Şubat 29, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Noel ışıkları elektrik faturama ne kadar ekleyecek?

Noel ışıkları elektrik faturama ne kadar ekleyecek?

Oynar

Güneşi gölgede bırakan bir tatil ışık gösterisi planlarken tasarruf yapmak için bir nedene ihtiyacınız varsa, şu rahatsız edici gerçekleri göz önünde bulundurun:

Tatil ışıklarımız parlak yanıyor, Onları uzaydan görebilirsiniz. Bir tahmine göre Amerikalılar tatil ışıklarını yakmak için daha fazla enerji kullanıyor. El Salvador’un bir yıl boyunca her şey için kullandığı şey. Serinletici meyve suyumuz Rudolph Şişme Yanıp Sönen 15 Feet Ve bizimki 20 metrelik bayrak direği ağaçları ve 1.200 ampul 14 milyon buzdolabını soğutabiliyor.

Pek çok Amerikalı ve bazı mahalleler, tatil bahçelerindeki gösterilere her zamankinden daha fazla enerji harcıyor: onları erkenden organize ediyor, daha sonra çalıştırıyor ve hiçbir alanı aydınlatılmamış bırakmıyor.

Florida Power & Light sözcüsü Bianca Soriano, “İnsanlar Cadılar Bayramı’ndan hemen sonra dekorasyona başlıyor” dedi. “1 Kasım’da başlarsanızsokakVe diyelim ki bunu yılbaşına kadar saklıyorsunuz, bu iki aylık ekstra enerji demektir.

Bu tatil ışıklarının ne kadar enerji kullandığını bilmek ister misiniz? Bunun bir formülü var

Ortalama aile 2022’de tatil ışıklarını açmak için tahmini olarak 16,48 ABD doları harcayınToday’s Homeowner analizine göre 2021’e kıyasla yaklaşık 2 dolar daha fazla.

Bu maliyetleri tahmin etmenin yolları vardır. Kiplinger kişisel finans sunuyor İnek formülü harika Tatilde elektrik faturasını hesaplamak için:

[wattage/1000 x time in hours] x Cent cinsinden kWh başına maliyet = Noel ışıklarını çalıştırma maliyeti

Kombinasyonları uygun bulmayanlar için Duke Energy Daha az matematik ağırlıklı bir alternatif sunar.

Beş adet C9 ampulü, iki adet 2 inçlik akkor ampulü, toplam 500 ampulü dizmeyi ve bunları günde altı saat açmayı planlıyorsanız, Duke’un hesap makinesine göre tatil ayında 63 dolar harcayacaksınız.

READ  Dow vadeli işlemleri, yatırımcıların şirket karlarını sindirmesiyle 100 puandan fazla yükseldi

Enerji tasarruflu LED ampullere geçerseniz, aynı kaynağın bir ay boyunca maliyeti yalnızca 9 dolardır. Ve küçük mum şeklindeki Mini LED ampullere küçülürseniz maliyet 60 sente düşüyor.

A Enerji Bakanlığı’nın 2008 araştırması Sadece mevsimsel ışıkların 2007’de 6,6 milyar kilovatsaat elektrik tükettiği ortaya çıktı.

tarafından hazırlanan bir rapora göre bu, El Salvador’un o dönemde bir yılda kullandığı enerjiden daha fazla. Todd MossEnerji stokları konusunda uzmanlaşmış bir araştırma merkezi olan Büyüme Enerjisi Merkezi’nin genel müdürü. 2015’te kesin Viral hale geldi. Bir tepki oluştu.

Moss, “Soldaki insanlar ‘O kadar elektriği israf etmeyi bırakmalısın’ dedi, sağdakiler ise ‘Noel’i öldürmeye çalışıyorsun’ dedi.” dedi.

Moss, 6,6 milyar kilovatlık rakamın “o zamandan bu yana azalmış olabileceğini, çünkü aydınlatmanın çok daha verimli hale geldiğini” belirtiyor. Ama aynı zamanda, en azından Columbia Bölgesi dışındaki mahallesinde, tatil atıştırmalık savaşlarında da belirgin bir artış olduğunu fark ediyor.

“İnsanlar tüm evlerini kaplayarak tüm güçleriyle dışarı çıkıyorlar” dedi.

Tatil ışıklarınız için enerji maliyetlerini azaltmak mı istiyorsunuz? Vanaya git

Clark Griswold büyüklüğünde bir tatil sahnesi düzenlerken aynı zamanda enerji tasarrufu yapmak istiyorsanız buradaki en önemli çıkarım LED’leri kullanmaktır.

Led lambalar En az %75 daha az enerji kullanın Enerji Bakanlığı’na göre eski akkor ampullerden 25 kat daha uzun ömürlüler.

