Şubat 25, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Rapor: Listelenen Çinli şirketler, nesli tükenmekte olan hayvanların parçalarını içerik olarak kullanıyor

Rapor: Listelenen Çinli şirketler, nesli tükenmekte olan hayvanların parçalarını içerik olarak kullanıyor

Yaban hayatı satıcısından kurtarılan bir pangolin, 29 Temmuz 2020’de Lagos, Nijerya’daki Green Finger Park’ta dinlenirken görülüyor. Fotoğraf: Sion Sunny/Reuters. Lisans haklarının alınması

ŞANGAY/HONG KONG (Reuters) – Çevreci bir grup Pazartesi günü yayınlanan bir raporda, yatırımcıları dünyanın en büyük bankalarından bazılarını içeren veya kullanan üç Çinli ilaç şirketinin, ürünlerinde içerik olarak nesli tükenmekte olan hayvanların parçalarını kullandığını söyledi.

Londra merkezli Çevre Araştırma Ajansı, Beijing Tong Ren Tang Group (600085.SS), Tianjin Pharmaceutical Group (600329.SS) ve Jilin Aodong Pharmaceutical Group’taki (000623.SZ) yatırımcıları hisselerini satmaya çağırdı.

Pekin Tong Ren Tang ve Tianjin İlaç Grubu, Reuters’in yorum almak amacıyla gönderdiği e-postalara veya telefon çağrılarına yanıt vermedi. Yorum yapmak için Jilin Odong İlaç Grubuna ulaşılamadı.

Bu üç şirket, kar amacı gütmeyen EIA’nın, nesli tükenmekte olan çitaların ve pangolinlerin vücut parçalarını en az 88 geleneksel Çin tıbbı ürününde içerik olarak kullandığını söylediği 72 şirket arasında yer alıyor.

Grup, halka açık olmaları ve web sitelerinde kaplan veya pangolin parçaları içeren ürünleri sergilemeleri nedeniyle ilaç şirketlerine odaklandığını söyledi.

Geleneksel Çin tıbbı üreticileri genellikle bu bileşenlerin etkinliğini kamuya açık bir şekilde tanıtıyor ve bunları ürünlerinin ambalajına dahil ediyor.

EIA’da hukuk ve politika uzmanı Avinash Bhasker bir medya açıklamasında, “Bu kadar çok büyük banka ve finans kuruluşunun bu yıkıcı sömürüyü aktif olarak desteklediğini görmek özellikle hayal kırıklığı yaratıyor” dedi.

“Nesli tükenmekte olan türleri kullanan TCM üreticilerinden ilk fırsatta ayrılmaları gerekiyor.”

Pekin Tong Ren Tang ve Tianjin İlaç Grubu, Reuters’in yorum isteyen çok sayıda e-postasına ve çağrısına yanıt vermedi. Yorum yapmak için Jilin Odong İlaç Grubuna ulaşılamadı.

EIA, aralarında HSBC Holdings, UBS, Deutsche Bank, Citigroup ve BlackRock’un da bulunduğu 62 finans kuruluşunun üç şirketten en az birine yatırım yaptığını söyledi. N).

READ  İkinci büyük otomobil üreticisi Super Bowl sırasında reklam yapmayacağını açıkladı

EIA, aralarında Wells Fargo & Co.’nun da bulunduğu bazı yatırımcıların ya geleneksel Çin tıbbı şirketlerine yatırdıkları parayı sattıklarını ya da şirketlerdeki hisselerini sattıklarını söyledi.

HSBC Global Asset Management Canada ve Royal Bank of Canada, EIA’ya iki şirkete yaptıkları yatırımların pasif veya takip edilen fonlarla sınırlı olduğunu söyledi.

UBS, EIA’ya hisselerinin müşteriler adına tutulduğunu söyledi.

EIA, Deutsche Bank, HSBC Holdings, Citigroup ve BlackRock’un sorularına yanıt vermediğini söyledi.

Deutsche’nin varlık yönetimi kolu olan DWS’nin bir sözcüsü, aktif olarak yönetilen fonlar aracılığıyla üç ilaç üreticisiyle temasının olmadığını belirterek, bankanın mülkiyetini açıklığa kavuşturmadan çevresel, sosyal ve kurumsal iyileştirmeler elde etmek için ihraççılar ve endeks sağlayıcılarla iletişim kurmanın önemli olduğunu belirtti. pasif fonlar aracılığıyla.

Konuya aşina bir kaynak Reuters’e, Citi’nin varlıklarının büyük ölçüde özel yatırımlardan ziyade müşteriyle ilgili faaliyetleri içerdiğini söyledi. City yorum yapmaktan kaçındı.

BlackRock yorum yapmaktan kaçındı.

Aktivist grup, Çin hükümetine, nesli tükenmekte olan hayvanların parçalarının iç pazarlarda tüm ticari amaçlarla kullanılmasını yasaklaması çağrısında bulundu.

Çin Ulusal Tıbbi Ürünler İdaresi, Reuters’in yorum talebine yanıt vermedi.

Çin’in revize edilmiş Yaban Hayatı Koruma Yasası Mayıs ayında yürürlüğe girdi. Çoğu yabani hayvanın yiyecek olarak tüketilmek üzere ticaretini yasaklıyor ancak bazı durumlarda üreme ve kullanım izinleri yine de verilebiliyor.

(Şangay’dan Andrew Silver ve Hong Kong’dan Selena Lee tarafından rapor edilmiştir – Arapça Bülten için Muhammed tarafından hazırlanmıştır) Düzenleyen: Myung Kim ve Jason Neely

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Lisans haklarının alınmasıyeni bir sekme açar