Kasım 29, 2022

Manavgat Son Haber

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Avrupa piyasaları kapanışa, hisse senedi hareketlerine, haberlere ve verilere açıldı

Avrupa piyasaları kapanışa, hisse senedi hareketlerine, haberlere ve verilere açıldı

Hareket Halindeki Hisse Senetleri: Virgin Money %14 Arttı, Ocado Fiyatları %7 Düştü

Bakire Para Şirketin 2022 mali yılı için vergi öncesi karında artış bildirdikten ve 50 milyon sterlin (59,4 milyon dolar) hisse geri satın alma programı açıkladıktan sonra hisseler öğleden sonra %13’ten fazla artışla Stoxx 600’ün zirvesine ulaştı.

Avrupa premium endeksinin en altında bir İngiliz online market yer alıyor Okado %7’den fazla düştü.

– Elliott Smith

Yatırım Danışmanı FTX’in ‘Özel Değil’ Olduğunu Söyledi

MPMG Group’tan Paul Gambles, kripto para birimi endüstrisinde daha fazla şok dalgası olduğunu söylüyor ve likiditenin kuruduğu konusunda uyarıda bulunuyor.

Yatırım yönetimi firması, teknoloji sektöründeki fazla likiditenin kaldırılması gerektiğini söylüyor

Yatırım yönetimi firması, teknoloji sektöründeki fazla likiditenin kaldırılması gerektiğini söylüyor

Vontobel Asset Management’tan Dan Scott, teknoloji sektöründeki işten çıkarmaları tartışıyor.

Almanya’da Ekim toptan satış enflasyonu beklentilerin oldukça altında kaldı

Federal İstatistik Ofisi’nin Pazartesi günü bildirdiğine göre, Almanya’nın üretici fiyat endeksi Ekim ayında aylık bazda -%4,2 ile Reuters’in %0,9’luk artış tahmininin oldukça altında geldi.

Yıllık bazda toptan eşya fiyatları %41,5 olan beklentilerin altında %34,5 arttı.

– Elliott Smith

Hareket halindeki hisse senetleri: Virgin Money %13 arttı, IDS %5 düştü

Bakire Para Şirketin 2022 mali yılı için vergi öncesi karında artış bildirmesi ve 50 milyon sterlin (59,4 milyon dolar) hisse geri satın alma programı açıklamasının ardından hisseler erken ticarette %13’ten fazla artışla Stoxx 600’ü zirveye çıkardı.

İmlecin alt kısmında bir ok Uluslararası dağıtım hizmetleri Royal Mail olarak ticaret – şirket, tatil sezonunda işçilerden kaynaklanan yeni endüstriyel grev dalgalarıyla karşı karşıya kaldığı için %5 düştü.

READ  Mark Zuckerberg, Meta için bir işletim sistemi ima etti ve metaverse'in on yılın sonunda yüz milyarlarca gelir elde etmesini beklediğini söyledi.

Çin Covid korkularıyla karşı karşıya kaldıkça petrol fiyatları düşüyor ve Goldman Sachs tahminini düşürdü

Çin’de Covid korkularının artması ve ulusun bir felaket görmesiyle petrol fiyatları yaklaşık 1 dolar düştü. Mayıs ayından bu yana virüse bağlı ilk ölüm kaydedildi bu yıl.

Brent Ham Vadeli İşlemleri bir dolardan az ya da %0.9 kaybederek varil başına 86.83 dolarda ve Batı Teksas Orta ABD Vadeli işlemler %1,09 düşüşle varil başına 79,21 dolara geriledi.

Goldman Sachs, Covid endişelerinin artması ve Rusya’nın son G7 petrol fiyatı üst sınırının yetersiz ayrıntısı nedeniyle azalan Çin talebini gerekçe göstererek, 2022’nin dördüncü çeyreği için Brent petrol tahminini varil başına 10 ila 100 dolar arasında düşürdü.

