Nisan 21, 2024

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

“Bunu şimdi durdurmalıyız.” Ackman, First Republic’i desteklemenin finansal bulaşmayı yaydığını söylüyor.

“Bunu şimdi durdurmalıyız.”  Ackman, First Republic’i desteklemenin finansal bulaşmayı yaydığını söylüyor.

Ve böylece piyasalarda hareketli bir haftanın daha sonuna geliyoruz.

CBOE VIX endeksi

VIX

Ve
Hisse senedi oynaklığının bir ölçüsü, tekrar düşmeden önce iki kez 30’a yükseldi.

Hazine piyasası için VIX olan ICE BoAML MOVE Endeksi, yalnızca Şubat ayının başından bu yana bir noktada %80’den fazla artışla 2008’deki Büyük Mali Krizden bu yana en yüksek seviyelerine sıçradı.

Bu hareketler, tacirler gelişen bankacılık krizinin ciddiyetini ve bunun merkez bankalarının enflasyonla mücadele stratejilerini sürdürme becerileri üzerindeki etkisini anlamaya çalışırken, hisse senetleri ve tahvil getirilerindeki oynak hareketi gösteriyor.

Finans sektörü şoklarının küresel ekonomiyi ve bazı uzun pozisyonları ciddi şekilde etkileyeceği endişesi de petrol fiyatlarının düşmesine neden oldu.

Ancak borsa Perşembe günü toparlandı ve yatırımcılar Credit Suisse’e destek sağlayan yetkililer tarafından lanetlenmiş gibi göründüğü için Cuma günü hava en azından yüzeyde sakindi.

CS

Ve
ve ilk cumhuriyet

FRC

Birleşik Devletlerde.

Fakat bekle.

Fed, Perşembe günü geç saatlerde bankaların bu hafta yeni banka finansman programını 11.9 milyar dolar borçlanmak için kullandıklarını bildirmesinin ardından bilançosunu yeniden genişletmek zorunda kaldı. Ayrıca, Fed’in iskonto penceresinden 153 milyar dolar ve köprü kredilerinden 142,8 milyar dolar borç alındı.

Piyasa, bu borç alanların kim olduğunu veya ne kadar çaresiz olabileceklerini bilmiyor.

Diğerleri, bankacılık sektörüne yardımcı olacak son önlemlerin sadece çatlakları kapatmakla kalmayıp durumu daha da kötüleştirebileceğinden endişe ediyor.

Riskten korunma fonu yöneticisi Bill Ackman, sistemik olarak önemli bankaların (SIB’ler), First Republic Bank’tan (FRB) aldıkları mevduatları sıkıntılı borç verene geri dönüştürmekle görevlendirilmesinden memnun değil.

“Sonuç olarak, FRB temerrüdü riski artık en büyük bankalarımıza yayılıyor. FRB’ye yanlış bir güven duygusu elde etmek için finansal bulaşma riskini yaymak kötü bir politika. SIB’ler mevduatlara asla bu kadar düşük getirili bir yatırım yapamazlardı. Bunu yapmaları için baskı altına alınmadıkça ve başarısız olmaları halinde FRB mevduatlarının yedekleneceğine dair Güvenceler olmadan.” Ackman bir tweet yazdı Perşembe geç.

READ  Çin, çarpışma riskini artıran bir gaz kelebeği sorununu çözmek için 1,1 milyon Tesla'nın geri çağrılmasını talep etti.

30 milyar dolarlık mevduatı açıklayan basın açıklaması, cevapladığından daha fazla soruyu gündeme getirdi. Şeffaflığın olmaması, piyasa katılımcılarının en kötüsünü varsaymasına yol açar. O saatlerin önemli olduğunu daha önce söylemiştim. Günlerin geçmesine izin verdik. Güven bunalımında yarım tedbirler işe yaramaz. “

Pershing Square Capital Management’ı yöneten ve şok edici bir patlamaya karşı olmayan Ackman, bankacılık sektörünün geniş çapta genişletilmiş bir devlet sigorta sistemi mevcut olana kadar derhal geçici bir mevduat garantisine ihtiyacı olduğunu söyledi.

