Kasım 27, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

ERCOT, Kuzey Teksas’a kış havası geldiğinde ‘sıkı şebeke koşulları’ bildirimi yayınladı – NBC 5 Dallas-Fort Worth

ERCOT, Kuzey Teksas'a kış havası geldiğinde 'sıkı şebeke koşulları' bildirimi yayınladı - NBC 5 Dallas-Fort Worth

Kuzey Teksas’ın bazı kısımları kış fırtınası uyarısına tabi olduğundan, ERCOT bir dosya yayınladı Fark etme Cuma gününe kadar “ağırlaşan ağ koşulları” beklediğini söyleyerek.

Çarşamba 19:30 ERCOT web sitesinde sağlanan grafik Mevcut talep 61.736 MW, arz ise sadece 3.833 MW farkla 65.569 MW olarak gösteriliyor.

Grafik ayrıca 67.869 MW’lık bir “hızlı başlangıç” kapasitesini de gösteriyor, bu da ek üretim ünitelerinin bir ERCOT bildirimi aldıktan sonra 10 dakika içinde devreye girebileceği anlamına geliyor.

Bu “hızlı başlangıç” modülleri, ERCOT bu modüllerin internete bağlanmasını emrederse, ek 2.300 MW sağlayabilir.

Grafik gece boyunca ilerledikçe, saat 22’de, arz ve talep arasında “hızlı başlangıç” birimleri olmaksızın yalnızca 1.365 megavatın kalması bekleniyor.

ERCOT’tan yapılan bildirimde, “sistemin talebine hizmet etmek için mümkün olan tüm üretimin mevcut olmasını sağlamak için ERCOT, Teksas Çevresel Kalite Komisyonu’nun (TCEQ), jeneratörün TCEQ hava iznini ihlalleriyle ilgili olarak takdir yetkisini kullanmasını talep etti. kısıtlamalar.”

Bildirim yürürlükteyken, güç sağlayıcıların çevre sorunlarına tolerans gösterme olasılığı daha yüksektir.

Şu anda, ERCOT, insanlardan bunları saklamalarını isteyen herhangi bir uyarı yayınlamadı. Ancak rüzgarlar önemli ölçüde azaldı ve durumu Perşembe sabahı itibariyle şebekede daha az rüzgar gücüyle bıraktı.

Enerji endüstrisinden durum hakkında bilgi veren bir kaynak NBC5’e, insanların uyanıkken daha fazla enerji kullandığı ve rüzgarın sabahın ilerleyen saatlerine kadar geri dönmesinin beklenmediği en dar noktanın sabah 8 civarında beklendiğini söyledi. Ancak şimdilik, ERCOT, gerektiğinde çağrı yapmak için hala bol miktarda yedek güce sahip olmayı umuyor.

Bir ERCOT sözcüsü NBC DFW’ye şu açıklamayı yaptı: “Tahminimiz, öngörülen talebi karşılamak için yeterli üretim olduğunu gösteriyor ve piyasayı ve diğerlerini gelişen hava koşulları hakkında bilgilendirmeye devam ediyoruz. Büyük ihtiyatla, ERCOT bugün erken saatlerde takdir yetkisi istedi, böylece çevresel kısıtlamalar nedeniyle üretim üniteleri artık mevcut değil. Texas Eyaleti’ndeki enerji ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik cesur yaklaşımımızı sürdüreceğiz” dedi.


NBC 5 Investigates’ten diğer raporlar