Haziran 22, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Yemek dağıtımı büyük bir karmaşa. İşte şirketlerin iş yapma şekli.

Yemek dağıtımı büyük bir karmaşa.  İşte şirketlerin iş yapma şekli.
Ancak birçok restoranın pandemiden önce teslimata odaklanmamasının bir nedeni vardı: Doğum acıdır. Restoranların sürücü kiralaması veya aşağıdaki gibi üçüncü taraf sağlayıcılara dış kaynak sağlaması gerektiğinden pahalıdır. kapı paneli (kısa çizgi) veya Grubhub (kurtçuk)zaten yetersiz olan marjlarını kesen ücretler talep eden . o da çalışanlar için stresliartan sayıda hazır siparişlerin doldurulmasıyla mağaza içi müşterilere olan ilgiyi dengelemesi gereken bir . Ve teslimatlar ters gittiğinde, onların suçu olsun ya da olmasın, suçu restoranlar üstleniyor.

Öte yandan, müşteriler bunu böyle görmüyor. Uygun teslimat. Genellikle çok hızlıdır ve belki de en iyisi, bunu uygulama aracılığıyla – hiç kimseyle konuşmak zorunda kalmadan – yapabilmeleridir.

Çoğu yerde yeme kısıtlamaları gevşetilmiş olsa da, teslimat oranları şu anda Covid öncesi olduğundan daha yüksek. Euromonitor International’a göre 2019’da teslimat, ABD’deki tüm restoran satışlarının yaklaşık %7’sini oluşturdu. 2020’de keskin bir yükselişin ardından, Euromonitor’un geçen yılki tahminine göre 2021’de %9 civarında sabitlendi (şirketin 2021 yemek servisi verileri açıklanmadı).

Bu nedenle, restoran sahipleri beğensin ya da beğenmesin, teslimat burada kalacak.

Bir yemek hizmeti danışmanlığı şirketi olan Technomic’in genel müdürü Joe Pollack, “Tüketiciler ürünlerin evlerine teslim edilmesine alışkın” dedi. Şimdi, restoranların “karlı hale getirmek için ne yapılması gerektiğini bulmaları” gerekiyor.

Restoranlar için teslimatı elden geçirmek, yalnızca daha iyi çalışmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda müşterileri bunun yerine teslimatı veya araç paylaşımını seçmeye ikna etmenin yollarını bulmak anlamına gelir.

Teslimat sorunu

Rabobank kıdemli tüketici gıda analisti Tom Bailey, pandemi sırasında restoranların hayatta kalabilmek için teslimat veya paket servisi modeline geçmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Bailey, “Mutlaka en etkili değişikliği yapmadılar” dedi.

Bazı restoranlar için teslimatın ekonomik olması pek bir şey ifade etmez. Üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları %30’a kadar bir ücret talep eder. Restoranlar, özellikle bağımsız restoranlar, zaten dar marjlara sahiptir. Bazıları için teslimat ücretleri kırmızıda çalışmak anlamına gelebilir.

Restoranlar için teslimatı daha ucuz hale getirmeye yardımcı olmak için bazı önlemler alınmıştır. Şehirler ücretleri daha düşük oranlarda sınırlandırıyordu. Üçüncü taraf sağlayıcılar da sınırlı hizmetler için daha düşük fiyatlar sunmaya başladı ve restoranların daha az kapsamlı olsa da uygun fiyatlı hizmetleri seçmesine izin verdi. Bazı restoranlar doğrudan daha düşük fiyatlar için pazarlık yapabilir. Diğerleri maliyetleri tüketicilere aktarır.
Dış kaynak kullanımı teslimatıyla ilgili bir başka sorun da, bir restoranın kontrolü dışındaki koşullar ters gittiğinde, maliyetlerinin artabilmesidir. Starbucks (SBUX) CEO Kevin Johnson, bir Şubat görüşmesi sırasında kahve zincirinin maliyetlerini artıran yakın tarihli bir senaryoda analistlere rehberlik etti.

“Üçüncü taraf dağıtım sağlayıcılarımız, dağıtım ihtiyaçlarımızın bir kısmını karşılama yeteneklerini etkileyen Omicron’da yetersiz kaldı” dedi. “Bu, güçlü müşteri talebini karşılamak için çok daha pahalı olan alternatif teslimat çözümlerinin kullanımını artırmamızı gerektirdi” diye ekledi. Sonunda, kesintiler maliyetlerde “hızlı bir artış” anlamına geliyordu.

READ  Eski Deutsche Bank CEO'su Anshu Jain 59 yaşında öldü

Sanal Markalar

Teslimat zorluğunun üstesinden gelmenin bir yolu, hizmeti normal restoran operasyonlarından ayırmak ve öncelikle yeni müşterileri çekmek için kullanmaktır. Bu özellikle, Applebee’s ve Chili’s gibi yemek yiyenlere öncelikle restoranlarında hizmet vermek üzere tasarlanmış gündelik yemek markaları için önemlidir.

