Ekim 3, 2023

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

9 Haziran 2023’te NYT Bulmaca Cevapları

9 Haziran 2023’te NYT Bulmaca Cevapları

atlamak: zor kanıt

Friday Puzzle – Favori bir bulmaca oluşturucunuz var mı? Muhtemelen burada burada birkaç favori bulmacanız var, ancak çalışmalarına sürekli hayran olduğunuz bir bulmaca yapımcısı var mı?

Bir favorim olduğunu söylemekten her zaman çekinirim, çünkü her bulmacanın kendi değeri içinde zevk alınması gerektiğine inanıyorum. (“Günlüklü” burada yanlış kelime olur; bulmacalar, mavi kurdele istemini bekleyen ilçe fuar girişleri değildir.)

Ama Robyn Weintraub bulmacalarından gerçekten zevk alıyorum. Güneş ışını gibidirler.

Bazı analistler, yaratıcının “dalga boyunda” olmaktan keyif aldıklarını söylüyorlar, yani ipuçlarını çözmek için bulmacayı yapanın düşünce sürecini hissedebiliyorlar. Benim için bundan daha fazlası. Bayan Weintraub beni birkaç kez durdurdu ama ben her seferinde yüzümde bir gülümsemeyle ayağa kalktım. Bence bunun nedeni, çok ilginç girişleri seçmeleri ve ağlarını istenmeyen dolgulardan kurtarmak için yorulmadan çalışmaları. Bu nitelikler, sanki sendelemek o kadar da kötü değilmiş gibi hissettiriyor. Kılavuzları ne kadar düzenlenmiş bilmiyorum ama adil, ilginç ve sevdiğim kelime oyunlarıyla dolu.

Her zaman analistlerin, tıpkı taptıkları grupları, yazarları veya aktörleri olan insanlar gibi, bireysel bulmaca yapımcılarını tercihler geliştirecek kadar iyi tanıyacaklarını ummuşumdur. Tercihler derken, rekabet anlamında kastetmiyorum. Ancak analistler, yaratıcıları çalışmalarını takdir edecek ve araştıracak kadar iyi tanıdıklarında, bu, günlük eğlencemizin arkasındaki yetenekli insanların çeşitliliğinin bir ölçüsüdür. Aynı zamanda, bulmaca yaratma sanatına harika bir şey olarak, iki boyutlu bir bilgi testinden daha fazlası olarak bakmanın bir yolu.

Öyleyse söyle bana: En sevdiğin yapımcılardan bazıları kimler?

1 A. Bu, gizemi çözmek için büyük bir yanlış yönlendirmedir. İlk önce “yol”u beş harfli rakamla “bir tren boyunca çekilebilir” için yazdım. Cevabın bu ulaşım şekline atıfta bulunmadığı ortaya çıktı. Bu bilmecedeki tren, birinin gelinliğinin bir parçası ve cevabı KORDON’dur.

READ  Kristin Cavallari, İsveç'te siyah bikinili bir fotoğraf paylaştı.

16a. İlk içgüdünüz “karat” yerine “elmas ölçüsü” yazmak mıydı? Bu kanıtın değerli taşlara değil şekle atıfta bulunduğuna inanıyorum ve bir pırlantanın yüzey alanı, kenarlarından birinin uzunluğunun herhangi iki zıt nokta arasındaki mesafeyle çarpılmasıyla hesaplanıyor.

25a. Bir şeye “dayanamıyorsanız”, ondan nefret edersiniz, ancak bu fikir bunun için değil. “Kazanmayı Karşılayamayacağınız Bir Oyun”, kazanmak için oturmanız gereken sandalyeler için harika bir rehber.

Üç boyutlu. “Bölünmüş bir kararın sonucu mu?” Bir mezhep büyük bir dinden ayrıldığında olduğu gibi, daha büyük bir vücuttan ayrılma kararına atıfta bulunur.

6 gün Bayan Weintraub, SERIAL COMMA ifadesini başlattı ve noktalama işaretlerinin bu kısmı, burada Wordplay ekibinde büyük ilgi gören bir konudur. Pek çok yazar listeleri onlarla bitirmeye alışkındır, ancak The New York Times’da kısa süre sonra stil yazarlarına göre burada seri dergilerin kullanılmadığını öğreniyorsunuz. Kırılması zor bir alışkanlık ve onlara açıkladıktan sonra birkaç yazardan daha fazla konuşmak zorunda kaldım.

27 gün SOUP TO NUTS harika bir cümle ve o zamandan beri çapraz bulmacalarda yer almamasına gerçekten şaşırdım. 1989. Sesli söyle. Bu eğlenceli değil mi? Bunu tekrar edelim.

32 gün “Profesyonel dövüşçü mü?” Profesyonelce mücadele eden herkestir. Ancak bulmacalarda “dövüşçü” aynı zamanda “zıt” anlamına da gelebilir ve “profesyonel” savaşçı ANTI’dir.

New York Times Crossword’ün açık bir gönderim sistemi vardır ve bulmacaları çevrimiçi olarak gönderebilirsiniz.

Nasıl başlayacağınızla ilgili ipuçları için Bulmaca Nasıl Yapılır serimizi okuyun.

Çözüm neredeyse bitti ama bir dosyaya ihtiyacı var biraz Daha fazla yardım? Seni koruduk.

Spoiler uyarısı: Aboneler cevap anahtarına göz atabilir.

Ana oyun sayfasına geri dönmeye mi çalışıyorsunuz? Burada bulabilirsiniz.

READ  Sahne arkası haberleri AEW Talent WWE ile temasa geçti