Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Alaska Air, Hawaiian Airlines’ı 1,9 milyar dolara satın alıyor

Alaska Air, Hawaiian Airlines’ı 1,9 milyar dolara satın alıyor

Toby Scott / SOPA Görselleri / Shutterstock

Zorunlu kaynak: Fotoğraf: Toby Scott/SOPA Images/Shutterstock (13034875b) Alaska Havayolları ofis binası şirketin SeaTac, Washington’daki genel merkezinde gösterilmektedir. Alaska Air Group’un (ALK) bu hafta üç aylık kazançlarını açıklaması planlanıyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Pankartlar ve Pankartlar – 16 Temmuz 2022CNN

Alaska Havayolları (Alec) Pazar günü rakibini satın alacağını duyurdu Hawaii Havayolları (Ha) 1,9 milyar dolara.

Alaska Havayolları CEO’su Ben Minicucci’ye göre satın alma, “birkaç ay” süren müzakerelerin sonucuydu. Buna Hawaiian Airlines’ın 900 milyon dolarlık borcu da dahil olacak.

Minicucci düzenlediği basın toplantısında “Bu, bölgemizde inanılmaz sadakate sahip iki havayolunu bir araya getiren büyük bir anlaşma” dedi ve birleşmenin her iki eyaletteki müşterilere genişletilmiş yurt içi ve uluslararası seçenekler sunacağını ekledi.

İşlemin şu tarihler arasında gerçekleşmesi bekleniyor: Dokuz ve Minicucci ve Hawaiian Airlines CEO’su ve Başkanı Peter Ingram’ın söylediğine göre, 18 ay boyunca her iki şirket de markalarını koruyacak. Bu benzersiz karar, şirketlerin yaklaşık 100 yıllık mirasına duyulan saygıdan kaynaklanıyor. Havayolları ve hizmet verdikleri topluluklar.

Alaska Havayolları Pazar günü yayınlanan bir basın bülteninde, her iki eyaletin de “benzersiz bir şekilde hava yolculuğuna bağımlı” olduğunu söyledi. Havayolu şu anda çoğu karayoluyla bağlantılı olmayan 19 şehre hizmet veriyor.

Basın bültenine göre, birleşme aynı zamanda Honolulu’yu şirketin en büyük ikinci merkezi haline getirecek ve “Hawaii üzerinden tek noktadan hizmetle Asya-Pasifik bölgesindeki Batı Yakası yolcuları için daha fazla uluslararası bağlantı sağlayacak”.

Şirketten yapılan açıklamada, Alaska Havayolları’nın filosunun yaklaşık 300’den 365 uçağa kadar genişleyeceği ve “Amerika, Asya, Avustralya ve Güney Pasifik’teki 29 büyük uluslararası noktaya kesintisiz hizmet” de dahil olmak üzere toplam 138 noktaya hizmet vereceği belirtildi. öğle yemeği.

READ  Dönüm Noktası Terapileri, Lululemon, RH ve diğerleri

Brittany Murray/MediaNews Group/Long Beach Press-Telegram/Getty Images

Hawaiian Airlines’ın Maui Kahului Havalimanı’na ilk hizmeti, 10 Mart 2021 Çarşamba günü Long Beach’te kalkışa hazırlanıyor.

Alaska’nın Oneworld uluslararası havayolu ittifakına üyeliği nedeniyle, Hawaiian Airlines sadakat müşterileri dinlenme salonu erişimi, gelişmiş kredi kartı sadakat programı ve daha fazla mil kazanma ve kullanma olanağı gibi gelişmiş avantajlara erişebilecek.

Ingram, “Alaska Havayolları olarak, Hawaii’ye uzun süredir hizmet veren, tamamlayıcı bir ağa ve ortak hizmet kültürüne sahip bir havayolu şirketine katılıyoruz” dedi. “Alaska Havayolları ile yaptığımız bu işlemin sağladığı ek ölçek ve kaynaklarla, Hawaiian Airlines markasını korurken konuk deneyimimize ve teknolojimize yapılan yatırımları hızlandırabileceğiz.”

Her iki şirketin de CEO’su olacak Minicucci, bu hamleyi “tüketici yanlısı” olarak müjdeledi ve buna izin verecek. Ülkenin beşinci büyük havayolunun şu anda yurt içi pazar payının %80’ini elinde bulunduran United, Delta, Southwest ve American Airlines ile daha agresif bir şekilde rekabet etmesi.

Anlaşma, antitröst otoritelerinin incelemesine maruz kalabilir. Bu, JetBlue Airways CEO’su Robin Hayes’in federal mahkemede ifade vermesinden bir aydan kısa bir süre sonra gerçekleşti. Adalet Bakanlığı, altı eyaletin başsavcıları ve Columbia Bölgesi tarafından, şirketin Spirit Airlines’ı 3,8 milyar dolarlık satın alma teklifiyle ilgili olarak açılan bir antitröst davası.

Devralmanın zamanlaması sorulduğunda Minicucci gazetecilere şunları söyledi: “Bu davayı avukatların halletmesine izin vereceğiz.”