Pandemi, bunları ve diğer zincirleri teslimat için özel olarak hazırlanmış yalnızca çevrimiçi konseptler koymaya sevk etti.

Applebee piyasaya sürüldü kozmik kanatlarHangi chito aromalı tavuk kanatları sunar. Brinker Uluslararası (Yemek)Chili’s ve Maggiano’s Little Italy’nin sahibi olan , şu anda iki sanal markaya sahip: Just Wings ve Maggiano’s Italian Classics.

Yalnızca çevrimiçi markalar, restoranların sandviç ve kanat gibi teslimat için iyi seyahat eden ürünleri tanıtmasına izin vererek, hizmeti bir yükten rekabet avantajına dönüştürmeye yardımcı olur.

Brinker CEO’su Wayman Roberts, Şubat ayında yaptığı bir analist görüşmesinde, bu sanal markaların “teslimat merkezli kentsel ve daha küçük prototipleri keşfetmek için gerçekten eşsiz fırsatlar sunuyor” dedi.

Halihazırda insanları evden hızlı bir şekilde çıkarmak için tasarlanmış fast food ve fast food restoranları için en iyi yol, arabaya servis ve ekspres teslimat teşvikleri olabilir.

Daha iyi sürüş ve alınması daha kolay

Burger King gibi restoranlar daha fazla arabaya yatırım yapıyor.

Müşteri alışkanlıkları değiştikçe, restoranlar planlarını yeniden düşünüyor. Birçokları için bu daha fazla sürüş anlamına geliyor.

dizeleri taco çanı ile Burger kralı Restoranlara trafik şeritleri ekliyorlar. Daha fazla şerit, hızlı alımlara yardımcı olabilir – ve hızlı bir arabaya servis, sonunda tüketiciler için teslimattan daha çekici bir seçenek olabilir.
cips (CMG)örneğin, planlıyor Yaklaşık 4000 ek web sitesinin kilidini açın Kuzey Amerikada. Çoğu, dijital olarak sipariş veren müşteriler için özel bir araç sürücüsü olan Chipotlanes’e sahip olacak.

Chipotlane ile gördüklerimiz [is]Şirketin CEO’su Brian Nicholl, zincirin 3000. lokasyonu açılmadan önce CNN Business’a yakın tarihli bir röportajda söyledi. “Ekonomik açıdan bakıldığında, bizim için en iyi marj işlemi, müşterinin geleceği, ondan sonra gelen sipariştir.”

READ  Fed faiz artırımını bitirebilir. Bu, 401(k)'nizi tetikleyebilir.

Zincirler, müşterileri hızlı ödeme yöntemini kullanmaya ikna edemezse, teslimatı atlamanın karşılığında küçük bir ödül gibi başka bir şey deneyebilir.

geçen ay geç, Domino (DPZ) Bir anlaşma teklif etti: Kendi pizzanızı alın, dedi şirket ve Bir sonraki siparişiniz için 3$ kredi kazanın. Bu yılın başlarında, zincir ayrıca müşterilere pizza servisini iki dakikadan daha kısa bir sürede yapma sözü verdi – ancak bu aynı müşteriler Domino’s’a gidip doğru yerde dururlarsa.

Her şey başarısız olursa, şirketler hizmet fiyatları arttıkça teslimatın doğal olarak azaldığını görebilir.

daha yüksek fiyatlar

Teslimatı daha karlı hale getirmek için şirketler daha pahalı hale getiriyordu.

Birçok restoranda Paulak, “menü fiyatları teslimat için olduğundan daha yüksek … biri restorana gittiğinde” dedi.

Neden & # 39;  Daha fazla kırmızı göreceksiniz & # 39;  geri al & # 39;  Walmart'ta fiyat etiketleri
kesinlikle durum bu cips (CMG). Nicholl, bir analistle yakın zamanda yaptığı bir telefon görüşmesinde, “Gerçek şu ki, kanalın ek bir maliyeti var,” dedi. “Gördüğümüz şey, insanların bunu anladığı ve bu durumlarda bunu kabul etmeye istekli olduğu.”

Şirketler, menü öğelerinden tüketim mallarına kadar her şeyin fiyatını yükseltiyor ve şimdilik müşterilerin hala sıkışıp kaldığını söylüyor. Ama bu sonsuza kadar sürmeyecek.

Coca-Cola CEO’su James Quincey, “Herkesin ayakta olduğu teşvik edici bir ortamda fiyatlandırma yapmak daha kolay” dedi. Son bir analist görüşmesi sırasında söyledi. “Gelir üzerinde gerçek bir baskı olduğunda bu daha da zor.” Coca Cola (KO) Geçen yıl fiyatları yükseltti ve gerekirse bu yıl tekrar yapabilir.
Tehlike şu ki Enflasyon artıyorMüşteriler, teslimat oranları da dahil olmak üzere daha yüksek fiyatlar uygulayabilir. ‘Tüketiciler bunun bedelini ödemeye hazır’ [delivery] Şimdi, Pollack, “Bir noktada, bunun geri dönüşü olacak” dedi.