Haziran 13, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Amazon, Hindistan gazete reklamlarında Reliance’ın Future mağazalarını devralmasını “dolandırıcılık” olarak eleştirdi

Amazon, Hindistan gazete reklamlarında Reliance'ın Future mağazalarını devralmasını "dolandırıcılık" olarak eleştirdi

YENİ DELHI, 15 Mart (Reuters) – Amazon.com, Reliance Industries’in ardından Salı günü Hindistan’daki gazete ilanlarında dolandırıcılık yapmakla suçlayan iki Hintli perakendeciyle arasındaki sert anlaşmazlığa saldırdı. (RELI.NS) Aniden birçok Future Retail satın aldı (FRTL.NS) mağazalar.

Amazon, Future Group’un ilk olarak 2020’de duyurulan Reliance’a perakende varlıklarının planlanan 3,4 milyar dolarlık satışında rekabet ediyor ve dava şu anda Hindistan Yüksek Mahkemesi’nde görülüyor.

Kaynaklar Reuters’e verdiği demeçte, Hindistan’ın ülkenin en zengin adamı tarafından yönetilen en büyük holdingi ve perakendecisi olan Reliance’ın, çalışanlarının kontrolü ele geçirmek için en büyük vadeli işlem mağazalarından birkaçında göründüğü 25 Şubat’ta ödüllü gayrimenkulleri maksimum gizlilikle ele geçirmeye başladığını söyledi. Daha fazla oku

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

Amazon, Salı günü Hindistan’ın önde gelen gazetelerinde yayınlanan “Kamu Duyurusu” başlıklı reklamlarında, “Bu eylemler, Hindistan’ın anayasa mahkemelerini manipüle ederek gizli bir şekilde gerçekleştirilmiştir” dedi.

Future ve Reliance, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Amazon’un kamuoyunun tepkisi, 3 Mart’ta görüşme yapmayı teklif etmesine rağmen geliyor. Devam eden görüşmeler anlaşmazlığı çözme umutlarını artırdı. Daha fazla oku

Future, bu ayki başvurularında, mali durumu bozuk olduğu için birçok satış noktasında kira ödeyemediğini ve birkaç kiralama işlemi yapan Reliance’ın kendisine fesih bildirimi yaptığını söyledi.

Konuyla ilgili doğrudan bilgisi olan bir kaynağa göre Amazon, görüşmeler devam ederken bile Reliance’ın Future mağazalarını almaya devam edeceğinden endişe duyuyor.

Kaynak, gazetenin duyurularının, Future kredi verenler de dahil olmak üzere tüm paydaşları, varlıkların Reliance’a devredilmesinin yasalarca yasaklandığı konusunda uyarması gerektiğini ekledi.

Reuters.com’a ücretsiz sınırsız erişim elde etmek için şimdi kaydolun

(Rapor) Aditya Kalra ve Abhirop Roy tarafından sunulmuştur; Edwina Gibbs’in düzenlemesi

READ  Fed, Salı günkü Eylül toplantısına başlamaya hazırlanırken hisse senedi vadeli işlemleri düşüyor

Kriterlerimiz: Thomson Reuters Güven İlkeleri.