Eylül 25, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

AA pilleri neden her zaman çöpe atamazsınız?

AA pilleri neden her zaman çöpe atamazsınız?

AA, AAA, C, D ve 9 volt içeren ölü alkalin pillerle ne yapılacağı konusunda çelişkili mesajlar sıkıntısı yoktur. Hükümetler ve pil üreticileri, uzaktan kumandalar, el fenerleri, saatler ve oyuncaklar gibi küçük elektrikli cihazlarımızın çoğuna güç sağlayan alkalin pilleri aşamalı olarak kullanımdan kaldırmak için tutarlı ve net politikalara sahip değil. Hatta yaşadığın yere göre değişir.

Alkalin piller satan Energizer’e göre, AA piller gibi tipik alkalin piller arasında çelik, çinko, manganez, potasyum ve grafit bulunur. Çinko ve manganez reaksiyona girdiğinde enerji üretilir.

Manganez temel bir besindir, ancak yüksek seviyelerde olumsuz sağlık etkilerine neden olabilir. Eski manganez madencileri, acı çekmek Kalıcı nörolojik hasar. Herhangi bir pil ile toprağa, yüzey suyuna ve yeraltı suyuna kimyasal sızma riski vardır. Kirlenmiş su ve mahsuller kanser gibi hastalıklara yol açabilir. Ancak alkalin piller, diğer pil türlerine kıyasla özellikle toksik değildir..
Çevre Koruma Ajansı, çoğu toplulukta pillerin güvenli bir şekilde çöp kutusuna atılabileceğini kabul etmektedir. ama bu tavsiye etmek AA gibi alkalin pillerinizi bir pil geri dönüşüm makinesine gönderin. Bu, pilleri normal geri dönüşüm kutusuna atabileceğiniz anlamına gelmez.
Bunun büyük bir istisnası Kaliforniyapilleri tehlikeli atık olarak sınıflandırır. eyalet o diyor Pillerde bulunan metaller ve zehirli ve aşındırıcı maddeler nedeniyle tehlikelidirler.. Sakinlerin AA pilleri ve tüm pilleri tehlikeli atık bertaraf tesislerine götürmeleri gerekmektedir. Başka hiçbir ülke pilleri tehlikeli atık olarak sınıflandırmaz. Ancak bazı yerel yönetimler AA pillerin geri dönüştürülmesini savunuyor ve bunu yapmak için programları var.
bu Columbia Bölgesi diyor Sakinler, AA pilleri geri dönüşüm için belirlenmiş bir yerde teslim etmelidir, ancak kendi başlarına değil. geri dönüşüm kutuları. Seattle sakinleri cesaretlendirmek AA pillerini tehlikeli atık tesislerine götürmek.

Şehir, “bir avuç pili çöp kutusuna atmak büyük bir şey gibi görünmeyebilir, ancak şunu ekliyor: Her yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 180.000 ton pil atılıyor” diye uyarıyor.

gibi diğer yerler Chicago reddetti Alkalin pilleri geri dönüşüm tesislerine almak.
Birbirinden iki saat uzaklıktaki büyük kentsel alanlar önemli ölçüde farklı politikalara sahip olabilir. AustinTexas, pilleri çöp kutusuna veya yol kenarındaki çöp konteynerlerine atmama konusunda uyarıyor. HoustonD., Texas, pilleri çöpe atmanın sorun olmadığını söylüyor. Bazı perakendeciler Ev Deposu Alkalin pilleri normal çöp kutusuna atabileceğinizi söylüyor.
AA pillerin çöpe atılmasını gerektiren birçok yer, artık cıva içermediği için bunun makul olduğunu söylüyor. 1996 Yasası. (Merkür idi Önceden pillerde korozyonu önlemeye yardımcı olmak için.) 1996 Yasası da Sürdü yaratmak çağrı 2 geri dönüşümorijinal olarak pil üreticileri tarafından oluşturulan ve tüketicilere pil geri dönüşüm seçenekleri sunan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Üreticilere danışırsanız, pillerle ne yapacağınız daha net olmayabilir. Duracell, müşterilerini yerel ve eyalet düzenlemelerini ve ayrıca geri dönüşüm seçeneklerini kontrol etmeye teşvik eder.

READ  Tesla teslimatları, Elon Musk'ın son derece zor olarak nitelendirdiği çeyrekte arttı

Amazon, üzerinde büyük bir X işareti bulunan bir çöp kutusu veya geri dönüşüm kutusu gibi görünen bir kase simgesi içeren Temel ürün serisinin altında AA piller satıyor.

Amazon sözcüsü Betsy Harden’a göre, üzeri çizili sembol, ürünün evsel atıklardan ve tipik geri dönüşüm kutularından ayrı olarak atılması gerektiğini gösteriyor.

Harden, Amazon’un yerel ve EPA düzenlemelerine uyulmasını önerdiğini de sözlerine ekledi.