Temmuz 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Aegon Targaryen dün gece gerçekten Ejderha Evi’nde öldü mü?

Aegon Targaryen dün gece gerçekten Ejderha Evi’nde öldü mü?

Dün gecenin heyecan verici Ejderha Evi Muharebesi’nde, muhtemelen Alçaklar Muharebesi’nden bu yana en iyi Taht Muharebesi’nde bazı büyük kayıplar gördük, ancak bazı sorular hâlâ cevaplanmayı bekliyor. Eğer bunu internetten araştırdıysanız, bahsettiğim asıl kurbanı zaten biliyorsunuzdur.

Bu Kral Aegon Targaryen’di ama öncelikle kitapta yaşananları yansıtacak şekilde ölümü doğrulanan Rhaenys’in fedakarlığını unutamayız. Melies’in öldüğünü gördük ve kısa bir süre sonra Rhaenys de düşerek öldü.Tam bir röportaj var Aktris Eve Best ile ölümü hakkında konuştu. Evet öldü ve Cole ile Amond’un tuzağına düştü. Ama elbette bir boşluk vardı…

Forbes“Ejderha Evi” dizisinin ikinci sezonunun dördüncü bölümünün özeti ve incelemesi: Kırmızı ve Altın Ejderha

Bu, Aegon Targaryen’in sarhoş olup ejderha oynamaya karar vermesi ve sanırım kaleyi ejderha ateşiyle havaya uçurabileceğini ve savaşta yararlı bir şey yapıyormuş gibi görünebileceğini düşündüğü Rockrest’e gitmeye karar vermesiydi. Ancak bir aptal olarak, ne daha deneyimli ejder binicisi Rhaenys ne de tahtı gasp etmek için bu beklenmedik fırsattan yararlanan ejder binicisi kardeşi Vagar tarafından karşılanmayı beklemiyordu.

Aemond’un, Rhaenys ile olan mücadelesi sırasında Aegon’u kasıtlı olarak ejderha ateşiyle bombaladığını ve ejderha ile Aegon’un, kaderi bilinmeden ormana indiklerini görüyoruz. Oraya vardıklarında Sunfire’ın öldüğünü ama ölmediğini ve Egon’un zırhıyla yerde yattığını görüyoruz. Muhtemelen ciddi şekilde yaralanmıştır ve muhtemelen ölmüştür. Ama öldü mü? Kitapta bir cevap var, ama önce aklınıza gelebilecek bazı sorular var.

Targaryenler ejderha ateşine karşı bağışık değil – Daenerys’te birkaç kez gördüğümüz gibi bu güç normal ateşe karşı bağışık olsa bile serinin tarihinde bu sabittir. Ancak bu gücün de sınırları vardır ve bu sınır ejderha ateşidir.

Valyria çeliği ejderha ateşine karşı dayanıklı değildir – Bu metal dünyadaki en sert metal olabilir ama ejderha ateşine karşı tamamen bağışık değildir. Zaten Egon tepeden tırnağa kadar bu konuyla kaplı değildi, başı ve yüzü açıktaydı.

Targaryenlerin düşme hasarına karşı bağışıklığı yok -Yani, yangın hariç, üç yüz metre yükseklikten düştü. Sanırım Sunfire’ın düşüşünü atlattığını söyleyebilirsiniz ama yine de öyle. Bu bölümde Rhaenys’in yanmadığı göz önüne alındığında (kitapta olduğu gibi) ölüm nedeninin düşmeden kaynaklanan hasar olduğuna şüphe yok.

Şimdi, Kitabın olaylarını takip edin.

Egon yaşıyor mu? Ama neredeyse hiç. Ejderha ateşi yüzünden Aegon’un Valyria çeliği vücudunda erir ve ciddi şekilde yanarak yatalak kalır. Ama ölmedi, yani teknik olarak hâlâ kral. Bu onu tüm krallar arasında ikinci uygun olmayan kral yapar, ancak açıkçası bu gelecekte çok sayıda sorun yaratacaktır. Bunun hakkında daha sonra konuşacağım.

Emond onu idam edecekmiş gibi görünüyordu ama Kol ortaya çıktığında kendini toparladı. Yoksa ejderhayı içinde bulunduğu sefaletten kurtarmaya mı çalışıyordu? Ama her halükarda, kardeşinin ölmesini açıkça istiyordu ve muhtemelen bir tanık da istemiyordu. Ancak Cole’un ne yapmaya çalıştığını gördüğüne şüphe yok. Ancak Cole aynı zamanda bir pislik ve çoğu zaman da bir hain, yani bunun önemli olup olmadığını kim bilebilir?

Bu hafta kesinlikle çılgın bir bölüm. Bundan sonra ne olacağını görmek için sabırsızlanıyorum, böyle bir kavganın üstesinden gelinmesi zor olacak.

Beni takip et Twitter’dan, Youtube, Ve instagram.

Bilim kurgu romanlarımı al Kahraman Katil Serisi Ve Topraktan Doğan Üçlemesi.

READ  Hailey Bieber ve Justin Bieber kiliseye giderken Stephen Baldwin hayranlarından onlar için dua etmelerini istiyor