Mayıs 27, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Allbirds (BIRD), 2021’in dördüncü çeyreğine ilişkin sonuçların tahminlerle uyumlu olduğunu bildirdi

Allbirds (BIRD), 2021'in dördüncü çeyreğine ilişkin sonuçların tahminlerle uyumlu olduğunu bildirdi

16 Şubat 2021 Salı günü Washington DC’nin Georgetown semtindeki bir Allbirds mağazasının önünden bir kadın geçiyor.

Ejderha | Bloomberg | Getty Resimleri

Tüm kuşlar Atletik ayakkabı perakendecisi, dördüncü çeyrekte kazançlar üzerinde baskı yaratan ve çift haneli gelir artışından daha ağır basan daha yüksek maliyetler ortaya çıkardığından, Çarşamba günü mesai sonrası işlemlerde hisseler düştü.

Şirket, perakende mağazaların açılmasının ve çalışan sayısındaki artışın her yıl daha yüksek harcamalara yol açtığını söyledi.

Allbirds’ün ilk çeyrek gelir tahmini de analistlerin beklentilerini karşılamadı ve perakendeci önümüzdeki aylardan ziyade yılın ilerleyen aylarında daha fazla büyüme bekliyor. Allbirds’ün tam yıl kazanç tahminleri daha iyimser.

Hisseler en son %5 civarında düştü. Allbirds hissesi 21.21 dolardan ilk ticaretinden bu yana %60 düştü Geçen Kasım ayında NASDAQ’da çıkış yaptığında. Hisseler Çarşamba günü tüm zamanların en düşük seviyesi olan 7.98 doları gördü.

Refinitiv’in analistlerle yaptığı bir ankete dayanarak, Wall Street’in beklediğiyle karşılaştırıldığında Allbirds’ün dördüncü çeyrekte yaptığı şey:

  • Hisse başına kayıp: 9 sent beklenen kayba karşı 9 sent
  • Gelir: 97,2 milyon dolar – 91,8 milyon dolar tahmin

31 Aralık’ta sona eren üç aylık net zararı, bir yıl önceki 9,4 milyon $ veya hisse başına 18 cent zarardan 10.7 milyon $ veya hisse başına 9 cent’e genişledi. Bu, Refinitiv tarafından anket yapılan analistlerin tahminleriyle uyumluydu.

Gelir, bir önceki yıldaki 79.3 milyon dolardan %23 artarak 97.2 milyon dolara yükseldi ve 91.8 milyon dolarlık tahminleri aştı.

Allbirds, kısmen çeyreğe giren stok pozisyonu sayesinde ABD’deki tatillerde güçlü tüketici talebinden yararlanabildiğini söyledi.

Tatillerde, Allbirds tarihindeki en büyük iki satış gününü yaşadı, ortak CEO ve kurucu ortak Joey Zwillinger, “tek duraklı kanal modelinin gücünü vurgulayarak” dedi.

READ  Broadcom, VMware satın alma planlarını duyurdu

Allbirds, 2022 için 355 milyon dolar ile 365 milyon dolar arasında bir gelir beklediğini söyledi. Analistler 353 milyon dolar arıyorlardı. Faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi düzeltilmiş zararların, tahmini 8 milyon dolarlık şirket genel maliyetleri dahil olmak üzere 9 milyon ila 13 milyon dolar aralığında olması bekleniyor.

İlk çeyrek satışlarının, ortalama olarak 63.7 milyon dolarlık gelir analistlerinin beklediğinden daha az olan 60 milyon dolar ile 62 milyon dolar arasında olması bekleniyor.

Allbirds’ün mali basın bülteninin tamamını okuyun Burada.