Jeffrey Corey de dahil olmak üzere ekonomistler notta, “Piyasanın gelecekteki temel unsurlar hakkında endişelenmeye hakkı olduğuna inanıyoruz” dedi ve Çin’de daha fazla karantinaya girme potansiyelinin en son yaşananlara eşit olduğunu da sözlerine ekledi. OPEC+ tarafından üretim kesintisi.

– Lee Ying Chan

CNBC Pro: Stratejist, Alibaba gibi Çin teknoloji hisselerinin ‘değerinin düşük’ olduğunu söyledi

Bu yıl, büyük Çinli teknoloji şirketlerinin hisselerinin değerinde %30’luk bir düşüş yaşandı. Ali babayatırım bankası China Renaissance’a göre “inanılmaz derecede ucuz” yaptı.

Hisse senedi başkanı Andrew Maynard, borsanın dibe vurmuş gibi göründüğüne inanmakla kalmıyor, aynı zamanda yatırımcıların Çin üzerindeki ağırlıkları azalırsa ralliyi kaybedebileceklerine de inanıyor.

Maynard, “Hiç şüphesiz, zayıf Çin gitmenize mal olacak” dedi.

CNBC Pro aboneleri buradan daha fazlasını okuyabilir.

– Ganesh Rao

Piyasalar önümüzdeki hafta Fed artışları ve ekonomi hakkında daha fazla ipucu bekliyor

Yatırımcılar önümüzdeki hafta biraz daha temkinli olabilir, çünkü hisse senetleri sakin ticarette yön arıyor ve tahvil piyasası durgunluk uyarıları yükseliyor.

READ  IMF, durgunluk riskleri arttıkça küresel görünümü düşürdü

Perşembe günkü Şükran Günü tatili, piyasaların muhtemelen Çarşamba ve Cuma günleri sakin olacağı anlamına gelmelidir. Tüccarlar, tüketici geri bildirimi için Kara Cuma tatil alışverişiyle ilgili raporları izliyor olacak.

Evercore ISI Kıdemli Genel Müdürü Julien Emmanuel, “Gerçekten veri odaklılığın ana konuşma olduğu bir hafta,” dedi. ön yargı [for stocks] Veriler kötüleşmeye devam etmedikçe ve Fed şahin tavrını sürdürmedikçe daha yüksek olacak… ki bu son 48 saatte açıkça güçlendi. “

Gelecek hafta bizi nelerin beklediğine dair kapsamlı incelememize göz atın Burada.

– Patti Dome, Tanaya Machell

CNBC Pro: Morgan Stanley’den Mike Wilson, S&P 500’ün Altını Tahmin Ediyor, Bunu “Harika Bir Satın Alma Fırsatı” Olarak Adlandırıyor

Morgan Stanley’de kıdemli ABD hisse senedi analisti Mike Wilson, bir ayı piyasasının “son aşamalarında” olduğumuzu söylüyor, ancak bir süre daha zor olacak.

S&P 500’ün ne zaman – ve hangi seviyede – “yeni bir dip” göreceğini tahmin ediyor.

CNBC Pro aboneleri buradan daha fazlasını okuyabilir.

– Wizen bronzluğu

Avrupa Piyasaları: İşte açılış görüşmeleri

Avrupa piyasaları, yatırımcıların belirsiz ekonomik görünümü izlemeye devam etmesiyle Pazartesi günü düşük açılacak.

IG’den alınan verilere göre, İngiltere’de FTSE’nin 15 puan düşüşle 7386’da, Almanya’da DAX’ın 54 puan düşüşle 14.378’de, Fransa’da CAC’nin 17 puan düşüşle 6.629’da ve İtalya’da FTSE MIB’nin 54 puan düşüşle 24.445’te açılması bekleniyor.

Pazartesi günü büyük karlar yok. Veri bültenleri, Ekim ayı Alman Üretici Fiyatlarını içerir.

– Holly Ellytt