Farkı göstermek için ComEd şunları hesapladı: Clark Griswold kendine ne kadar ayırabilirdi? LED ışıkları ile.

Ulusal Lampoon’un Noel Tatili Griswold patriğinin 25.000 İtalyan parıltılı ışıkla donatılmış bloktaki en parlak evi göstermeye başladığını hatırlarsınız.

ComEd, akkor ampullerin bir ay boyunca günde beş saat yanmasıyla, tedarikin Griswolds’a bugünkü dolar cinsinden 7.462 dolara mal olacağını hesaplıyor.

LED’lerle birlikte fiyat 1.612 dolara düşüyor ki bu şaşırtıcı derecede büyük bir miktar.

READ  Wall Street, bankacılık krizinden bulaşma korkusuyla geri çekiliyor

Ama bunlar film.

ComEd’in ana şirketi Exelon’un sözcüsü James Girardi, “25.000 ışık kuran kimseyi tanımıyorum” dedi.

İşte tatilden sonra paradan tasarruf etmek için kullanabileceğiniz daha fazla enerji tasarrufu ipucu. Evinizin içinde ve dışında biraz deneyin.

Tatil gösterinizi acele etmeyin

FPL’den Soriano, Güney Florida’daki komşularının son yıllarda koridorları her zamankinden daha erken donattıklarını belirtiyor.

İki aylık tatil ışıklarının maliyeti bir aydan fazladır. Kasım ayında ışıkları kapatarak tatilden en hoşlanmayan komşularınızı rahatsız edebilirsiniz. Neden biraz beklemiyorsun?

Güneş enerjisini düşünün

Güneş enerjisiyle çalışan tatil ışıkları biraz daha pahalıya mal olabilir (yaklaşık 40,00 $). Amazon’daki bu dörtlü paket için), ancak uzun vadede elektrik maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Ayrıca Popular Mechanics’in bildirdiği gibi, güneş enerjisi sizi prizlere kablo çekme zahmetinden kurtarabilir. İşte dergi En iyi güneş enerjisi seçimleri.

Tatil ışıklarınızı bir zamanlayıcıya koyun

Onlara gün batımında devam etmeleri ve yatmadan önce durmaları için zaman verin. Öğle vakti kimse onları fark etmeyecek. Sabah üçte onları görecek kimse olmayacak.

Şişirilebilir Noel Baba’yı yeniden düşünün

Y kuşağının tatil gösterilerinde şişme oyuncaklar bol miktarda bulunur, ancak bunların bir bedeli vardır.

Soriano, “Şişme oyuncaklar çok fazla enerji tüketiyor” dedi. “Fanın çalıştığını duyuyorsun.”

Standart sekiz metrelik şişirilebilir Saati 4 sent, yani günde yaklaşık bir dolar Özel şişme ürünler üreticisi Landmark Creations’a göre elektrik 7/24 çalışıyorsa.

Soriano, “Beş tane varsa – Noel Baba’nız, ren geyiğiniz ve Grinch’iniz varsa – bunların her biri elektrik kullanımınızı artıracaktır” dedi.

Yanıltıcı güce dikkat edin

Elektronik bileşenler içeren tatil dekorasyonları, kapalı gibi görünseler bile, boşa harcanan enerjimizin oranı olan enerji tüketebilirler. “Hayalet gebelik” terimi.

Büyük, karmaşık ekranlar için, bir anahtara bastığınızda gücü tamamen kapatan “akıllı” bir uzatma kablosu kullanmayı düşünün.

READ  WGAE Üyeleri, Jezebel'in İşten Çıkarmaların Ortasında Kapanması Nedeniyle 'Yıkıldı' - Son Tarih

Bu en kötü gün, en kötü havaalanı: Sorunsuz bir tatil gezisi için bilinmesi gerekenler

Şehirden ayrılırsanız ışıkları kapatın

Bu ipucu felsefi bir soruyu gündeme getiriyor: Tatil ışık gösteriniz sizin için mi yoksa komşularınız için mi?

Seyahat ettiğinizde her şeyi kapatın tulum Girardi, Noel arifesinde, “Bu biraz üzücü çünkü evinizi Aralık ayı boyunca tatil ihtişamıyla görmek istiyorsunuz” dedi.

Ancak uzaktayken ışıkları açık bırakmaktansa kapatmak kesinlikle daha güvenlidir. Ve eğer enerjiden birkaç dolar tasarruf etmek istiyorsanız, bu bunu yapmanın harika bir yoludur.

Işıkları kapatmak için bir Yeni Yıl kararı belirleyin

Yılbaşından sonraki hafta sonu, ışıkları açmak ve elflerinizi açmak için harika bir zaman sağlar.

Bir düşünün: Şubat ayında Noel Baba’nın solmuş önlüğünden daha üzücü bir şey var mı?