“Artık buna bir son vermemiz gerekiyor. Özel sektörün sorunu çözebileceği noktayı geçtik ve iş hükümetimizin ve düzenleyicilerin elinde. Zaman geçiyor.”

pazarlar

S&P 500 endeks vadeli işlemleri

ES00

10 yıllık Hazine getirisi ile yüzde 0,1 arttı

TMUBMUSD10Y

4,2 baz puan düşerek %3,542 oldu. dolar endeksi

DXY

Yüzde 0,3 kaybetti ve bu da altının ralli yapmasına yardımcı oldu.

GC00

yüzde 0,7 artarak ons ​​başına 1.936 dolara yükseldi.

Barron’s’ta çapraz bulmaca ve sudoku oyunlarında şansınızı deneyin, artık haftanın kapak hikayesine dayanan haftalık bir dijital yapbozun yanı sıra her gün yayınlanıyor. tüm bulmacaları görmek için, buraya tıklayın.

kargaşa

Bugün açıklanan ABD ekonomik verileri, sabah 9:15’te açıklanacak olan Şubat Sanayi Üretimi ve Kapasite Kullanımını, ardından sabah 10’da Şubat Öncü Ekonomik Göstergeler ve Mart Tüketici Güvenini içeriyor. Bütün zamanlar oryantaldir.

2,8 trilyon dolar değerindeki opsiyon sözleşmelerinin süresi dolduğundan, Cuma günü başka bir dörtlü cadı.

First Republic hissesini satın alan herkes

FRC

Perşembe günü açılış ve kapanışta satış, gün için yaklaşık %60 kazanç sağlardı. İyileşme, büyük bankalardan oluşan bir konsorsiyumun borç verene 30 milyar dolarlık mevduat sözü vermesinin ardından geldi. Ancak hisse senetleri, First Republic’in nakdi korumak için temettüyü tutması gerektiğini söylemesinin ardından Cuma günü açılış ziline kadar %5 düştü.

READ  Mega Millions ikramiyesi 422 milyon $ nakit ödeme potansiyeli ile 820 milyon $'a yükseldi

FedEx hisseleri

FDX

Paket sağlayıcı, kar elde etmeye yardımcı olan maliyetleri düşürme ve fiyatları artırma kabiliyetini gösteren sonuçlar sunduktan sonra, piyasa öncesi faaliyetlerde %11 artış gösterdi.

Sarepta Therapeutics ile paylaşır

SRPT

ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nin Duchenne kas distrofisinin tedavisi için bir danışma paneli toplayacağını açıklamasının ardından %20 düştü.

Web’in en iyisi

Elon Musk’ın Twitter’da Maliyet Azaltma Girişimi İçinde.

Kuzey Akım’ı kim bombaladı?

VC’lerin SVB’ye attığı inanılmaz öfke nöbeti.

çizelge

İşte CNN’deki Korku ve Açgözlülük Endeksi. Yedi göstergenin bir kombinasyonudur: piyasa ivmesi, hisse fiyatının gücü, hisse fiyatı genişliği, alım ve alım seçenekleri, önemsiz tahvil talebi, piyasa oynaklığı ve güvenli liman talebi.

Hevesli okuyucular, bu hafta sadece “korkuya” dönmeden önce – 25. satırın altında – “aşırı korkuya” düştüğünü fark edebilirler. Grafik en son Ekim 2022’de bu kadar düşük düştüğünde, S&P 500 için yakın zamanda bir dibi işaret ediyordu.

En önemli göstergeler

İşte 06:00 ET itibariyle MarketWatch’taki en aktif borsa endeksleri.

kaset

Güvenlik adı

TSLA

tesla

FRC

İlk Cumhuriyet Bankası

BBBY

yatak banyosu arkasında

GME

jim dur

AMC

AMC Eğlence

HUBC

Siber Güvenlik Merkezi

NVDA

nvidia

CS

Credit Suisse ADR Bankası

AAPL

elma

TRKA

Troyka Medya

rastgele okumalar

Rolls Royce ve nükleer enerjili ay üssü.

İspanyol prenses üç yıldır kamuflaj giyiyor.

Colorado’nun rakip şehirleri, donmuş ölü bir adam yüzünden ağız dalaşına girer.

Bilmeniz Gerekenler erken başlar ve açılış ziline kadar güncellenir, ancak buradan kaydolun Bir kerede e-posta gelen kutunuza teslim edilecek. E-postayla gönderilen transkript yaklaşık 7:30 AM ET’de gönderilecektir.

dinliyorum Para podcast’indeki en iyi yeni fikirler MarketWatch muhabiri Charles Pacey ve ekonomist Stephanie Kelton ile