin yaklaşık 35 mil doğusundaki California da eyaletteki şiddetli kuraklık nedeniyle iptal edildi.

READ  Analist, Elon Musk'ın Twitter hissesinin tam bir devralmayı dışlamadığını söyledi

Şehir sözcüsü Melissa Volaro, Claremont’taki gösterinin üst üste üçüncü kez iptal edildiğini söyledi. Havai fişeklerin patlatıldığı alanı ıslatmak için yaklaşık 650.000 galon su gerektiğini, bunun mevcut su kısıtlamaları göz önüne alındığında imkansız olduğunu söyledi. Bunun yerine, şehrin parkta bir konser düzenlemeyi planladığını söyledi.

Diğer şehirler, personel sıkıntısı nedeniyle gösterilerini iptal etti.

Sacramento’daki Cal Galerisi Personeline ve kaynaklarına odaklanması gerektiğini söyledi. Yaklaşan Devlet Fuar ve Yemek Festivali’nde ve bu nedenle Bağımsızlık Günü havai fişeklerine ev sahipliği yapamadı. Ocean City, Maryland’de, Yetkililer söyledi İki havai fişek gösterisi “iş gücü eksikliği” nedeniyle yapılamadı. Minneapolis yetkilileri de söyledi Gösteriyi iptal etmek zorunda kaldılar Yerel bir parkta yapılan inşaat nedeniyle, personel sorunlarına ek olarak.

New York dahil olmak üzere ülkenin birçok yerinde Bağımsızlık Günü kutlamaları planlandığı gibi devam ediyor. Bazıları için, koronavirüs pandemisinden bu yana ilk kez havai fişek gösterisi yaptılar.

Julie L. Hickman, CEO’su Amerikan Havai Fişek Derneği.

Bayan Hickman, bazı gösteriler iptal edilmiş olsa da, ülke genelindeki profesyonel havai fişek gösterilerinin sayısının 2020 ve 2021’dekileri geride bırakmasını beklediğini söyledi.

Heckman, “Talep pandemi öncesi seviyelerin yüzde 110’unda” diyerek, Bağımsızlık Günü civarında ülke genelinde yaklaşık 17.000 gösteri beklediğini de sözlerine ekledi. (Koronavirüs pandemisinden önce bu dönemde ülke çapında yaklaşık 16.000 performans olduğunu söyledi.)

Gösterileri iptal edilen bazı şehir sakinleri kendi havai fişeklerini yakmayı planlıyor. Hickman, bireysel ilçeler ve şehirler yasakları uygulayabilse de, bazı tüketici havai fişek türlerinin 49 eyalette ve Columbia Bölgesi ve Porto Riko’da yasal olduğunu söyledi. Massachusetts’te tüketici havai fişekleri yasaktır.

ona atfedilen…New York Times için Joshua Rashad McFadden

Ülkenin en büyük tüketici havai fişek distribütörü TNT Fireworks’ün sözcüsü Dennis Revell, 2020’de halka açık etkinliklerin büyük çoğunluğunun iptal edildiği zaman, toplam satışlar ve ürünlerini satın alan kişi sayısı açısından TNT satışlarının önemli ölçüde arttığını söyledi. Revell, “2021’de bunların çoğunu tuttuk” dedi. Ama ekledi: “2022’nin nasıl görüneceğini tahmin etmek için henüz çok erken.”

READ  Facebook COO'su Sheryl Sandberg'in vefatı, teknolojide kadınlar için bir dönemin sona erdiğini gösteriyor

Ancak, bazı küçük perakendeciler tedarik zinciri sorunları nedeniyle ağır eleştirilere maruz kaldı.

Minneapolis’in yaklaşık 130 mil kuzeybatısındaki Brainerd, Min.’deki İndirim Havai Fişeklerinin sahibi Yvonne Hall, daha önce gelmesi yaklaşık bir hafta süren bazı siparişleri bir aydan uzun süredir beklediğini söyledi.

Özellikle sevilen bir havai fişek arayan 12 farklı tedarikçiyle temasa geçtiğini söyledi: Pure Fantasy. Bayan Hall, “Güzel ve renkli, çeşme yukarı bakıyor ve insanlar buna bayılıyor” dedi. “Bu yıl yavaş oldu,” diye ekledi. “Umarım önümüzdeki birkaç gün içinde daha iyi olur.”

Phoenix’in yaklaşık 40 mil güneydoğusunda, halka açık havai fişek gösterilerinin iptal edildiği Queen Creek’te başka bir satıcı, kısmen iptaller sayesinde işlerinin toparlandığını söyledi.

Havai fişek standını işleten Christian Vallis, müşterileri hakkında “Gerçekten hayal kırıklığına uğradılar, bu utanç verici, ancak bu yeni fıskiyeleri evlerinde deneyecekleri için gerçekten heyecanlılar” dedi. “İyi bir teklif alacaklar” diye ekledi.

2020’den beri, Milwaukee’nin yaklaşık 115 mil kuzeyindeki Green Bay, Wisconsin’den bir havai fişek tutkunu olan Michael Luciak, gidecek başka yeri olmayan Bağımsızlık Günü eğlencelerini şaşırtmayı umarak kendi şovunu hızlandırmaya çalıştığını söyledi.

İşvereninin mısır tarlasında gösterilere ev sahipliği yapan çiftçi Bay Luciak, en iyi anın büyük final olduğunu söyledi. “Göğsümde şok dalgalarını hissedebiliyorum” dedi ve “insanların kilometrelerce öteden görüp duyacağı bir açıklama yaptığımı biliyorum.”

“Bütün tezahüratlar ve korna sesleri, bu dünyanın en iyi hislerinden biri” diye ekledi.

revizyon:

30 Haziran 2022

Bu makalenin daha önceki bir versiyonu, Phoenix’in güneybatısında değil de güneydoğusunda bulunan Arizona’daki Queen Creek kasabasını yanlış tanımladı.